تبلیغات

ads

۲۱۰۱-مصرف مشروبات الکلي در جهان سالانه ۳۶۰ هزار قرباني مي‌گيرد

13 views
۲۷ام آبان ۱۳۹۵

مصرف مشروبات الکلي در جهان سالانه ۳۶۰ هزار قرباني مي‌گيرد

سالانه صدها هزار نفر در جهان در پي نوشيدن مشروبات الکلي به سرطان مبتلا مي‌شوند. مصرف مشروبات الکلي بخصوص در مناطق مرفه جهان چون اروپا، آمريکاي شمالي و استراليا رواج دارد.

محققان موسسه تحقيقات بين‌المللي سرطان در اين کنگره نتايج تحقيقات خود را در ارتباط با داده‌هاي موجود در سازمان بهداشت جهاني (WHO) در ارتباط با مصرف مشروبات الکلي در سراسر جهان در سال ۲۰۱۲ به اطلاع عموم رساندند.

حدود ۷۰۰ هزار نفر سالانه به خاطر مصرف بيش از حد مشروبات الکلي به سرطان مبتلا مي‌شوند. موسسه تحقيقات بين المللي سرطان در کنگره خود اعلام  کرد که سالانه ۳۶۵ هزار نفر در سراسر جهان در پي نوشيدن بيش از حد مشروبات الکلي و ابتلا به سرطان‌هاي کبد، حلق، مري، روده و پستان جان خود را از دست مي‌دهند.

کوين شيلد، يکي از محققان حاضر در کنگره موسسه تحقيقات بين‌المللي سرطان که نتايج اين پژوهش را اعلام مي‌کرد در اين باره گفت: «بسياري هنوز نمي‌دانند که مصرف نوشيدني‌هاي الکلي دليلي براي ابتلا به بيماري سرطان است.»

نتايج تحقيقات اعلام شده موسسه تحقيقات بين‌المللي سرطان نشان مي‌دهد که مرگ سالانه ۵/ ۴ درصد مردم جهان به خاطر مصرف نوشابه‌هاي الکلي است و ابتلاي سالانه پنج درصد مردم جهان نيز به بيماري سرطان به دليل مصرف مشروبات الکلي است.

 اين ارقام در حالي است که برمبناي نتايج تحقيقات موسسه بين‌المللي سرطان تنها ۴۰ درصد مردم جهان به طور منظم مشروب مي‌خورند و اين افراد بيشتر در کشورهاي مرفه جهان چون آمريکا، اروپا و استراليا زندگي مي‌کنند.

نتايج تحقيقات همچنين مشخص مي‌کند که بيشترين شمار مشروب‌خوران در کشورهاي اروپاي شرقي زندگي مي‌کنند، اما کشورهاي در آستانه صنعتي شدن چون چين و هند نيز در خطر افزايش مصرف مشربات الکلي هستند.

مصرف صحيح مشروبات الکلي

مصرف نوشيدني‌هاي الکلي در صورتي که حد نوشيدن رعايت شود، خطري ندارد. اين حد براي زنان روزانه حدود يک-چهارم ليتر آبجو، يا يک-دهم ليتر شراب است. حد نوشيدن مشربات الکلي براي مردان نيز در صورتي بي‌خطر است که روزانه از مرز نيم ليتر آبجو و دو-دهم ليتر شراب تجاوز نکند.

اين حد نوشابه‌هاي الکلي در شرايطي کارايي دارد که هر فرد بکوشد طي هفته دو روز را بدون مشروبات الکلي سر کند.

محققان بر اين نظرند که مصرف بيش از حد مشروبات الکلي بخصوص به افزايش سرطان پستان منجر مي‌شود. اين نوع سرطان يک-چهارم مجموع ۷۰۴ هزار مورد سرطان‌هاي جديد در سراسر جهان را تشکيل مي‌دهد. سرطان روده در مقام دوم (۲۳ درصد) قرار دارد.

تبلیغات

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به ۲۱۰۱-مصرف مشروبات الکلي در جهان سالانه ۳۶۰ هزار قرباني مي‌گيرد


کد آمار