تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

محکومیت ۳ انقلابی بحرین به اعدام پس از هفته‌ها شکنجه! / طرح کره ‌شمالی برای حمله اتمی به آمریکا جدی است/ درخواست ۱۸۰ ژنرال آمریکایی از ترامپ برای توقف شکنجه در زندان‌های آمریکا ۲۲ / ۱۰/ ۱۳۹۵

50 views
۲۳ام دی ۱۳۹۵


محکومیت 3 انقلابی بحرین به اعدام پس از هفته‌ها شکنجه! 

۲۲ / ۱۰/ ۱۳۹۵

Image result for ‫محکومیت 3 انقلابی بحرین به اعدام پس از هفته‌ها شکنجه‬‎
چهار سازمان حقوق بشری تأیید حکم اعدام سه فعال بحرینی از سوی دستگاه قضایی آل‌خلیفه را محکوم و اعلام کردند، آل‌‌خلیفه از این سه نفر زیر شکنجه اعتراف گرفته است.
«سازمان آمریکایی‌ها برای دموکراسی و حقوق بشر در بحرین، «انستیتو حقوق و دموکراسی بحرین»، «مرکز حقوق بشر بحرین» و «مرکز اروپایی دموکراسی و حقوق بشر» از  رژیم آل‌خلیفه خواستند این افراد را به دلیل محاکمه ظالمانه و همچنین با توجه به اینکه زیر شکنجه از آنها اعتراف گرفته شده است فورا آزاد کند.
این سازمان‌ها همچنین خواستار بازگرداندن تمام بحرینی‌هایی شدند که از آنها سلب تابعیت شده به ویژه آن که حکومت بحرین از محاکمه عادلانه آنها طفره رفته است. «حسین عبد‌الله»، مدیر اجرایی سازمان «آمریکایی‌ها برای دموکراسی و حقوق بشر» تصریح کرد «تمام شواهد حکایت از آن دارند که بحرین هنوز هم به حرکت خود در مسیر نقض حقوق قضایی افراد ادامه می دهد و صدور چنین حکمی ضد قربانیان شکنجه و گرفتن اعتراف از آنها به زور شکنجه، گویاترین شاهد بر این مدعاست.» وی افزود: «این نوع برخوردهای قضایی باید در سطح بین‌الملل به شدت محکوم شوند. همچنین تا زمانی که بحرین پایبندی خود به انجام اصلاحات در زمینه حقوق بشر را اثبات نکرده باید فروش اسلحه از سوی آمریکا به دولت این کشور باید ممنوع شود.»
گفتنی است به دلیل حمایت مدعیان غربی دفاع از حقوق بشر از رژیم‌های مرتجع عربی، سازمان‌های مردم نهاد در کشورهای غربی همواره تلاش می‌کنند خیانت دولتمردان خود را با صدور بیانیه و... جبران کنند.
وزارت دفاع کره جنوبی خبر داد
طرح کره ‌شمالی برای حمله اتمی به آمریکا جدی است

Image result for ‫طرح کره ‌شمالی برای حمله اتمی به آمریکا جدی است‬‎

مقامات کره جنوبی می‌گویند پیونگ یانگ 50 کیلوگرم پلوتونیوم در اختیار دارد که می‌تواند با آن 10 بمب اتم بسازد و خاک آمریکا را هدف قرار دهد. بنابر اعلام سئول، تهدید اتمی کره علیه آمریکا جدی است.
وزارت دفاع کره جنوبی روز گذشته گفت کره شمالی 50 کیلوگرم پلوتونیوم مناسب برای ساخت تسلیحات اتمی در اختیار دارد که قادر است کلاهک‌های اتمی در ابعاد کوچک بسازد و اورانیوم را غنی‌سازی کند.
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «یونهاپ»، وزارت دفاع کره جنوبی موشک‌های کره شمالی و تسلیحات اتمی این کشور را «تهدیدی جدی برای آمریکا» عنوان کرد و گفت «کره شمالی قصد دارد تسلیحات اتمی خود را افزایش داده و خاک آمریکا را هدف قرار دهد.»
یک روزنامه رسمی کره شمالی نیز در همین رابطه با اشاره به ساخت موشک بالستیک قاره‌پیما از سوی پیونگ یانگ اعلام کرد آمریکا در حاشیه امن قرار ندارد. «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی اخیرا در پیام خود به مناسبت سال 2017 در تلویزیون این کشور رسما اعلام کرده بود که پیونگ یانگ در مراحل نهایی آزمایش یک فروند موشک بالستیک قاره‌پیما قرار دارد. روزنامه «رودونگ سینمون» ارگان حزب حاکم کارگر این کشور نیز در گزارشی نوشته است، ساخت و تولید این موشک یکی از برجسته‌ترین پیشرفت‌های نظامی کره شمالی محسوب می‌شود.
 این روزنامه همچنین نوشته که آمریکا حتی اگر 10 هزار کیلومتر هم از کره شمالی دور باشد در امنیت نخواهد بود و دیرزمانی نخواهد پایید که قلب آن کشور با موشک بالستیک قاره‌پیمای کره شمالی هدف قرار خواهد گرفت. «اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا اما در سخنانی تاکید کرد، آمریکا آزمایش موشک بالستیک قاره‌پیما توسط کره شمالی را زیر نظر می‌گیرد و تا زمانی که این موشک تهدیدی نباشد، آن را سرنگون نخواهد کرد و به جای آن اطلاعات را جمع‌آوری می‌کند.
 درخواست 180 ژنرال آمریکایی از ترامپ برای توقف شکنجه در زندان‌های آمریکا

Image result for ‫درخواست 180 ژنرال آمریکایی از ترامپ برای توقف شکنجه در زندان‌های آمریکا‬‎

180 افسر نظامی و ژنرال آمریکایی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور جدید آمریکا، با ادامه شکنجه در زندان‌های این کشور مخالفت کردند.
غرق مصنوعی، تجاوز جنسی، تحمیل هفته‌ها گرسنگی و سرما و گرمای طاقت‌فرسا، سلول‌های مخوف انفرادی، صداهای سرسام‌آور، تزریق موادمخدر و توهم‌زا از جمله شکنجه‌های رایج در زندان‌های آمریکا است که تاکنون صدای خیلی‌ها را در آورده اما همه مسئولین آمریکایی با وجود انتقادهایی که به ظاهر مطرح می‌کنند، عملا همه این اقدامات وحشیانه را در جهت منافع آمریکا می‌دانند
گزارش‌ها، مشاهدات و اظهارات برخی نجات یافتگان از زندان‌های مخوف آمریکا حاکی است، ماموران از هیچ اقدامی برای «شکستن» روحیه زندانی فروگذار نمی‌کنند. شکنجه‌هایی که انسان را از انسان بودن خود خارج می‌کند.
به همین خاطر، 170 ژنرال آمریکایی در نامه‌ای از «دونالد ترامپ» خواسته‌اند که جلوی شکنجه زندانیان گرفته شود در این نامه که به امضاء 176 افسر نظامی از تمام بخش‌های ارتش آمریکا خطاب به ترامپ رسیده آمده است: شکنجه غیرضروری است.
 بر اساس تجربه ما و تجربه بازجوهای ارشد کشور که از لحاظ علمی نیز مورد تایید قرار گرفته است، معتقدیم روش‌های قانونی بازجویی مؤثرترین راه برای دستیابی به اطلاعات هستند.
در میان امضاءکنندگان این نامه، دو فرمانده سابق ارتش آمریکا در افغانستان و همچنین «ژنرال ویلیام اچ مک ریون»، فرمانده عملیات ویژه، به چشم می‌خورد که ماموریت نظارت  بر حمله و کشتن «بن لادن» را برعهده داشت.
ترامپ در کمپین‌های انتخاباتی مقدماتی خود اعلام کرده بود که به روش «غرق مصنوعی» علاقه‌مند بوده و اینکه درصورت انتخاب شدن به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا روش‌هایی به مراتب بدتر از «غرق مصنوعی» را برای بازجویی مورد استفاده قرار خواهد داد.
 این مقامات نظامی با اشاره به بیش از 6000 ساعت تجربه کاری خود نسبت به اظهارات ترامپ ابراز نگرانی کرده و تاکید کردند نه تنها این روش در قوانین بین‌المللی غیرقانونی است بلکه بهترین راه برای رسیدن به اطلاعات به شمار نمی‌رود.
حتی سناتور «مک‌کین» نیز نسبت به بازگرداندن استفاده از این روش هشدار داد و اذعان کرد که استفاده از روش غرق مصنوعی وجهه آمریکا در جامعه بین‌الملل را زیر سؤال برده است.
وی اخیرا در مجمع سالانۀ انجمن امنیت بین‌المللی در هالیفاکس گفته بود: به کارهایی که قرار است ترامپ انجام دهد علاقه‌ای ندارم، ما بار دیگر از غرق مصنوعی استفاده نخواهیم کرد. ما افراد را شکنجه نخواهیم کرد. این روش مؤثر نیست.
نظامیان و نیروهای اطلاعاتی آمریکایی طی16 سال گذشته، بسیاری از غیرنظامیان بی‌گناه را در مناطق غرب آسیا و در زندان «گوانتانامو» شکنجه کرده‌اند.

تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به محکومیت ۳ انقلابی بحرین به اعدام پس از هفته‌ها شکنجه! / طرح کره ‌شمالی برای حمله اتمی به آمریکا جدی است/ درخواست ۱۸۰ ژنرال آمریکایی از ترامپ برای توقف شکنجه در زندان‌های آمریکا ۲۲ / ۱۰/ ۱۳۹۵


کد آمار