تبلیغات

ads

قیمت کالاهای اساسی تنظیم بازاری اعلام شد ۱۳۹۶/۱۲/۲۷

3 views
۲۸ام اسفند ۱۳۹۶

قیمت کالاهای اساسی تنظیم بازاری اعلام شد

   ۱۳۹۶/۱۲/۲۷

Image result for ‫قیمت کالاهای اساسی تنظیم بازاری اعلام شد‬‎
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان قیمت کالاهای اساسی بر مبنای مصوبات ستاد تنظیم بازار را اعلام کرد.
شهرام میرآخورلو در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در مورد  برنامه‌ سازمان حمایت برای کنترل و نظارت بر بازار شب عید اظهار کرد: به منظور جلوگیری از هرگونه کمبود و افزایش غیرمنطقی قیمت کالا و خدمات ، دستورالعمل اجرایی طرح ویژه بازرسی و نظارت بر بازار کالا و خدمات به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شده است. بنابراین تا پایان فروردین 1397 نظارت و پایش مؤثر و به هنگام بر فرآیند تأمین و توزیع کالا و خدمات با قیمت مناسب به مصرف‌کنندگان، گشت‌های مشترک و برخورد با تخلفات انجام می‌شود.
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان همچنین در رابطه با تامین کالاهای اساسی از جمله برنج، روغن، گوشت و شکر گفت: براساس دستورالعمل اجرایی توزیع اقلام اساسی و ضروری مشمول تنظیم بازار مصوب ستاد تنظیم بازار، مقرر شد، توزیع کالاهای اساسی از قبیل انواع برنج وارداتی با برندهای پرمصرف برنج هندی 1121، برنج هندی pr11 و برنج تایلندی هومالی به ترتیب با قیمت‌های 56هزار ،26 هزار و 39 هزار ریال به ازای هرکیلوگرم به مصرف کنندگان توزیع شود.
میرآخورلو بیان داشت: همچنین انواع روغن با توجه به احجام مختلف بر اساس تقاضای کمیسیون تنظیم بازار استان و پنج درصد پایین‌تر از قیمت حاشیه بازار پس از کسر تخفیفات توسط شرکت بازرگانی دولتی از طریق شبکه تعریف شده (فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی روستایی و تعاونی‌های مصرف محلی) در دسترس عموم قرار گیرد.
وی افزود: تأمین و توزیع گوشت مرغ منجمد با قیمت 62 هزار ریال به ازای هرکیلوگرم، تخم مرغ هر شانه به قیمت 126 هزار ریال و گوشت قرمز گوسفندی شقه 330 هزار ریال، نیم شقه ران 340 هزار ریال و نیم شقه دست 320 هزار ریال به ازای هرکیلوگرم با مدیریت شرکت پشتیبانی امور دام کشور انجام می‌شود.
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان افزود: لذا نظارت بر روند توزیع و کنترل شبکه پخش اقلام در مقاطع خرده‌فروشی همزمان از طریق بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها و بازرسان اصناف کنترل و در صورت مشاهده و احراز هرگونه تخلف گران‌فروشی، عرضه خارج از شبکه وفق قوانین و مقررات جاری با متخلفان برخورد خواهد شد.
وی گفت: هموطنان به عنوان بازوی تاثیرگذار در حوزه اجتماعی به لحاظ وسعت پوشش مشهود و امکان حضور در جغرافیای گسترده منطقه‌ای می‌تواند برای مشارکت در بخش نظارت بر بازار، گزارش‌ها و شکایت‌ها خود را درخصوص تمامی کالاها و خدمات از طریق سامانه 124 واحد رسیدگی به شکایات مردمی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها که در این ایام بصورت ویژه حالت آماده‌باش است، منعکس نمایند تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.

تبلیغات

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به قیمت کالاهای اساسی تنظیم بازاری اعلام شد ۱۳۹۶/۱۲/۲۷


کد آمار