تبلیغات

ads

من به امار زمین مشکوکم …

44 views
۹ام تیر ۱۳۹۶من به آمار زمین مشکوکم تو چطور؟

اگر این سطح پر از آدمهاست

پس چرا این همه دلها تنهاست؟

بیخودی می گویند هیچ کس تنها نیست

چه کسی تنها نیست؟ همه از هم دورند

همه در جمع ولی تنهایند

من که در تردیدم تو چطور؟

نکند هیچکسی اینجا نیست

گفته بود آن شاعر :

هر که خود تربیت خود نکند حیوان است

آدم آنست که او را پدر ومادر نیست

من به آمار،به این جمع

و به این سطح که گویند پر از آدمهاست

مشکوکم

نکند هیچکسی اینجا نیست

من به آمار زمین مشکوکم

چه کسی گفته که این سطح پر از آدمهاست؟

من که می گویم نیست

گر که هست دلش از کثرت غم فرسوده ست

یا که رنجور و غریب

خسته ومانده ودر مانده براه

پای در بند و اسیر

سرنگون مانده به چاه

خسته وچشم به راه

تا که یک آدم از آنچا برسد

همه آن جا هستند

هیچکس آن جا نیست

وای از تنهایی

همه آن جا هستند

هیج کس آنجا نیست

هیچکس با او نیست

هیچکس هیچکس

من به آمار زمین مشکوکم

من به آمار زمین مشکوکم

چه عجب چیزی گفت

چه شکر حرفی زد

گفت:من تنهایم

هیچکس اینجا نیست

گفت:اگر اشک به دادم نرسد می شکنم

اگر از یاد تو یادی نکنم می شکنم

بر لب کلبه ی محصور وجود

من در این خلوت خاموش سکوت

اگر از یاد تو یادی نکنم می شکنم

اگر از هجر تو آهی نکشم

اندر این تنهایی

به خدا می شکنم به خدا می شکنم

من به آمار زمین شک دارم

چه کسی گفته که این سطح پر از آدمهاست؟
http://uupload.ir/files/o2gg_568e_photo_2017-05-05_00-03-05.jpg

جمعه گونی

22 views
۹ام تیر ۱۳۹۶

 

جمعه گونی

بیر عمریدی آغلار گوزیله یوللارا باخدیم

هر جمعه گونی گه ساقا من گه سولا باخدیم

عشقون منی دیوانه ائدیب چوللره سالدی

هجران نه یامان دردی آقا صبریمی آلدی

آرزیم بودی  عمریمده جمالون گورم ای کاش

آگه سن آقا هر گئجه گوندوز توکرم یاش 

احمد باقری

از گوشه ی باز این زخم

31 views
۸ام تیر ۱۳۹۶
عکس و تصویر

می رسد آن روز

که از گوشه ی باز این زخم

آرام آرام ؛ شب

پا به جان من میگذارد

و تمام تنم را بغل میگیرد...

آنوقت دست که به آسمان ببری

صورت دختری را لمس میکنی

که تا همیشگیِ شب

امتداد یافته است!
صالحه.ن


گاهی دوستت دارم …..

48 views
۸ام تیر ۱۳۹۶


گاهی  

 دوستت دارم ,

گاهی نه

گاهی میخندانمت ,

گاهی نه

گاهی بی تفاوت هستم ,

گاهی نه

تو نرنج از گاهی هایم

بگذار گاهی اتفاق بیافتد

تا ازین روزمرگی هر روز نجاتی یابیم

گاهی باشیم

و  گاه نباشیم در این تکرار!http://uupload.ir/files/sid_5d1c_photo_2017-03-14_15-11-33.jpg

کلمه …

57 views
۸ام تیر ۱۳۹۶


کـلمـه می‌تـوانـد ؛


تو را مشـتاق کـند مــثل: "دوسـتت دارم"

تـو را ویـران کـند مــثل: "از تـو بـیزارم"

تـو را تلـخ کـند مــثل: "خســته ام"

تـو را ســبز کـند مــثل: "خـوشـحالم"

تـو را زیـبا کـند مــثل: "سـپاسـگزارم"

تـو را سـست کنـد مــثل: "نـمی‌تـوانـم"


تـو را پیـش بـبرد مــثل: "ایـمان دارم"

تـو را خـاموش کـند مــثل: "شـانس نـدارم"

کلـمه مـی‌تـوانـد تـو را آغـاز کـند مــثل:

از همـین لحـظه شـروع مـیکنم ،

از هـمین نقـطه تغـییر میـکنم ،

از هـمین دم یک طـرح نـو مـیزنم ،


می تـوانـم ... می خـواهـم ... می شـودقتل عام انقلابی گنجشکها به دستور مائو !

42 views
۷ام تیر ۱۳۹۶قتل عام انقلابی گنجشکها به دستور مائو ! 

 در جریان برنامه جهش بزرگ در چین، حوزه های حزبی به  ️مائو رهبر انقلاب چین گزارش دادند که گنجشکها بخش زیادی از محصولات کشاورزی را می خورند. مائو با جمع بندی نظرات ماموران حزبی ، فرمان قتل عام گنجشکها را صادر کرد و از توده های مردم خواست که به عنوان وظیفه انقلابی گنجشکها را نابود کنند. 

معلمان در مدرسه با حرارت دانش آموزان را علیه گنجشکها تحریک و گنجشکها را عامل گرسنگی و کمبود مواد غذایی اعلام می کردند. دانش آموزان مدارس و نظامیان نقش مهمی در این جنبش ایفا کردند. هر دانش آموز به عنوان وظیفه انقلابی روزانه با تیرکمان تعداد معینی گنجشک را شکار می کرد. بچه ها لانه های گنجشکها را ویران و تخم های انها را ازبین می بردند . نظامیان در سراسر کشور با زدن شیپور و طبل مانع نشستن گنجشکها روی شاخه درختان می شدند. گنجشکها روی هوا در اثر خستگی هلاک می شدند و سقوط می کردند.

تقریبا تمام  گنجشکها در چند ماه قتل عام شدند و لاشه های آنها با کامیون به حوزه های حزبی منتقل و پس از شمارش به دبیرخانه حزب در پکن گزارش می شد. اما داستان مطابق تئوری انقلابی صدر مائو پیش نرفت! ناگهان سر وکله ملخ ها در مزارع پیدا شد. در غیبت گنجشکها تعادل اکوسیستم به هم خورده بود و جمعیت ملخ ها و دیگر آفات نباتی به صورت انفجاری افزایش یافته بود !

معلوم شد که گنجشکها فقط از دانه غلات تغذیه نمی کردند بلکه حشراتی مانند ملخ ها را هم می خوردند. به دنبال قتل عام گنجشکها ، تولید محصولات کشاورزی به شدت پایین آمد و میلیونها نفر بر اثر گرسنگی مردند. از بالا دستور آمد که گنجشکها را نکشید، اما دیگر گنجشکی باقی نمانده بود!  مائو به اشتباه خود اعتراف نکرد.  اما تا چندسال یکی از واردات چین از اتحاد شوروی گنجشک زنده بود تا دوباره تعادل را به طبیعت برگردانند و جمعیت حشرات را با افزایش تعداد گنجشکها کنترل کنند.

زِ عالم رفته است …

34 views
۷ام تیر ۱۳۹۶از ترحم ...

تا مروت ...

از مدارا تا وفا ....

هر چه را کردم طلب

دیدم ز عالم رفته است ...

 

بیدل دهلویhttp://uupload.ir/files/558k_36b6_photo_2017-06-07_17-17-37.jpg

مراسم آیین معارفه رئیس ادار راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان هشترود

35 views
۷ام تیر ۱۳۹۶
آیین تودیع و معارفه رئیس جدید اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان هشترود صبح امروز در محل فرمانداری هشترود برگزار شد.

مراسم  آیین تودیع و معارفه مهندس علیرضا اوشال رئیس اداره راه و شهرسازی و سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان هشترود  و  مهندس امیرانلو  با حضور نماینده مجلس شورای اسلامی شهرستان های هشترود و چاراویماق آقای امینی و فرماندار شهرستان آقای مهندس مستفید و  سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان شرقی آقای مهندس سیدزاده و رئیس ماشین آلات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مهندس هوشیار و رئیس روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آقای مهندس سپهری  در محل فرماندار برگزار شد.

در این مراسم با صدور حکمی از سوی  مهندس باقرجوان مدیرکل محترم  راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، مهندس امیرانلو  را به سمت سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان  هشترود منصوب و از تلاش‌های  مهندس اوشال رئیس پیشین این اداره تشکر و قدردانی شد.

 مهندس امیرانلو قبل از این نیز در شهرستانهای شبستر و ورزقان به عنوان رئیس فعالیت داشته ودارای لیسانس عمران می باشد

مهندس اوشال  به عنوان رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان هشترود به فعالیت خود در این شهرستان ادامه خواهد داد.

نماینده مجلس شورای اسلامی شهرستان های هشترود و چاراویماق آقای امینی  در حاشیه  آیین تودیع و معارفه  ، خواستار حمایت از راهداری و حل مشکلات اسفالت راه های اصلی و فرعی و روستای شدند.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی آقای امینی گفت :توجه و رسیدگی به راههای شهرستان به ویژه راههای روستایی و کوهستانی بسیار ضروری است تا مردم شریف شهرستان از نعمت زیر ساخت ها به ویژه در حوزه راه بهره مند باشند.

در این مراسم سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مهندس سیدزاده گفت هر چقدر جاده های کشور بهتر و  سطح ایمنی بالاتر باشد حمل و نقل سریعتر انجام گیرد مشکلات جامعه کمتر خواهد بود و کشور در تمامی عرصه های اقتصادی  و ... پیشرفت خواهد کرد و یک عامل پیشرفت کشورهای توسعه یافته دارای توسعه راه و حمل و نقل سریع  می باشند.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان شرقی توجه به تامین زیر ساخت های حمل و نقل را ضروری دانست ، اظهار داشت تسهیل در تردد و زمینه سازی برای سفری ایمن از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

در این جلسه فرماندار شهرستان مهندس مستفید ضمن تقدیر وتشکر از زحمات مهندس اوشال از ریاست جدید این اداره خواستار رسیدگی با جدیدت تمام به مشکلات حوزه راهداری شهرستان شدند

مهندس مستفید در حاشیه مراسم تودیع و معارفه گفت کمبود امکانات راهداری در شهرستان ضعیف می باشد  و در فصل زمستان در امر برف روبی و بازگشایی راه های ارتباطی شهرستان با مشکلات زیادی مواجه می شویم.

وی در ادامه افزود تمامی ماشین الات راهداری شهرستان هشترود فرسوده و از بین رفته است و لذا با وجود اینکه  شهرستان یکی از مناطق کوهستانی و از شرایط اقلیم آب و هوای نامناسب برخوردار است خواستار پیگیری و حل مشکلات دستگاه های راهداری  شدند تا در فصل های آتی زمستان دچار مشکلات  برف روبی نشویم.

مهندس هوشیار اظهارداشت:هیچ لذتی بالاتر از خدمت به مردم نیست و به خاطر همین لذت است که راهدارها دربدترین شرایط جوی و در شب های سرد زمستانی قادر به تأمین امنیت جاده های کوهستانی هستند.

درجلسه معارفه ، از خدمات چندین ساله  علیرضا اوشال رئیس قبلی اداره مربوطه  نیز تجلیل به عمل آمد.
لکه گیری آسفالت راه های ارتباطی شهرستان هشترود

41 views
۷ام تیر ۱۳۹۶
مهندس اوشال از لکه گیری آسفالت راه های ارتباطی شهرستان هشترود خبر داد :
اوشال گفت راه های ارتباطی شهرستان هشترود توسط راهداران تلاشگر با استفاده از دستگاه های نگهداری شهرستان لکه گیری شد.

وی در ادامه افزود : هدف از اجرای این عملیات تسهیل در تردد رانندگان و هموطنان عزیز و کاهش تصادفات جاده ای و ارتقاء سطح ایمنی راه ها در حوزه استحفاظی شهرستان خواهد بود.

اوشال یاد آور شد عملیات لکه گیری آسفالت همه روزه در راه های ارتباطی شهرستان در حال انجام می باشد.

اوشال گفت امیدوارم این امر مورد رضایت رانندگان و هموطنان عزیز واقع شده باشد.ضد حال

50 views
۶ام تیر ۱۳۹۶
از اول ماه كار جدیدم شروع میشه، استادم به حضور من برای پروژه اف دی ای بیشتر احتیاج داره و تصمیم گرفت منرا بعنوان ریسرچ اسیستنت برداره،شاید خیلی از دانشجوها همین الان بعنوان ra دارند كار میكنند اما از اونجا كه دانشگاه ما به همه دانشجوها فقط ga میده و ra جدا نداره استادم حقوقم را از گرنت خودش میده و در اخر این عنوان یك امتیاز خوب برام حساب میشه و نشونه پیشرفت تو كارمه،حس خوبیه ببینی استادت انقدر ازت راضیه كه وسط ترم تابستون نامه میزنه به دپارتمان و میگه من به این شخص نیاز فوری دارم، كلا بعنوان یك دانشجو مسیر رو به بالایی را دارم میرم و از رشدم راضیم، زندگی دانشجویی خوبی هم داریم، همه چی ارومه و اخر هفته هایی كه ازمایش ندارم تفریحهای خوبی داریم، مثلا این هفته رفتیم باغ البالو و تا تونستیم البالو خوردیم، جاتون خالی اینجا بعضی باغدارها، برنامه میوه چینی دارند، میتونی تا جاییكه دوست داری بخوری و اگه خواستی میوه با خودت ببری اونوقت باید هزینه اش را بدی، بنظر من كه معامله خوبی برای لذت بردن و داشتن یك روز خوب هست. یا هفته پیش رفتیم پراسپكت پارك و با دوستهامون تو دریاچه خوشگلش قایق سواری كردیم و قبلش هم پیك نیك بازی داشتیم، خلاصه سعی میكنیم ما هم از تابستون و روزهای گرم و تابستونی اینجا لذت ببریم، خیلیها مسافرت میرن اما ما بخاطر حجم بالای كارهای ازمایشگاهیم نمیتونیم وقتی برای مسافرت پیدا كنیم اما سعی میكنیم حداقل برای یك روز در هفته برنامه بچینیم وخوش بگذرونیم، میدونید همین شنبه داشتم به همسر میگفتم باورم نمیشه ذهنم خالیه وواقعا چیزی برای نگران بودن و فكر كردن بهش ندارم، میدونید چی شد؟ فرداش یك اشنای دور داروخانه ای كه سالی یكبار پیغام تبریك عیدها را میگذاره پیغام گذاشت و گفت دارایی بوده و شنیده فلان داروخانه تو فلان جا داره با شماره كارت ملی من خرید میكنه، برق از سه فازم پرید، خبری بدتر نمیشد، صد در صد اگه این خبر واقعیت داشته باشه با یك كلاهبردار طرفم و موندم از این فاصله دور چطور میتونم از طرف شكایت كنم و قضیه را پیگیری كنم؟ واقعا موندم، حالا به همون اشنای دور گفتم خواهشا بیشترپرس و جو كنید كه اگه خبر واقعیه اقدام كنم، اونهم چه اقدامی، فكر كنید باید كارت تلفن بخرم و سعی كنم تلفنی با ادارات تو ایران حرف بزنم. خلاصه این خبر تقریبا همه نشاط تفریح اخر هفته را از تنمون بدر كرد، فقط امیدوارم خبر اشتباه باشه تا بتونم یك نفس راحت بكشم. نگرانم اما سعی میكنم بدلم بد راه ندم
صفحه 1 از 912345...قبلی »

کد آمار