تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

ژنرال صهیونیست: حزب‌الله یک جنبش نیست یک ارتش با تجربه و تهدید استراتژیک است/ گلوله‌باران تظاهرات بازگشت در غزه صهیونیست‌ها ۳ فلسطینی را شهید و ۳۰۰ نفر را زخمی کردند / جنگ اقتصادی آمریکا علیه ترکیه به روایت رویترز ۱۳۹۷/۰۵/۲۰

6 views
۲۱ام مرداد ۱۳۹۷


ژنرال صهیونیست:
حزب‌الله یک جنبش نیست یک ارتش با تجربه و تهدید استراتژیک است
   ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
Image result for ‫«آوی ایتام»،‬‎
ژنرال نیروهای ذخیره رژیم ضهیونیستی گفته حزب الله لبنان به ارتشی باتجربه تبدیل شده که تهدیدی استراتژیک برای اسرائیل به حساب می آید.
  «آوی ایتام»، وزیر سابق انرژی رژیم صهیونیستی و ژنرال فعلی نیروهای ذخیره این رژیم در مصاحبه با شبکه 7 تلویزیون رژیم صهیونیستی با اشاره به «قدرت روز افزون و توانمندی های بالای حزب‌الله» گفته: «حزب‌الله لبنان امروزه به ارتشی باتجربه تبدیل شده که تهدیدی استراتژیک محسوب می شود و این حزب، چه در سطح قدرت هجومی و چه در سطح مهارت جنگی در سوریه در حال پیشرفت است.» به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، وی این را هم گفته که، «در سال ۲۰۰۰ تعداد نیروهای حزب‌الله ۵۰۰ تن بود که برای بقای می‌جنگید. اما اکنون در سال ۲۰۱۸ حزب‌الله به ارتشی باتجربه و بسیار مسلح تبدیل شده و گروه‌هایی در سطح چند لشگر دارد و درباره فعالیت‌های هجومی در داخل اسرائیل صحبت می‌کند.» گلوله‌باران تظاهرات بازگشت در غزه صهیونیست‌ها
3 فلسطینی را شهید و 300 نفر را زخمی کردند

Image result for ‫گلوله‌باران تظاهرات بازگشت در غزه صهیونیست‌ها 3 فلسطینی را شهید و 300 نفر را زخمی کردند‬‎

نظامیان رژیم صهیونیستی بیستمین تظاهرات روز بازگشت را از همان لحظات آغاز تظاهرات به خاک و خون کشیدند و با شلیک گلوله و گاز ‌اشک‌آور به سمت فلسطینیان 3 نفر را شهید و 307 نفر دیگر را مجروح کردند.
هزاران فلسطینی روز جمعه همانند نوزده هفته گذشته برای شرکت در تظاهرات بزرگ بازگشت تحت عنوان جمعه «آزادی و زندگی» راهی نواحی مرزی باریکه غزه شده‌اند. این تظاهرات در حالی برگزار شد که طی چند روز گذشته مناطق مرزی باریکه غزه شاهد درگیری شدید مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی بود که طی آن 4 فلسطینی از جمله یک مادر باردار و کودک شیرخواره‌اش به شهادت رسیده و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.
نظامیان رژیم صهیونیستی از لحظات آغازین برگزاری تظاهرات اقدام به شلیک گلوله و گاز ‌اشک‌آور به سمت فلسطینیان کردند و بر اثر هدف قرار دادن فلسطینی‌ها سه فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده و بیش از 307 نفر دیگر از جمله 5 نیروی امدادگر و 2 خبرنگار نیز زخمی شدند که یکی از امدادگران به دلیل وخامت حالش به شهادت رسید. بدین ترتیب شمار شهدای تظاهرات بزرگ بازگشت به بیش از170 نفر افزایش یافت که 23 نفر از آنان کودک هستند و شمار مجروحان نیز به بیش از 18 هزار نفر رسیده است. گروه‌هایی از جوانان فلسطینی نیز همانند هفته‌های گذشته بادبادک‌ها و بالن‌های آتش‌زا را به سمت اراضی ‌اشغالی به پرواز درآوردند.


جنگ اقتصادی آمریکا علیه ترکیه به روایت رویترز
Image result for ‫جنگ اقتصادی آمریکا علیه ترکیه به روایت رویترز‬‎
خبرنگار رویترز نوشته ضمن تهیه یک گزارش میدانی در خیابان‌های اسلامبول، مردم ترکیه به خبرنگار این خبرگزاری گفته‌اند دست‌های آمریکا را در بحران ارزی کشورشان می‌‌بینند.
  با کاهش 30 درصدی ارزش لیر، پول ملی ترکیه در برابر دلار، مقامات رسمی این کشور رسما آمریکا را به راه انداختن یک جنگ اقتصادی علیه کشورشان متهم کردند. خبرگزاری رویترز هم نوشته، تحقیقات میدانی‌اش نشان می‌دهد، مردم این کشور نیز مثل رهبرانشان آمریکا را پشت «توطئه ارزی آمریکا» علیه کشورشان می‌دانند.   این موضوع را خبرگزاری رویترز روز جمعه (۱۹ مردادماه)، اندکی بعد از انتشار خبرهایی درباره کاهش بی‌سابقه ارز ملی ترکیه در برابر دلار آمریکا گزارش کرده است. رویترز نوشته بعد از کاهش ارزش پول ترکیه در برابر دلار قیمت مواد غذایی، اجاره‌بها و سوخت در این کشور افزایش یافته است و مردم به خبرنگار این خبرگزاری گفته‌اند، آمریکا عامل این وضع است.
کاخ سفید چهارشنبه هفته گذشته اعلام کرد وزارت خزانه‌داری آمریکا وزرای دادگستری و کشور ترکیه را به بهانه نقش‌آفرینی در بازداشت یک کشیش آمریکایی تحریم کرده است. تحریم این دو مقام ترکیه به بهانه بازداشت «اندرو برانسون»، کشیش آمریکایی در ترکیه صورت گرفت. این کشیش در ترکیه به همکاری با عوامل کودتای نافرجام در این کشور متهم شده است. پرونده «برانسون» در کنار مسائلی مانند حمایت آمریکا از شبه‌نظامیان کرد سوری، عدم اقدام واشنگتن برای استرداد «فتح‌الله گولن»، اقدام آنکارا در خرید سامانه‌های پدافند موشکی اس-۴۰۰ از روسیه تازه‌ترین موضوع تنش در روابط آمریکا و ترکیه است که طی سال‌های گذشته شدت گرفته است.در همین ارتباط، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه نیز بعد از اقامه نماز جمعه در مسجد جامع «بایبورت» در اظهاراتی با ‌اشاره به افزایش قیمت دلار در ترکیه و کاهش ارزش پول ملی این کشور عنوان کرد: «در جنگ اقتصادی که علیه ترکیه به راه افتاده است، شکست نخواهیم خورد... دلار و امثال آن نمی‌تواند راه ملت ترکیه را سد کند. هیچ نگران نباشید که از این بحران به سلامت خواهیم گذشت. از مردم ترکیه تقاضا می‌کنم هرچه دلار، یورو و طلا دارند به لیر تبدیل کنند. این عمل یک اقدام ملی و مبارزه علیه دشمنان ترکیه است. کسانی که علیه کشورمان جنگ اقتصادی به راه انداخته‌اند مطمئن باشند که با پاسخ دندان‌شکن مردم ترکیه مواجه خواهند شد. با تقویت پولی ملی‌مان جواب آنها را خواهیم داد.» رئیس‌جمهور ترکیه همچنین هشدار داد، «اقدامات یکجانبه آمریکا ما را مجبور می‌کند به دنبال دوستان و متحدان دیگر برویم... ایران، روسیه و چین از ما حمایت می‌کنند.»

تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به ژنرال صهیونیست: حزب‌الله یک جنبش نیست یک ارتش با تجربه و تهدید استراتژیک است/ گلوله‌باران تظاهرات بازگشت در غزه صهیونیست‌ها ۳ فلسطینی را شهید و ۳۰۰ نفر را زخمی کردند / جنگ اقتصادی آمریکا علیه ترکیه به روایت رویترز ۱۳۹۷/۰۵/۲۰


کد آمار