تبلیغات

ads

پوتین دستور داد روسیه از دیوان بین‌المللی کیفری خارج شود / محکومیت ۱۹ جوان بحرینی به ۲۴۱ سال زندان در دادگاه رژیم آل‌خلیفه/ واکنش تند وزیر خارجه ترکیه به ۵۲ سال فریب و بدعهدی اروپا/ ترکیه و رژیم صهیونیستی پس از ۶ سال تنش سفرای خود را معرفی کردند ۲۶/ ۰۸ /۵ ۱۳۹

19 views
۲۷ام آبان ۱۳۹۵


پوتین دستور داد روسیه از دیوان بین‌المللی کیفری خارج شود

   ۲۶/  ۰۸ /۵ ۱۳۹

Image result for ‫پوتین‬‎
رسانه‌های روسی اعلام کردند که پوتین رئیس‌جمهور روسیه حکمی را در خصوص امتناع کشورش از ادامه مشارکت در اساسنامه دیوان بین‌المللی کیفری (اساسنامه رم) به امضا درآورده است.
خبرگزاری اسپوتنیک گزارش کرد، طبق سندی که بر روی پورتال رسمی اطلاعات حقوقی دولت روسیه منتشر شده است، پوتین به وزارت خارجه کشورش دستور داده است که اطلاعات مربوطه را در اختیار دبیرکل سازمان ملل قرار دهد.اساسنامه رم که در سال 2002 اجرایی شد، اساس فعالیت دیوان بین‌المللی کیفری است. روسیه در سال 2000 این پیمان بین‌المللی را امضا کرد اما تا به حال آن را تصویب نکرده است.در دستور پوتین آمده است: «دیوان بین‌المللی کیفری امیدهایی که به این دیوان بسته شده است را برآورده نکرده است و واقعاً یک نهاد قضایی مستقل و معتبر نمی‌باشد».محکومیت 19 جوان بحرینی به 241 سال زندان در دادگاه رژیم آل‌خلیف


Image result for ‫محکومیت 19 جوان بحرینی در دادگاه رژیم آل‌خلیفه‬‎

مرکز حقوق بشر بحرین می‌گوید ۱۹ شهروند این کشور در طول هفته گذشته مجموعا به ۲۴۱ سال زندان محکوم شده‌اند.
بنابر اعلام مرکز حقوق بشر بحرین فقط در طول هفته گذشته یعنی از هفتم تا سیزدهم نوامبر (17 الی 23 آبان)، 18 مورد «بازداشت اجباری» شهروندان از سوی دستگاه‌های امنیتی رژیم آل خلیفه گزارش شده است و ۱۹ شهروند این کشور نیز در همین مدت مجموعا به ۲۴۱ سال زندان محکوم شده‌اند.

تسنیم در این باره به نقل از العهد،  نوشته: این مرکز در بیانیه‌ای اعلام کرده که بحرین طی این مدت 29 راهپیمایی صلح‌آمیز در کشور برگزار کرده و رژیم آل خلیفه همه این راهپیمایی‌ها را با استفاده از گازهای سمی و اشک‌آور سرکوب کرده است.»
خطاب به وزیر خارجه آلمان صورت گرفت
واکنش تند وزیر خارجه ترکیه به 52 سال فریب و بدعهدی اروپا

Image result for ‫واکنش تند وزیر خارجه ترکیه به 52 سال فریب و بدعهدی اروپا‬‎

وزیر خارجه آلمان و ترکیه در کنفرانس خبری مشترک با انتقادهای تند و تیز علیه یکدیگر، جلسه خبری خود را نیمه کاره تمام کردند. ترکیه به رفتار از روی «تکبر» اتحادیه اروپا و بدعهدی‌های ناتمام غرب اعتراض داشت.
در جریان سفر «فرانک‌ والتر اشتاین مایر»، وزیر خارجه آلمان به آنکارا میان او و «مولود چاووش‌اوغلو»، وزیر خارجه ترکیه «جدال لفظی شدیدی» در کنفرانس مشترک مطبوعاتی درگرفت که باعث نیمه کاره ماندن کنفرانس خبری شد. وزیر خارجه ترکیه سیلی از اتهام‌ها را به سوی همتای آلمانی خود روانه کرد؛ از جمله اینکه آلمان به هزاران عضو گروه تروریستی پ.ک.ک پناه داده و این که این کشور مانع از استرداد وابستگان جنبش گولن به ترکیه می‌شود. البته ریشه این اختلافات به بدعهدی 52 ساله‌ اتحادیه اروپا بازمی‌گردد. اردوغان چند ماه پیش گفت که اروپا 52 سال است که ترکیه را فریب می‌دهد و هنوز حاضر نشده این کشور را به عضویت اتحادیه اروپا درآورد.
به گزارش ایسنا، لحن «اشتاین مایر» که معمولا خونسرد است، زمانی که در جریان کنفرانس مطبوعاتی با سیل حملات مواجه شد، به شکل فزاینده‌ای به تندی گرایید. وزیر خارجه آلمان ضمن رد اتهام‌های همتای ترک خود، ترکیه را با نظر به بازداشت‌های گسترده پس از کودتای نافرجام در ترکیه، به اعتدال فراخواند. اما وزیر خارجه ترکیه به حملات لفظی خود ادامه داد و این بار به «رفتار متکبرانه» اتحادیه اروپا تاخت و گفت: «ترکیه از این رفتار خسته شده است و خواستار به رسمیت شناخته شدن به عنوان شریکی برابر است، نه شریکی درجه دو.»
«حقوق بشر» دستاویزی است که غرب بسیاری از کشورهای دنیا را با آن هدف تاخت و تاز خود قرار می‌دهد اما در همین حال با عقب افتاده‌ترین رژیم‌های مرتجع مثل آل‌سعود، آل‌خلیفه و آل‌ثانی روابط استراتژیک برگزار می‌کند. حال و روز امروز ترکیه می‌تواند درس عبرت خوبی برای شیفتگان غرب باشد.
 ترکیه و رژیم صهیونیستی پس از 6 سال تنش سفرای خود را معرفی کردند

Image result for ‫ترکیه و رژیم صهیونیستی‬‎

ترکیه در راستای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، سفیر جدید خود در سرزمین‌های اشغالی را تعیین کرد. رژیم صهیونیستی نیز سفیر خود در ترکیه را معرفی کرد.
پس از 6 سال تنش در روابط رژیم صهیونیستی و ترکیه، سفرای این دو در پایتخت‌های یکدیگر تعیین شدند تا پایانی رسمی بر قطع روابط دو طرف باشد. به گزارش العالم، «ایمانوئل نخشون» سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی دیروز در کنفرانس مطبوعاتی کوتاهی اعلام کرد که «ایتان نائیه» به عنوان سفیر تل آویو در آنکارا تعیین شده است. وی در عین حال زمان تقدیم استوار نامه سفیر رژیم صهیونیستی به دولت ترکیه را مشخص نکرد. از سوی دیگر، دولت ترکیه نیز همزمان از تعیین «کمال اوکام» به عنوان سفیر جدید آنکارا نزد رژیم صهیونیستی خبر داد. «اوکام» مشاور «بن علی ایلدریم» نخست وزیر ترکیه بوده، و قرار است در چند هفته آینده عازم فلسطین اشغالی شود.
ترکیه در ماجرای کشتی مرمره (سال 2010) توانست با اتخاذ مواضع ضدصهیونیستی توجه جهان اسلام را به خود جلب کند اما با تحولات جدید منطقه مجددا به سمت این رژیم کودک‌کش گرایش یافت.
در سال 2010 نیروهای صهیونیستی به کشتی «مرمره آبی» ترکیه که به سمت باریکه غزه می‌رفت تا به امدادرسانی بپردازد، حمله کرده و باعث شهادت 10 تن از شهروندان ترکیه‌ای روی عرشه این کشتی شدند؛ امری که باعث شد تا سفیر رژیم صهیونیستی از ترکیه اخراج شود. این اقدام تل آویو، باعث تنش و قطع روابط دیپلماتیک دو طرف شد. توافق عادی شدن روابط میان دو طرف به اصرار و تاکید دولت آمریکا صورت گرفته و تل آویو و آنکارا در نهایت در خرداد گذشته به 6 سال تنش پایان دادند. برخی کارشناسان در همان ایام اقدامات ضد صهیونیستی اردوغان به عنوان رئیس‌جمهور ترکیه را تنها نمایشی برای کسب محبوبیت در جهان اسلام دانسته و اعلام کردند اردوغان در باطن از دوستان اسرائیل است.

تبلیغات

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به پوتین دستور داد روسیه از دیوان بین‌المللی کیفری خارج شود / محکومیت ۱۹ جوان بحرینی به ۲۴۱ سال زندان در دادگاه رژیم آل‌خلیفه/ واکنش تند وزیر خارجه ترکیه به ۵۲ سال فریب و بدعهدی اروپا/ ترکیه و رژیم صهیونیستی پس از ۶ سال تنش سفرای خود را معرفی کردند ۲۶/ ۰۸ /۵ ۱۳۹


کد آمار