تبلیغات

ads

پیام نوروزی رئیس جمهور ۱۳۹۶/۱۲/۲۹

5 views
۱ام فروردین ۱۳۹۷
پیام نوروزی رئیس جمهور 
 ۱۳۹۶/۱۲/۲۹

Image result for ‫پیام نوروزی رئیس جمهور سال 1397‬‎
 رئیس جمهور در جمع مردم كرمانشاه  و در پیام نوروزی خود  با بیان اینكه  عید نوروز را به همه مردم ایران  در جای جای كشور  و سراسر گیتی  تبریك می گویم گفت: این عید باستانی را  به اقوام مختلف  و همسایگانی كه  نوروز  را پاس می دارند  تبریك عرض می كنم .
آقای روحانی افزود : همراه  شدن نوروز  و شكوفایی طبیعت با ماه  پربركت  رجب  و ایام میلاد ائمه  اطهار  به ویژه سالروز ولادت امیر مومنان و همچنین بعثت پیامبر و ایام  عبادت و اعتكاف  كه زمان شكوفایی معنوی است  به فال نیك می گیرم .
وی با اشاره به اینكه  باید  خدمت همه خانواده های شهدا ، ایثارگران و آزادگان، نوروز  97 را تبریك گفت افزود: سلام و تحیت و درود ما  به محضر حضرت  ولی عصر  امام زمان (عج) است.
آقای روحانی گفت: یاد می كنیم از آنهایی كه  در این لحظه های زیبا به جای نشستن  بر سر سفره   نوروزی  سفره خدمت  به ملت ایران را انتخاب كرده اند افرادی مانند پزشكان، پرستاران، خلبانان، رانندگان، مرزداران، پلیس  و همه آنهایی كه در سراسر  ایران اسلامی در كنار سكوها و چاه های نفتی ، تلمبه خانه ها ، آمبولانس ها، اتاق های كنترل ، ماشین  های آتش نشانی و در راه ها و جاده های كشور خدمت را برای خود برگزیده اند .
وی تاكید كرد : خود را شریك  در اندوه  و غم عزیزانی می دانم كه در سال گذشته بر اثر سیل ، زلزله  ، حوادث هوایی و دریایی به سوگ عزیزانشان نشسته اند ، ما را در كنار خود ببینند .
رئیس جمهور گفت : این عزیزان صبر و مقاومت و راه  زندگی  توام با معنویت را  ادامه دهند .
آقای روحانی  افزود : سال پیش سال  پیروزی و موفقیت ملت ایران بود .
وی گفت : در صحنه انتخابات  شاهد پیروزی شكوهمند  ،حضور تكان دهنده  ، رقابت  بی نظیر و حضور توام با امنیت  در  صحنه انتخابات بودیم در حالی كه  بدخواهان، نزاع و دودستگی و   پیروزی گروهی را بر گروهی می خواستند.
رئیس جمهور تاكید كرد : در انتخابات یك پیروز  بیشتر نداشتیم و آن ملت بزرگ ایران بود.
رئیس جمهور با بیان اینكه مبارزه با فقر از دیگر ماموریت های دولت  در سال 96 بود گفت: دولت دوازدهم مبارزه با فقر را ادامه خواهد داد .
آقای روحانی  در ادامه پیام نوروزی خود  افزود : در سال 96 مستمری مددجویان و مستمری  بگیران  كمیته امداد و بهزیستی بیش از سه برابر  شد كه این گام اول و مهم در زمینه مبارزه با فقر بود  .
وی گفت: ما برای  تمام مشاغل  كارمندان و كارگران در حداقل حقوق  اقدامی كردیم  تا حقوق ها متعادل شود و این قدم را ادامه خواهیم داد .
رئیس جمهور تاكید كرد: این گام بزرگ را  در  سال جدید  برای مبارزه با فقر  ادامه خواهیم داد .
آقای روحانی با بیان اینكه  دو درخواست  و خواهش از ملت  بزرگ ایران دارم افزود : خواهش اول  این است كه در سال جدید از همه كارآفرینان ، كارگران ، سرمایه گذاران  ، ایرانیان داخل و خارج از كشور  می خواهم توجه كنند كه سال نو  سال سرمایه گذاری است و سال تولید  است  و همه باید  با همه توان  به رونق تولید بپردازیم .
وی تصریح كرد : قدرت ملی ما  در كنار  تولید ما خواهد بود  و این كارآفرینانند  كه می توانند قدم های مهمی را در سال جدید بردارند .
رئیس جمهور  با بیان اینكه خواهش دوم من  از جوانان عزیز است  گفت: جوانانی كه  كشور ما تعلق به آنها دارد و جوانانی  كه  آینده این  كشور به آنها متعلق است و جوانانی كه  باید  راه  سربلندی  كشور را ادامه دهند.
وی گفت : آنچه برای همه ما مهم است عزت اسلام، سربلندی ایران، آسایش و رفاه ملت ایران است و برای این  سه هدف بلند همه ما تلاش می كنیم و امید ما  به جوانان عزیز است.
رئیس جمهور گفت: آنچه به جوانان  و به زنان  از آغاز دولت دوازدهم وعده كردم و قول دادم  و دولت ما متعهد شده است آن را ادامه خواهیم داد .
آقای روحانی افزود: ما می دانیم نسل جوان ما  خواست بالاتری دارد  و ما می دانیم با دنیای دیگری می خواهد  شرایط  جدیدی را برای كشور ببیند، نشاط بیشتر را می خواهد  و بنابراین دولت متعهد  به اشتغال جوانان، نشاط جوانان، آزادی جوانان و  ادامه دسترسی آنها به اطلاعات است .
رئیس جمهور گفت: اطلاعات آزاد برای مردم  به معنای به روز بودن  مردم  نسبت به  تحولات  جهانی است.
وی افزود : این به معنای اتصال  دانشجویان ما و دانش پژوهان ما با علم جدید دنیاست و به معنای اتصال و ارتباط  نزدیك تر با مردم و اشتغال نو در این فضاست  البته  ما  فضای  مجازی  امن  ، آسان  و ارزان  توام با اخلاق و معنویت می خواهیم.
وی افزود : در سایه این  فضاست كه  مبارزه با  فساد را ادامه  می  دهیم و در سایه این فضاست كه شفافیت را ادامه می دهیم  و مردم ما شاهد  شفافیت بیشتر در سال جدید خواهند بود.
رئیس جمهور در پایان  دعا كرد: خدایا  باران  پربركت  و رحمتت را بر ملت ما نازل كن  و در این ساعات زیبای  آغاز سال  از تو می خواهیم  باران فتوت  ، اخلاق  ، تحمل ، وحدت و انسجام  ، تلاش برای توسعه و پیشرفت كشور بر ما نازل بفرما و خادمان مردم  و رهبر معظم انقلاب ، دولت و نظام را برای  تلاش بیشتر  و به اهتزاز درآمدن  پرچم پیشرفت و آسایش و رفاه بیشتر در این كشور  موفق  بگردان. 

تبلیغات

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به پیام نوروزی رئیس جمهور ۱۳۹۶/۱۲/۲۹


کد آمار