تبلیغات

ads

پایگاه سعودی‌ها در جنوب عربستان پس از افتتاح به تصرف انصارالله درآمد / جنگنده‌های سوری مواضع ارتش ترکیه را در هم کوبیدند / جرج سوروس رسما طرح خود را برای مقابله با ترامپ منتشر کرد ۰۵/ ۰۹ / ۱۳۹۵

18 views
۶ام آذر ۱۳۹۵

 پایگاه سعودی‌ها در جنوب عربستان پس از افتتاح به تصرف انصارالله درآمد


   ۰۵/ ۰۹ / ۱۳۹۵

Image result for ‫پایگاه سعودی‌ها در جنوب عربستان پس از افتتاح به تصرف انصارالله درآمد‬‎

ارتش یمن در ادامه پیشروی‌های خود در داخل خاک عربستان توانست کنترل پایگاه تازه تاسیس سعودی‌ها با نام «شطیب» را در اختیار بگیرد.
به گزارش تسنیم به نقل از المسیره یمن، نیروهای یمنی کنترل یک پایگاه دیگر سعودی را در منطقه‌ای واقع در جنوب غرب عربستان در اختیار گرفتند. این شبکه تلویزیونی گزارش داده  «یمنی‌ها کنترل پایگاه تازه تأسیس شطیب را که در فاصلۀ حدوداً 844 کیلومتری ریاض، پایتخت عربستان ، قرار دارد روز پنج‌شنبه در اختیار گرفتند.» بر اساس این گزارش، طی درگیری‌های شدیدی که میان مبارزان یمنی و نظامیان سعودی صورت گرفت، ده‌ها نفر از نظامیان سعودی کشته یا زخمی شدند.
گفته می‌شود شماری از سربازان سعودی نیز تجهیزات و مهمات خود را رها کرده و طبق روال همیشه از این پایگاه‌گریختند.
حملات کوبنده به جیزان و نجران
همچنین یگان توپخانه‌ای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در راستای پاسخ به تداوم حملات سعودی‌ها، تعدادی از مواضع نظامی این کشور در جیزان و نجران را هدف قرار داد. یگان توپخانه‌ای ارتش و کمیته‌های مردمی مراکز تجمع نظامیان سعودی در دو پایگاه نظامی «غاویه» و «سودانه» و پایگاه «المعنق» در «الخوبه» را هدف قرار دادند که شماری از نظامیان به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند. یگان توپخانه‌ای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین دو پایگاه نظامی «المسیال» و «الهجله» را در نجران در هم کوبید.
قطع کمک‌های مالی به مزدوران سعودی
از سوی دیگر، منابع یمنی افشا کردند، عربستان به دلیل شرایط اقتصادی سخت و دشواری که با آن مواجه شده  کسری بودجه و ناتوانی در باز پرداخت بدهی‌هایی که دامنگیر آن شده، به صورت رسمی بودجه و کمک‌های مالی خود را به گروه‌های شبه نظامی وابسته به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور فراری یمن قطع کرد.
«العالم» به نقل از این منابع نوشته «سعودی‌ها به صورت رسمی به فرماندهان میدانی گروه‌های شبه‌نظامی در استان «مأرب» یمن ابلاغ کرده‌اند، تمام بودجه مالی و جیره و کمک‌های غذایی آنها را قطع کنند. این اطلاعیه‌ها درحالی ظرف روزهای اخیر به دست فرماندهان گروه‌های شبه نظامی وابسته به هادی در استان مأرب رسیده که پیش از این بسیاری از عناصر مسلح وابسته به این گروه‌ها طی شکایت‌هایی عنوان کرده بودند، 6 ماه است، هیچ دستمزد و حقوقی دریافت نکرده‌اند.


برای نخستین بار
جنگنده‌های سوری مواضع ارتش ترکیه را در الباب در هم کوبیدند

Image result for ‫جنگنده‌های سوری مواضع ارتش ترکیه را در الباب در هم کوبیدند‬‎

جنگنده‌های سوریه در مناطق شمالی این کشور، مواضع نظامیان اشغالگر ترکیه را بمباران کردند. در این حمله، سه سرباز ترکیه کشته و 10 سرباز دیگر این کشور مجروح شدند.
جنگنده‌های ارتش سوریه پس از چندین ماه هشدار، دیروز مواضع ارتش ترکیه را در خاک سوریه و در اطراف شهر «الباب» بمباران کردند، که بنا به آمارهای اعلام شده، در این حمله سه نظامی ترکیه کشته و 10 تن دیگر مجروح شده‌اند.
جنگنده‌های ارتش ترکیه مدتی است که به بهانه اجرای عملیات «سپر فرات» و عقب راندن شبه نظامیان کرد به آن سوی رود فرات، مناطق شمالی سوریه را بمباران می‌کنند. در این حملات‌ هوایی، طی ماه‌های اخیر بیش از 150 غیرنظامی جان خود را از دست داده‌اند. واحدهایی از نیروی زمینی ارتش ترکیه هم وارد خاک سوریه شده‌اند. این نیروها در آخرین اقدام خود، قصد داشتند وارد شهر «الباب» شوند که ارتش سوریه با بمباران خود، عملاً به آنها هشدار داد. کارشناسان می‌گویند، در صورت ادامه یافتن پیشروی‌های ارتش ترکیه در خاک سوریه، احتمالاً حملات جنگنده‌های سوریه تکرار خواهد شد.
واکنش ترکیه
اما، حمله جنگنده‌های سوری، واکنش آنکارا را در پی داشت؛ «بینالی ایلدریم» نخست‌وزیر ترکیه گفت که به این حمله، آنکارا واکنش نشان خواهد داد. ایلدریم نگفت که واکنش ترکیه به سوریه چگونه خواهد بود.
البته پس از این اظهارات، ارتش ترکیه اعلام کرد، در واکنش به کشته شدن سه نظامی این کشور در حومه الباب، جنگنده‌های ترکیه مواضعی را در خاک سوریه هدف قرار دادند. خبرها حاکی است ارتش ترکیه چندین موضع را در داخل شهر الباب هدف قرار داده است.
از استان «رقه» سوریه نیز خبر رسیده، جنگنده‌های آمریکایی چادرهای آوارگان سوری را در این استان بمباران کردند که به مرگ 10 غیرنظامی و جراحت چند نفر دیگر انجامید.
عقب‌نشینی شاه اردن
«عبدالله دوم» شاه اردن هم طی یک مصاحبه مفصل با شبکه استرالیایی «ای.بی.سی» اعتراف کرد که همه گزینه‌ها در مورد سوریه، از جمله باقی ماندن «بشار اسد» در قدرت، روی میز است! پیش از این نیز مقامات فرانسوی «علناً» و مقامات آمریکایی «با واسطه» چنین عقب‌نشینی کرده بودند.
رئیس جمهور منتخب آمریکا هم در مورد باقی ماندن «بشار اسد» در قدرت صحبت‌هایی کرده است.
پادشاه اردن در این مصاحبه گفت: من فکر می‌کنم در مرحله کنونی، همه گزینه‌ها روی میز هستند، اما دوباره باید این موضوع را صریح تکرار کنم که از نظر من، اغلب ماهایی که سوریه را می‌شناسیم به این موضوع معتقدیم که بدون روس‌ها، امکان حصول به راه حل وجود ندارد و این چیزی است که ما برای یک یا دو سال اخیر درباره‌اش در حال بحث و رایزنی بوده‌ایم.
او ادامه داد: «در مرحله کنونی، ما باید منتظر باشیم و ببینیم استراتژی آمریکا چیست و اینکه آنها چطور می‌خواهند با روس‌ها تعامل کنند و فکر می‌کنم این چیزی است که در ذهن همگان است. ملک‌عبدالله دوم در پاسخ به سؤالی در باره شکست مذاکرات پیشین آمریکا و روسیه درباره سوریه اینطور گفت: در موضوع مذاکرات و اینکه چه کسانی از آن خارج شدند، سخت است که تقصیرها را به گردن کسی انداخت. ما همه امیدواریم که با آمدن دولت جدید آمریکا و اتخاذ استراتژی‌اش، نوعی اشتراک مساعی و همکاری ایجاد شود.
از سال 2011 تاکنون، عبدالله دوم متحد اصلی آمریکا در حمایت از تروریسم و برانداختن نظام قانونی بشار اسد بوده است، و هم اکنون نیز به گفته استاندار «درعا»، از تروریست‌ها در سوریه، حمایت می‌کند.
سایر رویدادها
پسر «دونالد ترامپ» با یکی از رهبران گروه‌های مخالف دولت سوریه که حامی روسیه است، دیدار کرده است. این دیدار، گمانه‌ها درباره احتمال همکاری مسکو- واشنگتن بر سر بحران سوریه را تقویت می‌کند.
* در پی انتشار خبر استقرار 19 خلبان مصری در پایگاه «حماه» سوریه جهت جنگ با تروریسم، سفیر مصر در لبنان، این خبر را تکذیب کرد. با این حال، منابع خبری از افزایش همکاری‌های نظامی قاهره و دمشق خبر می‌دهند.
* خبرگزاری فارس به نقل از منابع سوری گزارش داده، ارتش ترکیه درصدد احداث پایگاه نظامی در بخش شمالی استان حلب و حومه شهرک «اخترین» است.
* ارتش سوریه حملات عناصر داعش برای اشغال شهر «دیرالزور» در شرق این کشور را دفع کرد.جرج سوروس رسما طرح خود را برای مقابله با ترامپ منتشر کرد

Image result for ‫جرج سوروس‬‎

جرج سوروس سرمایه‌دار صهیونیست و معروف به پدر انقلاب‌های رنگی که از بدو پیروزی ترامپ علیه وی وارد عمل شده این بار اعلام کرد برای مقابله با رئیس‌جمهور منتخب 10 میلیون دلار کنار گذاشته است.
«جرج سوروس» در ارتباط با مداخله در امور داخلی کشورها به نفع حاکمان آمریکا، پرونده قطوری دارد؛ از آتش‌افروزی در فتنه 88 تا راه انداختن انقلاب‌های رنگی و مخملی در قرقیزستان، اوکراین، گرجستان از جمله طرح‌ها و توطئه‌های سوروس بوده است وی حالا حسابی دست به کار شده،  به هر قیمت که شده با «تهدیدات ترامپ علیه نظام سیاسی حاکم بر آمریکا» مقابله کند.
 در همین راستا «سوروس»  در مصاحبه‌ با «نیویورک تایمز» از اختصاص دادن 10 میلیون دلار از سرمایه خود برای مبارزه با آنچه که وی «گسترش جرایم ناشی از نفرت در آمریکا به دلیل لفاظی‌های آتشین دونالد ترامپ» خوانده خبر داده است. سوروس  گفته «شدیداً نگران افزایش جرایم ناشی از نفرت در آمریکا از زمان پیروزی دونالد ترامپ است. سوروس که با نیویورک‌تایمز گفت‌وگو می‌کرد این را هم اضافه کرده که با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیروهای تاریکی بیدار شده‌اند و ما باید به منظور مقابله با اتفاقاتی که اینجا می‌افتد، کاری انجام دهیم.»
سوروس البته مدعی شد اختصاص این 10 میلیون دلار مربوط به خود دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور منتخب آمریکا نمی‌شود و تنها برای مقابله با تهدیداتی است که رسیدن او به ریاست جمهوری به وجود آورده است! سوروس همچنین گفته: «مسئله این است که ترامپ و لفاظی‌های آتشین او تا حدی مسبب افزایش جرایم ناشی از نفرت در هفته‌های اخیر بوده‌اند.»
سوروس همچنین گفته می‌خواهد یک نسخه مشابه لیبرال از یک گروه ناظر محافظه‌کار به نام «دیده‌بان قضایی» به راه بیندازد، اما اشاره‌ای به نام این سازمان جدید و جزییات دیگر مربوط به آن نکرده. نشریه آمریکایی «پولیتیکو» نیز چندی پیش از نشست محرمانه سه روزه‌ای با حضور سوروس در واشنگتن خبر داده بود. بسیاری از سرمایه‌داران آمریکایی از جمله جرج سوروس برای آن که «هیلاری کلینتون» را به کرسی ریاست جمهوری بنشانند، میلیون‌ها دلار هزینه کرده‌اند. پولیتیکو نوشته بود این سرمایه‌داران اکنون نیز قصد دارند برای برکناری ترامپ هزینه کنند. طرح مقابله با ترامپ، براساس اسنادی که به دست پولیتیکو رسیده، توسط باشگاه کمک‌رسانی «ائتلاف متنفذ دموکراسی» حمایت مالی می‌شود و رهبران بیشتر اتحادیه‌های برجسته و گروه‌های لیبرال و همچنین، چهره‌های مشهوری مثل «نانسی پلوسی» رهبر دموکرات‌های کنگره، «سن الیزابت وارن» و «کنت ایلیسون» از دیگر اعضای برجسته کنگره را دربرمی‌گیرد. این جریان «ترامپ»‌ را برای نظام حاکم بر آمریکا «خطرناک» می‌دانند اگر چه بسیاری از کارشناسان گفته‌‌اند، ترامپ تفاوتی با کلینتون ندارد.تبلیغات

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به پایگاه سعودی‌ها در جنوب عربستان پس از افتتاح به تصرف انصارالله درآمد / جنگنده‌های سوری مواضع ارتش ترکیه را در هم کوبیدند / جرج سوروس رسما طرح خود را برای مقابله با ترامپ منتشر کرد ۰۵/ ۰۹ / ۱۳۹۵


کد آمار