تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

۹ دستاورد جدید نیروی دریایی ارتش رونمایی شد ۱۳۹۶/۰۹/۰۸

25 views
۱۱ام آذر ۱۳۹۶

 ۹دستاورد جدید نیروی دریایی ارتش رونمایی شد

   ۱۳۹۶/۰۹/۰۸

Image result for ‫فرمانده نیروی دریایی ارتش‬‎
با حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش از ۹ دستاورد جدید سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش رونمایی شد.
با حضور امیر محمدحسین دادرس جانشین فرمانده کل ارتش و امیرحسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش از ۹ دستاورد جدید سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش رونمایی شد.
به گزارش تسنیم، پروژه‌های ارائه شده در این نمایشگاه عبارتند از:
۱: پروژه مرصاد: طراحی و ساخت سامانه جامع آزمایشگر اژدرهای سبک ضدزیرسطحی. این سامانه قابلیت آزمایش و بررسی صحت عملکرد کلیه اجزای الکترونیکی و الکتریکی اژدر را ایجاد نموده است.
۲: اتوپایلوت دیجیتال: طراحی و ساخت هدایت‌کننده خودکار دیجیتال براساس دانش روز. شایان ذکر است اتوپایلوت مهم‌ترین بخش سیستم هدایت، کنترل و ناوبری اژدر بوده که از لحظه پرتاب از یگان حامل تا برخورد و انهدام هدف وظیفه هدایت و کنترل اژدر را به‌عهده دارد.
3: سوخت بومی موتور احتراقی اژدرها: طراحی و سوخت اتوفیل که این سوخت به‌عنوان منبع تولید انرژی در اژدرهای احتراقی مورد استفاده قرار می‌گیرد، این سوخت بدون نیاز به اکسیژن توانایی ایجاد احتراق و رانش اژدر زیر آب را فراهم می‌نماید.
4: پروژه دماوند: طراحی یک فروند قایق بدون سرنشین با قابلیت کنترل از راه دور و مجهز و انواع تجهیزات ضدجنگ‌های الکترونیکی و صوتی زیرآبی که در هنگام رزم با به آب انداخته شدن و جدا شدن از یگان حامل خود و حرکت به‌سمت خطوط از پیش تعیین‌شده باعث اختلال در تمامی سیستم‌های راهداری، هدایت تیر، سونار و انحراف اژدر شده که این مهم باعث مصونیت‌بخشی یگان حامل از تهدیدات ذکرشده می‌گردد.
5: ناو آموزشی خلیج‌فارس: طراحی مفهومی و مهندسی بزرگترین ناو آموزشی غرب آسیا به‌طول 135 متر و عرض 16 متر که با برخورداری از انواع سامانه‌های رانش، هدایت و ناوبری، رادارهای پیشرفته و سلاح به‌روز نداجا علاوه بر امکان دفاع از خود در شرایط نبرد به‌گونه‌ای طراحی شده است که در حین مأموریت آموزشی خود توانایی آموزشی 230 نفر دانش‌آموز و دانشجوی دانشکده‌های علوم دریایی نظامی و غیرنظامی را به‌طور همزمان دارا می‌باشد.
6: پوشش‌هایی نانویی: استفاده از فناوری نانو و ساخت پوشش‌های نانوساختار جهت پوشش‌دهی مناسب انواع سازه، تجهیزات، مخازن و بدنه شناورهای سطحی، زیرسطحی و پروازی نیروی دریایی راهبردی ارتش که با توجه به آزمایشهای به‌عمل‌آمده و محاسبه میزان مقاومت آن در برابر خوردگی ناشی از عوامل نامطلوب محیطی در مجاورت رطوبت، آب شور دریا، و مایعات خورنده، عمر مفید موارد آزمایش‌شده دو تا سه برابر افزایش یافته که این مهم موجب کاهش قابل توجه هزینه‌های تعمیر و نگهداری و افزایش طول عمر مفید آنها خواهد شد.
7: آزمایشگر موشک رعد: سامانه موشک رعد دریاپایه توانمندی انهدام کلیه هدف‌های سطحی و پروازی دشمن را دارا می‌باشد.
8: پروژه نقش: شبیه‌ساز بازی جنگ به‌منظور افزایش مهارت کارکنان یگان‌های شناور رزمی و اجرای انواع سناریوهای تاکتیکی در حین نبرد طراحی و ساخته شده است.
9: خودروی مکران921: خودروی تاکتیکی مکران921 توسط فرماندهی ترابری و فرماندهی آماد و پشتیبانی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران ساخته شده است
.

تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به ۹ دستاورد جدید نیروی دریایی ارتش رونمایی شد ۱۳۹۶/۰۹/۰۸


کد آمار