تبلیغات

ads

۲۰۸۲-مصاحبه هاشمی رفسنجانی با روزنامه آرمان:

16 views
۲۴ام آبان ۱۳۹۵

مصاحبه هاشمی رفسنجانی با روزنامه آرمان

 

چندی قبل اعلام شد که ۷۵ درصد مردم تهران تمایل به دیدن ماهواره دارند. آیا شما ماهواره تماشا می‌کنید؟

بله.

بیشتر به چه برنامه‌هایی علاقه‌مند هستید؟

بیشتر اخبار را می‌بینم. حداقل یک بخش را در شبانه‌روز می‌بینم که می‌خواهم بفهمم آنها چه می‌گویند و دنبال چه موضوعاتی هستند. از مسائلی که مطمئن هستم به خاطر دارم؛ امام(ره) هم رادیویی داشتند و همه خبرهای یک شبکه خبری خاص را می‌شنیدند. وقت اخبار این شبکه خارجی به هیچ کس وقت ملاقات نمی‌دادند. چون می‌خواستند اخبار را بشنوند.

برخی فراگیر شدن ماهواره و برنامه‌هایش را تهدید تلقی می‌کنند. در داخل چه کارهایی باید انجام داد تا این نوع تهدیدات را کاهش دهیم؟

ما باید جامعه خودمان را واکسینه کنیم. اکنون دسترسی به این موارد مبتذل برای افراد مشکل نیست. CD را از هر جایی بخواهند، می‌گیرند. اصلا از این حرف‌ها گذشته، یعنی به گونه‌ای شده که اصلا هیچ مرزی ندارد. فرض کنید یک جا را فیلتر کردند، صد جای دیگر جای آن را می‌گیرد. اشکال اساسی این است که ما باید در داخل برای آن جایگزین درست کنیم. صداوسیمای ما باید به گونه‌ای اداره شود که مردم خودشان را به خانه برسانند تا برنامه‌های صداوسیما را گوش کنند و ببینند. به گونه‌ای باشد که برای همه اقشار و سلایق برنامه داشته باشد. موسیقی، فیلم‌های خوب، سرگرمی و برنامه‌های آموزشی داشته باشد. مسائل و موضوعات سیاسی را بی‌طرفانه بیان کند. الان جوان‌هایمان را رها کرده‌اند. جوان‌ها که دلشان مثل ما پیرمردها نیست. جوان‌ها انرژی و آرزو دارند و باید کاری کنیم که در زندگی شادابی و نشاط داشته باشند. من مشکلات را زیر سر تندروها می‌دانم. عقلای قم و علمای حوزه،این‌گونه نیستند. این اقلیت تندرو هستند که خیال می‌کنند همه اصلاحات سر مسائل هنری از جمله موسیقی است که مثلا آقای شجریان بخواند. بهتر می‌خواند و انسان از بهتر خواندن خوشش می‌آید. یکی از جاذبه‌های حضرت داود صدای خوبش بود.

تبلیغات

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به ۲۰۸۲-مصاحبه هاشمی رفسنجانی با روزنامه آرمان:


کد آمار