تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت سیدصادق حجازی / سیدصادق حجازی چهره ماندگار تعلیم و تربیت دعوت حق را لبیک گفت ۱۳۹۶/۱۱/۰۷

7 views
۸ام بهمن ۱۳۹۶

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت سیدصادق حجازی

  ۱۳۹۶/۱۱/۰۷

حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای در پیامی درگذشت آقای سیدصادق حجازی از انقلابیون قدیمی را تسلیت گفتند.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم
جناب حجت‌الاسلام آقای حجازی دامت توفیقاته
درگذشت عموی گرامیتان مرحوم آقای سیّدصادق حجازی رحمت‌الله‌علیه را که از صلحای اخیار و انقلابیون قدیمی و دارای بیش از نیم قرن خدمت فرهنگی بودند به جنابعالی و والد مکرّم و خاندان و بازماندگان آن مرحوم تسلیت عرض می‌کنم و علوّ درجات ایشان را از خداوند مسألت می‌نمایم.

سیّدعلی خامنه‌ای
۷ بهمن ۹۶


سیدصادق حجازی چهره ماندگار تعلیم و تربیت دعوت حق را لبیک گفت

Image result for ‫سیدصادق حجازی چهره ماندگار تعلیم و تربیت دعوت حق را لبیک گفت‬‎Image result for ‫سیدصادق حجازی چهره ماندگار تعلیم و تربیت دعوت حق را لبیک گفت‬‎
سیدصادق حجازی پس از 74 سال معلمی و مدیریت مدرسه پربرکت علمی دعوت حق را لبیک گفت و در جوار رحمت الهی آرام گرفت.
حجازی در سال 1300 شمسی در خانواده‌‌ای اهل علم و تقوا چشم به جهان گشود و پس از گذراندن  دوران تحصیل در سن 20 سالگی مدرک فوق دیپلم خود را گرفت و به استخدام آموزش و پرورش درآمد.
وی از سال 1322 به عنوان معلم ریاضی و پس از آن در کسوت معاون مدرسه علمی همدان خدمت کرد و پس از عزیمت حاج شیخ شمس علی حائری‌زنجانی به تهران، در سال 1332 رسما به عنوان مدیر دبستان علمی انتخاب شد و کارش را شروع کرد.
حجازی به همان اندازه  که در امر «تعلیم» کوشا بود، در کار «تربیت» نیز سخت‌گیر بود و در زمینه تربیت به همان اندازه که «دقت» را پیشه خود ساخته بود، در موضوع «تعلیم» نیز حساسیت و توجه بسیاری داشت.
 این چهره ماندگار تعلیم و تربیت با این وجود که خود را وقف تعلیم و تربیت کودکان و جوانان این دیار کرده بود، اما هیچ‌گاه از مسائل سیاسی و اجتماعی جامعه خود غافل نبود و پیوسته چه در آموزشگاه و چه در جامعه با نظام طاغوت مبارزه‌ای جهت‌دار و مکتبی داشت تا این که طولی نکشید رژیم طاغوت او را به ایرانشهر تبعید کرد تا شاید بتواند مانع از فعالیت‌ها و مبارزاتش شود.
رهبر معظم‌ انقلاب طی پیامی به مراسم نکوداشت مرحوم حجازی در سال 82 فرمودند: «نکوداشت از شخصیت فرهنگی، مومن و مبارز و سخت‌کوشی چون جناب آقای سیدصادق حجازی بسیار بجا و شایسته است. اینجانب ایشان را از ده‌ها سال پیش همواره به این ویژگی‌های ممتاز شناخته و قدردان  وجود با برکت ایشان بوده‌ام و می‌باشم. خداوند این مرد مومن با اخلاص را محفوظ دارد و جوانان آموزش و پرورش را توفیق ثبات قدم و اخلاص عنایت فرماید.»

تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت سیدصادق حجازی / سیدصادق حجازی چهره ماندگار تعلیم و تربیت دعوت حق را لبیک گفت ۱۳۹۶/۱۱/۰۷


کد آمار