تبلیغات

ads

هادی عامری: بسیج مردمی بعد از موصل برای سرکوب تکفیری‌ها به سوریه می‌رود/ اجماع نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه در تمدید تحریم‌های ۱۰ ساله علیه ایران ۲۶/ ۰۸ /۵ ۱۳۹

16 views
۲۷ام آبان ۱۳۹۵

هادی عامری:
 بسیج مردمی بعد از موصل برای سرکوب تکفیری‌ها به سوریه می‌رود
 ۲۶/  ۰۸ /۵ ۱۳۹


Image result for ‫هادی عامری‬‎
فرمانده سازمان بدر و نیروهای بسیج مردمی عراق اعلام کرد، نیروهای بسیج به درخواست دمشق پس از آزادسازی کامل این کشور، برای نبرد با داعش، به سوریه می‌روند.
«هادی عامری» اعلام کرد، دولت دمشق از نیروهای بسیج مردمی عراق خواسته پس از آزادسازی کامل عراق، به سوریه بروند.
این فرمانده بسیج و رئیس سازمان «بدر» پیش از این هم اعلام کرده بود که اگر دولت «بشار اسد» از نیروهای بسیج درخواست کند، این نیروها به سوریه می‌روند. بسیج عراق (حشدالشعبی) به دلیل موفقیت‌های فراوان خود در مقابله با تروریست‌ها اکنون الگوی خوبی شده برای سایر کشورهای درگیر بحران تکفیر.عامری از اقلیت‌های مذهبی سوریه نیز خواست، پس از آزادسازی موصل، به خانه‌های خود برگردند.مورد دیگری که این فرمانده به آن اشاره کرده، لزوم کنترل خط مرزی عراق و سوریه توسط نیروهای مسلح عراق است.در صورتی که این طرح به اجرا درآید، تروریسم در عراق ریشه‌کن خواهد شد. چند روز قبل نیز «حیدر عبادی» نخست‌وزیر عراق، در مورد ایجاد استحکامات و پاسگاه‌های مرزی میان این کشور و سوریه حرف زده بود.مقامات بغداد در حالی از تصمیم خود برای تقویت نیرو در مناطق مرزی حرف می‌زنند که سرکرده‌های داعش و حامیان آنها قصد دارند تکفیری‌ها را در این مناطق تقویت کنند.هم‌اکنون سه منطقه «عنه»، «راوه» و «القائم» در استان مرزی «الانبار» تحت اشغال داعش قرار دارد.به گفته «شعلان النمراوی» از رهبران عشایر الانبار، داعش در حال حاضر سرگرم تقویت عناصر خود در خط مرزی عراق و سوریه است و اگر امنیت این منطقه را دولت تقویت نکند، مشکل تروریسم در عراق به این سادگی‌ها حل نمی‌شود.
تل‌عفر
نیروهای بسیج مردمی اما شماری از روستاهای حومه شهر «تل عفر» واقع در غرب استان نینوا را هم از اشغال داعش خارج و دیروز به سمت فرودگاه نظامی این شهر پیشروی کردند. در جریان این پیشروی، ده‌ها تروریست به دست نیروهای بسیج مردمی به هلاکت رسیدند.نیروهای عراقی کنترل یک‌سوم شرق موصل را هم به دست گرفته‌اند. به گزارش ایسنا، «سعد معن» سخنگوی وزارت کشور عراق با اعلام خبر فوق، افزود: «تاکنون 955 تروریست در محور جنوبی (موصل) به دست نظامیان نیروی زمینی عراق کشته شده و 108 تن نیز به اسارت درآمده‌اند.»
تروریست‌ها نیز برای جلوگیری از پیشروی نیروهای دولتی، موج جدیدی از حملات انتحاری را راه انداختند. اما این اقدام آنها نتیجه‌ای نداشت.
اربعین امام حسین(ع)
از راهپیمایی عظیم اربعین نیز خبر رسیده، وزارت کشور عراق اعلام کرده، حدود یک و نیم میلیون زائر خارجی برای حضور در مراسم اربعین امام حسین(ع) در کربلا، وارد عراق شده‌اند. وی در ارتباط با شمار کسانی که تاکنون از شهرهای عراق و کشورهای خارجی وارد عراق شده‌اند، آماری ارائه نکرد. جمعیت همچنان در حال ورود به این شهر مقدس است.
در اربعین سال گذشته حدود 20 میلیون محب و دلداده امام حسین(ع) و شهدای عاشورا، وارد شهر کربلا شده بودند و به نظر می‌رسد که سال جاری نیز این آمار تکرار شود. اجماع نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه در تمدید تحریم‌های 10 ساله علیه ایران

Image result for ‫نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه  تمدید تحریم‌ 10 ساله علیه ایران‬‎

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا به طرح تمدید 10 ساله قانون تحریم‌های ایران رأی مثبت دادند.
خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت: مجلس نمایندگان آمریکا در حالی طرح تمدید 10ساله تحریم‌ها علیه ایران را تصویب کرده است که با این اقدام می‌خواهد نشان دهد که فارغ از اینکه چه‌کسی در کاخ سفید حضور خواهد داشت، واشنگتن قصد دارد نقش مهمی در تحولات خاورمیانه ایفا کند.
این گزارش افزود: مجلس نمایندگان آمریکا با 419 رأی موافق در برابر فقط یک رأی مخالف، به طرح تمدید 10ساله تحریم‌ها علیه ایران رأی مثبت دادند، قانونی که در سال 1996 میلادی برای مجازات شرکت‌هایی که در بخش انرژی ایران سرمایه گذاری می‌کنند، وضع شده است.‎
به گزارش فارس، تحریم‌های ایران در صورتی که تمدید نشود، تا پایان سال 2016 میلادی منقضی خواهد شد. این طرح باید در سنا نیز تصویب شود و در نهایت باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا آن را امضا کند.
کشورهای عضو 1+5 سال گذشته به توافقی با تهران دست یافتند که براساس آن برنامه هسته‌ای ایران به‌ازای لغو تحریم‌های بین المللی، محدود می‌شود.ولی نمایندگان آمریکایی اعلام کرده‌اند که می‌خواهند قانون تحریم‌های ایران همچنان به‌قوت خود باقی باشد.
«الیوت انگل» نماینده ارشد دموکرات عضو کمیته امور خارجی و از حامیان این طرح گفت: حتی پس از یک انتخابات سخت در آمریکا و تغییر قدرت سیاسی، رهبری آمریکا در عرصه جهانی با افول روبه‌رو نخواهد شد.‎
این رأی‌گیری یک هفته پس از آن انجام شده است که دونالد ترامپ به‌عنوان رئیس جمهور منتخب آمریکا معرفی شده است.
قانون محدودیت ویزا، استمرار تحریم سوئیفت، غارت 2 میلیارد دلاری اموال ایران و تصویب دهها طرح ضد ایرانی در کنگره، تنها بخشی از اقدامات ضد ایرانی آمریکا در پسابرجام می‌باشد.

تبلیغات

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به هادی عامری: بسیج مردمی بعد از موصل برای سرکوب تکفیری‌ها به سوریه می‌رود/ اجماع نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه در تمدید تحریم‌های ۱۰ ساله علیه ایران ۲۶/ ۰۸ /۵ ۱۳۹


کد آمار