تبلیغات

ads

۲۰۶۸-روستای مدفون در شن و ماسه

8 views
۱۹ام آبان ۱۳۹۵

روستای مدفون در شن و ماسه

 «شوینا» یک روستای ماهیگیری کوچک در شبه جزیره کانین در شمال روسیه است. ساکنان این روستای ساحلی واقع در لبه قطب شمال مجبورند نه تنها سرمای سخت را تحمل کنند بلکه مقدار زیاد شن و ماسه که ده ها کیلومتر درسراسر ساحل دریای سفید کشیده شده را نیز تحمل کنند.

تپه های شنی دائما به وسیله بادهای غربی بالا و پایین ساحل می روند و می توانند خانه ها را تا سقف در یک شب مدفون کنند. ساکنان احتیاط می کنند که در شب ها بسته نشود زیرا تا صبح ممکن است دیگر باز نشوند.

این روستا یک بولدوزر دارد که معمولا در حال کار است و خانه ها را از زیر شن ها بیرون می کشد. این روستا در سال 1930 توسط خانواده ماهیگیران به دلیل فراوانی ماهی و حیات دریایی در آب های این منطقه مورد سکونت قرار گرفت. تا سال 1850 جمعیت این روستا به 1500 نفر رسید. آن ها با هم بیش از 70 کشتی داشتند. اما ماهیگیری بی ملاحظه در طول دهه ها جمعیت ماهی ها را نابود کرد و در نهایت ماهیگیری از بین رفت. امروزه تنها 300 نفر در شوینا زندگی می کنند که آن ها هم به طور عمده از مزایای بیکاری و حقوق بازنشستگی امرار معاش می کنند.

برخی هم از راه شکار زندگی خود را می گذرانند. تعداد زادی غاز در این منطقه وجود دارد. بیش از نیمی از روستا اکنون زیر تپه های شنی توسط باد دفن شده است. این روستا نه جاده دارد و نه راه آهن و حمل و نقل تنها با کشتی یا از راه هوا انجام می شود. یک فرودگاه غیرنظامی دارای یک باند خاکی 650 متری در این منطقه وجود دارد.

  نظرات بینندگان

  چرا رفتی دور ؟ اکثر روستاهای منطقه سیستان در برزخ شن ها اسیرند منتها فرقش اینه که "آن ها هم به طور عمده از مزایای بیکاری و حقوق بازنشستگی امرار معاش می کنند"
ولی در سیستان نه از مزایای بیکاری خبریه نه حقوق بازنشستگی و هیچی .

  منبع:http://tabnakbato.ir/fa/news/54428 

تبلیغات

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به ۲۰۶۸-روستای مدفون در شن و ماسه


کد آمار