تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

ورود ۲۵۰ کامیون سلاح به پایگاه‌های آمریکا در دیرالزور/ قتل‌عام کودکان مظلوم یمن اشک نماینده سازمان ملل را درآورد / ائتلاف سعودی در حمله مجدد به الحدیده ۱۸۰ جسد را جا گذاشت و فرار کرد ۱۳۹۷/۰۵/۲۴

4 views
۲۵ام مرداد ۱۳۹۷


دیده‌بان حقوق بشر سوریه خبر داد
ورود 250 کامیون سلاح به پایگاه‌های آمریکا در دیرالزور
    ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، بیش از 250 کامیون حامل سلاح و تجهیزات نظامی وارد پایگاه‌های نظامی آمریکایی و غربی در شرق رود فرات سوریه شده است.
به گزارش خبرگزاری فارس، گروه موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» -نزدیک به معارضان- اعلام کرد، مقارن ظهر دیروز نیروهای ائتلاف آمریکایی به اصطلاح ضد داعش، بیش از 250 کامیون سلاح، تجهیزات نظامی، جنگ‌افزار و خودروی زرهی وارد استان دیرالزور در شرق رود فرات کردند.بنا بر این گزارش، این محموله‌های سلاح از مرزهای سوریه و عراق وارد پایگاه‌های نظامی متعلق به نیروهای آمریکایی و غربی در چند منطقه شرق رود فرات شده است. دو روز پیش نیز دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داده بود که  ائتلاف آمریکایی در حال گسترش پایگاه‌های نظامی و هوایی خود در سوریه است. قتل‌عام کودکان مظلوم یمن اشک نماینده سازمان ملل را درآورد
Image result for ‫قتل‌عام کودکان مظلوم یمن اشک نماینده سازمان ملل را درآورد‬‎
نماینده سازمان ملل هنگام دیدار با بازماندگان فاجعه قتل‌ عام دانش‌آموزان یمنی در صعده که ائتلاف متجاوز سعودی آن را رقم زد، در حالی که به شدت می‌گریست گفت: «باید با چشم خود ببینید اینجا چه می‌گذرد.»
جنایت ائتلاف سعودی در قتل عام بیش از 40 دانش‌آموز زیر 15 سال یمنی باعث واکنش گروه‌های حتی حامی عربستان شد. انتشار تصاویر اجساد تکه تکه شده دانش‌آموزان در صعده اوج توحش آل‌سعود بود.  زخمی‌های این جنایت نیز سندی زنده در مورد این وحشی‌گری هستند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، جنایت هولناک و وحشیانه جنگنده‌های متجاوز سعودی علیه کودکان مظلوم یمنی در شهرستان ضحیان در استان صعده،‌اشک «لیزا گراندی»، هماهنگ‌کننده امور انسانی سازمان ملل متحد در یمن و نماینده این سازمان، را هم در آورد.
این نماینده در بازدید از زخمی‌های این جنایت تأکید کرد قربانیان حمله هوایی به دانش‌آموزان در شهر ضحیان بالاترین بها برای حملات هوایی در جهان هستند و این مصیبتی است که امکان ندارد برای آن توجیهی وجود داشته باشد. این مقام سازمان ملل هنگام دیدار از زخمی‌ها در حالی که می‌گریست گفت:« این مهم است که سازمان ملل به صعده بیاید و ببیند چه اتفاقی می‌افتد.» گراندی این را هم گفت که: «اگر با چشمان خودمان نبینیم به هیچ وجه نمی‌توانیم بفهمیم اینجا چه اتفاقی افتاده است. مطمئن باشید همه جهانیان با شما ابراز همبستگی می‌کنند. دیدار امروز بسیار برای من تأثیرگذار بود. همه جهانیان این اقدام را محکوم می‌کنند. از دبیرکل سازمان ملل متحد می‌خواهم تحقیق فراگیر و مستقلی درخصوص این حادثه انجام شود.»


ائتلاف سعودی در حمله مجدد به الحدیده 180 جسد را جا گذاشت و فرار کرد

Image result for ‫ائتلاف سعودی در حمله مجدد به الحدیده 180 جسد را جا گذاشت و فرار کرد‬‎
انقلابیون یمن می‌گویند این بار طی عملیاتی در الحدیده موفق شدند، بیش از ۱۸۰ متجاوز ائتلاف سعودی را از پای درآورند. این افراد با حمله به منطقه «دُرَیْهِمی» در الحدیده قصد ‌اشغال این منطقه را داشتند اما با دادن تلفات سنگین، زمینگیر شدند.
ائتلاف متجاوز سعودی برای رسیدن به یک پیروزی هرچند محدود در ساحل غربی یمن یعنی الحدیده تمام تلاش خود را به کار گرفته است. اما نبرد الحدیده به نقطه اوج شکست‌های متجاوزان تبدیل شده است. با وجود آنکه آمریکا، انگلیس و فرانسه نیز در این عملیات به ائتلاف سعودی کمک می‌کنند اما انقلابیون یمن تا این لحظه پیروز میدان جنگ بوده‌اند.
در همین ارتباط خبر رسیده، در حمله نافرجام ائتلاف متجاوز سعودی و مزدورانش در روز سه‌شنبه برای‌اشغال شهرستان دُرَیْهِمی در استان ساحلی الحدیده بیش از ۱۸۰ نفر از متجاوزان به هلاکت رسیدند و بیش از ۱۳۰ نفر هم زخمی شدند. ۲۰ دستگاه انواع خودروی زرهی و نظامی از جمله خودرو‌های زرهی ساخت آمریکا نیز در این نبرد منهدم شد.
ستاد تبلیغات جنگ ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تصاویری از انهدام چهار دستگاه خودروی زرهی متجاوزان و مزدوران آنان در جبهه‌های دریهمی و حیس در استان ساحلی الحدیده یمن منتشر کرده است. وزارت دفاع یمن در بیانیه‌ای اعلام کرده ارتش و کمیته‌های مردمی یمن توانستند خسارات زیادی به مزدوران و متجاوزانی که در تلاش بودند به شهرستان دریهمی حمله کنند وارد کنند.
گزارشگر المسیره هم با انتشار گزارشی اعلام کرده متجاوزان و مزدورانشان هنگام این حمله به بمباران و گلوله باران محله‌های مسکونی و غیرنظامی اقدام کردند که بر اثر آن ۱۳ نفر شهید و شمار دیگری زخمی شدند. بنابر اعلام وزارت دفاع یمن، متجاوزان حتی در انتقال کشته‌ها و زخمی‌هایشان نیز ناکام ماندند.
جزئیات بیشتر
 به گفته منابع نظامی، دشمن ابتدا با استفاده از جنگنده‌ها و کشتی‌های جنگی از هوا و دریا آتشبار سنگینی به شهرستان دریهمی انجام داد تا مقدمات پیشروی زمینی نیروهایش را فراهم آورد و به مرکز شهر پیشروی کند، اما این تلاش‌ها شکست خورد و دشمن تلفات سنگینی متحمل شد.
همزمان با این درگیری‌ها، متجاوزان در تلاش برای پیشروی در فازه و تحتیا و جبلیه هم متحمل شکست سختی شدند و منابع نظامی تأیید کردند ۲۰ دستگاه خودروی نظامی و زرهی از جمله خودرو‌های زرهی ساخت آمریکا در این منطقه از کار افتاد و منهدم شد.

تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به ورود ۲۵۰ کامیون سلاح به پایگاه‌های آمریکا در دیرالزور/ قتل‌عام کودکان مظلوم یمن اشک نماینده سازمان ملل را درآورد / ائتلاف سعودی در حمله مجدد به الحدیده ۱۸۰ جسد را جا گذاشت و فرار کرد ۱۳۹۷/۰۵/۲۴


کد آمار