تبلیغات

ads

۲۰۷۵-اخراج یک دانش آموز تهرانی برای ۱۸ هزار تومان

21 views
۲۲ام آبان ۱۳۹۵
 
پدر یک دانش‌آموز گفت: پسرم به خاطر عدم توانایی در پرداخت شهریه و هزینه ۱۸ هزار تومانی کتاب‌های درسی، از مدیر هنرستانی در منطقه ۱۸ تهران سیلی خورد و از مدرسه اخراج شد. به گفته مدیر این هنرستان اخراج وی بنا به دستورالعمل وزیر جدید آموزش و پرورش بوده.

پدر یک دانش‌آموز دبیرستانی در منطقه 18 تهران با حضور در غرفه تسنیم در نمایشگاه مطبوعات مدعی شد که پسرش روز گذشته به دلیل عدم توانایی در تامین هزینه کتاب‌های درسی، از مدیر مدرسه‌اش سیلی خورده و از مدرسه اخراج شده است.

بر اساس این گزارش «حمیدرضا. الف» پدر این دانش آموز در تشریح جزئیات اخراج پسرش به خبرنگار ما گفت: اواخر تابستان که برای ثبت نام پسرم در یکی از هنرستان‌های دولتی این منطقه مراجعه کردیم، مسئولان مدرسه خواستار پرداخت مبلغ 300 هزار تومان بابت هزینه‌ کلاس‌های کمک آموزشی شدند و من که یک کارگر ساکن در منطقه خلیج، واقع در منطقه 18 شهر تهران بودم و وضعیت معیشتی مناسبی نداشتم، قادر به پرداخت این مبلغ نبودم و مقرر شد تا این مبلغ را به همراه مبلغی در حدود 18 هزار تومان بابت هزینه کتاب‌های درسی پسرم که در طول سال تحصیلی پرداخت کنم.

وی ادامه داد: روز گذشته که به خانه آمدم متوجه شدم که مدیر مدرسه از پسرم خواسته تا درباره چرایی نپرداختن این مبلغ به وی توضیح دهد که پسرم به دلیل اینکه از بی‌پولی و فقر من شرمنده بوده، سرش را پایین انداخته و سکوت کرده است که در مقابل مدیر مدرسه یک سیلی به صورت پسرم زده است.

پدر این دانش‌آموز 15 ساله افزود: وقتی از موضوع با خبر شدم، به هنرستان محل تحصیل پسرم رفتم و وقتی به مدیر مدرسه بابت سیلی زدن به پسرم اعتراض کردم وی در پاسخ به من عنوان کرد که وزیر جدید آموزش و پرورش از مدیران مدرسه خواسته تا 30 درصد از دانش‌آموزانی که هزینه‌های خود را نداده‌اند یا باید از مدرسه اخراج شوند و یا هزینه‌های مربوطه را پرداخت کنند.

او ادامه داد: مدیر مدرسه پسرم در نهایت فرزندم را از مدرسه اخراج کرد و پرونده تحصیلی او را به من داد و گفت که هر زمان قادر به تامین هزینه کتاب‌های درسی پسرم بودم، می‌توانم دوباره او را به مدرسه بازگردانم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پسرم به دلیل شرمساری از این فقر و نداری، دیگر حاضر به بازگشت به مدرسه نیست و من که یک کارگر ساده هستم تنها آرزویم تحصیل پسرم است.

تبلیغات

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به ۲۰۷۵-اخراج یک دانش آموز تهرانی برای ۱۸ هزار تومان


کد آمار