تبلیغات

ads

پادشاه سعودی تصمیم گرفت ولیعهد را برکنار و فرزندنش را به قدرت برساند / نشست محرمانه جرج سوروس و سرمایه‌داران آمریکایی برای برکناری ترامپ ۲۵/ ۰۸ /۵ ۱۳۹

18 views
۲۶ام آبان ۱۳۹۵


موسسه واشنگتن:
پادشاه سعودی تصمیم گرفت ولیعهد را برکنار و فرزندنش را به قدرت برساند
      ۲۵/  ۰۸ /۵ ۱۳۹

Image result for ‫پادشاه سعودی  ولیعهد را برکنار و فرزندنش را به قدرت برساند‬‎

موسسه واشنگتن در گزارشی اعلام کرده، پادشاه سعودی به دنبال برکناری ولیعهد و به قدرت رساندن فرزندش است. مسئله‌ای که پیش از این نیز به کرات از سوی رسانه‌ها وکارشناسان مختلف تایید شده است.

دعوای قدرت در آل‌سعود که با مرگ «ملک عبدالله» و به قدرت رسیدن «ملک سلمان» شروع شده روز به روز علنی‌تر می‌شود.
 خبرهای  تازه منتشر شده نشان‌دهنده این است که «محمدبن نایف» به عنوان ولیعهد شانس زیادی برای رسیدن به تخت پادشاهی ندارد و این «محمدبن سلمان» 30 ساله است که به عنوان جانشین ولیعهد در سودای رسیدن به قدرت است. طبق گزارش بخش خلیج فارس موسسه واشنگتن، ملک سلمان پادشاه عربستان درصدد است به نفع پسرش محمد که جانشین ولیعهد است از قدرت کنارگیری و همچنین محمد بن نایف ولیعهد را نیز برکنار کند. براساس این گزارش این اقدام ملک سلمان برگرفته از نمونه اردنی روند انتقال قدرت است.
به گزارش تسنیم، موسسه واشنگتن به نقل از منابع بلندپایه متعدد اعلام کرده که «ملک سلمان به برادرانش خبر داده است که ثبات عربستان نیازمند تغییر ساختار قدرت از شکل افقی به عمودی است به این معنی که بر خلاف رسم کنونی که قدرت بین برادران در گردش است به شکل عمودی به فرزندان پادشاه برسد و در نتیجه قدرت به پسرش محمد منتقل شود.»  طبق سنت آل‌سعود، باید قدرت پس از ملک سلمان به محمد بن نایف ولیعهد سعودی منتقل شود اما بر اساس گزارش موسسه واشنگتن وی به دست پسر عمو و جانشین ولیعهد یعنی محمد بن سلمان به حاشیه رانده شده است. در این گزارش به نقل از منابع مزبور آمده است که «ملک سلمان این اقدام را در راستای نمونه اردن در تغییر ترتیب انتقال قدرت از برادران به فرزندان پادشاه انجام می دهد.»
گزارش موسسه واشنگتن این را هم اعلام کرده که، «ملک سلمان در نظر دارد در حالی که هنوز در قید حیات است به نفع پسرش محمد از قدرت کنارگیری کند تا بر خلاف اتفاقی که برای پسران پادشاهان سابق سعودی رخ داد، با این کار از به حاشیه رفتن خاندان خود و بیرون رفتن قدرت از چنگ آنان جلوگیری کند.» این منابع بلندپایه که موسسه واشنگتن از آنان نقل قول کرده است، به زمان مشخص روند کناره‌گیری ملک سلمان از قدرت اشاره‌ای نکرده‌اند اما به گفته آنان چه‌بسا این اقدام در فاصله چند هفته صورت بگیرد و اکنون پادشاه مبلغ زیادی را برای به دست آوردن حمایت از این تصمیم در بین خاندان حاکم هزینه کرده است.
نشریه آمریکایی پولیتیکو فاش کرد
 نشست محرمانه جرج سوروس و سرمایه‌داران آمریکایی برای برکناری ترامپ

Image result for ‫جرج سوروس‬‎

بنابر اعلام یک نشریه آمریکایی میلیاردر صهیونیست آمریکایی که به پدر انقلاب‌های رنگی معروف شده، نشست سه روزه محرمانه‌ای را با سرمایه‌داران بزرگ این کشور، با هدف بررسی چگونگی بازپس‌گیری قدرت از «دونالد ترامپ» برگزار کرده است.
آن یک درصد جمعیت سرمایه‌دار و متنفذ آمریکا که تاکنون از طریق امثال «جرج سوروس» علیه کشورهای مستقل جهان وارد عمل می‌شدند و به خاطر منافع خود، انقلاب‌های رنگی و مخملی راه می‌انداختند، اکنون متوجه داخل شده‌اند و می‌خواهند با بهره‌برداری از اعتراضات خیابانی مردم، علیه ترامپ وارد عمل شوند و قدرت را از او پس بگیرند چرا که دیوانه‌ای مثل ترامپ در شعارهای انتخاباتی خود نظام حاکم بر آمریکا را به چالش کشیده و سیستم اجازه ورود چنین فردی را به حاکمیت نمی‌دهد.
« جرج سوروس» در ارتباط با مداخله در امور داخلی کشورها به نفع حاکمان آمریکا، پرونده سیاهی دارد؛ راه انداختن انقلاب‌های رنگی و مخملی در قرقیزستان، اوکراین و گرجستان، از جمله طرح‌ها و توطئه‌های سوروس بوده است.
در ماجراهایی که پس از انتخابات سال 88 ایران رخ داد نیز سوروس از طریق عوامل خود نقش پررنگی داشت. اما مردم ایران با هوشیاری خود، طرح وی را ناکام گذاشتند و نگذاشتند تغییرات مورد نظر آمریکا، در ایران اتفاق بیفتد. سوروس پیش از فتنه 88 دیدارهایی با خاتمی و برخی فتنه‌گران کشور داشته، اما این بار گویا توطئه شبیه به فتنه 88 در خاک خود آمریکا به جریان افتاده است.
نشریه آمریکایی پولیتیکو نوشته، این نشست سه روزه از روز یکشنبه در پشت درهای بسته و در هتل گران‌قیمت «ماندارین اورینتال» شهر واشنگتن برگزار شده است و قرار است روز ورود ترامپ به کاخ سفید اتفاقات مهمی رخ دهد!
در ماجرای ترامپ، هر چند مردم دلایل خودشان را برای مخالفت با ریاست جمهوری دارند، ولی حاکمان واقعی آمریکا یعنی سرمایه‌داران بزرگ، او را از خود نمی‌دانند و از شعارهای ساختارشکنانه وی طی تبلیغات انتخاباتی، واهمه دارند. گفته شده جریان رسانه‌ای و موسسات تحت حاکمیت سوروس نیز در تشویق مردم آمریکا به شورش علیه نتایج انتخابات نقش اصلی را دارند.
بسیاری از سرمایه‌داران آمریکایی از جمله جرج سوروس برای آن که «هیلاری کلینتون» را به کرسی ریاست جمهوری بنشانند، میلیون‌ها دلار هزینه کرده‌اند.
پولیتیکو نوشته این سرمایه‌داران اکنون نیز قصد دارند برای برکناری ترامپ هزینه کنند.
خبرگزاری فارس به نقل از این نشریه آمریکایی گزارش داده، «لیبرال‌ها در اندیشه نبردی تمام عیار علیه ترامپ در نخستین روز ورود او به کاخ سفید هستند.»
طرح مقابله با ترامپ، براساس اسنادی که به دست پولیتیکو رسیده، توسط باشگاه کمک‌رسانی «ائتلاف متنفذ دموکراسی» حمایت مالی می‌شود و رهبران بیشتر اتحادیه‌های برجسته و گروه‌های لیبرال و همچنین، چهره‌های مشهوری مثل «نانسی پلوسی» رهبر دموکرات‌های کنگره، «سن الیزابت وارن» و «کنت ایلیسون» از دیگر اعضای برجسته کنگره را دربرمی‌گیرد.از جمله مباحث دیگر نشست محرمانه فوق، برنامه‌ریزی برای پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات کنگره سال‌های 2017 و 2018 و همچنین، ایجاد مانع در تحقق وعده‌های ترامپ در چارچوب طرح 100 روزه بوده است. گفتنی است پیش از این نیز بسیاری از کارشناسان با مشاهده وعده‌های ساختارشکنانه ترامپ پیش‌بینی کرده بودند ساختار اجازه ورود امثال ترامپ به قدرت را نخواهد داد مگر وی از آنها تبعیت کند.
ادامه تظاهرات
اعتراضات خیابانی در آمریکا اما وارد هفته دوم خود شده است. شعارها و دست‌نوشته‌های مردم مستقیماً متوجه شخص ترامپ است و معترضان او را رئیس‌جمهور خود نمی‌دانند. طی هفته نخست، مجموعا 196 تظاهرات، راهپیمایی و تجمع در شهرهای مختلف برگزار شد و در این مدت، بیش از 100 معترض دستگیر شده‌اند.
«پورتلند» اولین شهری بود که پس از اعلام رسمی پیروزی ترامپ، دچار هرج و مرج شدید شد و پلیس حتی نام آن را «شورش» نهاد.
روز دوشنبه شهرهای «نیویورک»، «لس‌آنجلس»، «اوکلند»، «سان‌فرانسیسکو»، «فیلادلفیا» و «فورت لادردیل» شاهد تظاهرات و اعتراضات خیابانی به نتایج انتخابات بود و برای نخستین‌بار دانش‌آموزان نیز به معترضان پیوستند.
به نوشته روزنامه «واشنگتن‌پست»، هیچ نشانه‌ای مبنی بر خاتمه اعتراضات وجود ندارد و مردم حتی قصد دارند در زمان مراسم تحلیف ترامپ در ماه ژانویه (30 دی) تظاهرات خود را متوقف نکنند. به گفته منابع آمریکایی، چپ‌های این کشور قصد دارند مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری را در روز 20 ژانویه (30 دی) به هم بزنند.
برخی از مردم که به گفته ترامپ از سوی برخی سازمان‌ها تحریک می‌شوند نتایج انتخابات را غیرمنتظره می‌دانند و برخی دیگر نیز سیاست‌های ضدمهاجرتی و نژادپرستی او را محکوم می‌کنند. در این بین هستند ایالت‌هایی که خواستار جدایی از آمریکا شده‌اند.
سایر رویدادها
* ترامپ گفت: در تماس تلفنی با «ولادیمیر پوتین» خواستار روابط مستحکم میان آمریکا و روسیه شده است.
* به گفته باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا ترامپ به زودی با واقعیت مواجه می‌شود. منظور اوباما از این جمله، این است که ترامپ از سیاست‌های جنجالی خود عقب‌نشینی خواهد کرد.
* پس از پیروزی ترامپ در انتخابات، میزان جرایم علیه مسلمانان در آمریکا، 67 درصد افزایش یافته است. اخراج 3 میلیون مهاجر غیرقانونی در همان روزهای نخست ریاست‌جمهوری از جمله شعارهای انتخاباتی ترامپ است که پس از پیروزی نیز روی آن تأکید کرد.

تبلیغات

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به پادشاه سعودی تصمیم گرفت ولیعهد را برکنار و فرزندنش را به قدرت برساند / نشست محرمانه جرج سوروس و سرمایه‌داران آمریکایی برای برکناری ترامپ ۲۵/ ۰۸ /۵ ۱۳۹


کد آمار