تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

عربستان به زودی کنسولگری خود در بصره را پس از ۲۸ سال بازگشایی می‌کند / داعش ۱۱ روستا را در افغانستان تصرف کرد / رونمایی ترامپ از بودجه ۲۰۱۹ و کسری یک تریلیون دلاری آمریکا ۱۳۹۶/۱۱/۲۴

12 views
۲۵ام بهمن ۱۳۹۶


عربستان به زودی کنسولگری خود

در بصره را پس از 28 سال بازگشایی می‌کند

    ۱۳۹۶/۱۱/۲۴

Image result for ‫عربستان به زودی کنسولگری خود  در بصره را پس از 28 سال بازگشایی می‌کند‬‎
معاون استاندار بصره در امور اداری می‌گوید کنسولگری عربستان در این استان، حداکثر تا ۲ هفته دیگر بازگشایی خواهد شد. 28 سال پیش این کنسولگری تعطیل شده بود.
به گزارش فارس، دولت محلی استان بصره عراق زمان بازگشایی کنسولگری عربستان در این استان را پس از 28 سال بسته شدن آن، اعلام کرد. «معین صالح الحسن»، معاون استاندار بصره به روزنامه عراقی «بغداد پست» گفته بازگشایی کنسولگری عربستان در بصره حداکثر تا 2 هفته دیگر صورت خواهد گرفت.به گفته «صالح الحسن»، مسئولان سعودی تاکید کرده‌اند که مکان کنسولگری موقتی باشد و سپس کادر ویژه از عربستان به بصره اعزام شود و استاندار بصره نیز آمادگی کامل خود برای بازگشایی را اعلام کرده است.روابط عربستان و عراق از سال گذشته میلادی، پس از سفر «عادل الجبیر» وزیر امور خارجه عربستان به بغداد و دیدار «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق از عربستان، وارد مرحله جدیدی شد. داعش 11 روستا را در افغانستان تصرف کرد

ژنرال افغان: تکفیری‌ها از حمایت غرب برخوردارند

Image result for ‫داعش 11 روستا را در افغانستان تصرف کرد‬‎

همزمان با افزایش فعالیت گروه تروریستی داعش در افغانستان و تسلط این گروه بر 11 روستا، یک ژنرال بازنشسته افغانستانی گفت، غرب از داعش در این کشور، حمایت می‌کند.
گروه تروریستی «داعش» در افغانستان دیروز با صدور بیانیه‌ای، اعلام کرد که عناصر این گروه بر 11 روستا در منطقه «علینکار» استان «لغمان» واقع در شرق افغانستان مسلط شدند.
به گزارش فارس، فعالیت تروریستی داعش در افغانستان طی هفته‌های اخیر شدت پیدا کرده است، به گونه‌ای که روسیه نیز نسبت به آن، ابراز نگرانی می‌کند. طی روزهای گذشته هم «کابلوف» نماینده رئیس‌جمهور روسیه در افغانستان و هم «واسیلی نبتزیا» نماینده مسکو در سازمان ملل اعلام کرده‌اند که کشورهای غربی در حال حمایت از داعش در افغانستان هستند. «نبتزیا» گفت: ما از ادامه فعالیت داعش در منطقه، به ویژه در افغانستان نگران هستیم.
اظهارات ژنرال بازنشسته افغانستانی
«جاوید کوهستانی» ژنرال بازنشسته و کارشناس مسائل سیاسی - نظامی افغانستان در گفت‌وگو با تسنیم، تصریح کرد که موسسات و نهادهای غربی طی 16 سال گذشته، جنگ را در افغانستان شعله‌ور نگه داشته‌اند و در تشویق و حمایت از مخالفان مسلح و برافراشته شدن پرچم داعش، نقش داشته‌اند و در این رابطه، گاهگاهی رسانه‌ها گزارش‌هایی را منتشر می‌کنند.
پیش از این، رسانه‌ها به نقل از نماینده روسیه در افغانستان اعلام کرده بودند که آمریکا صدها عضو داعش را ازطریق بالگرد، به افغانستان منتقل کرده است.
 رونمایی ترامپ از بودجه 2019 و کسری یک تریلیون دلاری آمریکا

Image result for ‫رونمایی ترامپ از بودجه 2019 و کسری یک تریلیون دلاری آمریکا‬‎
ترامپ از برنامه بودجه ۴/۴ تریلیون دلاری برای سال آینده رونمایی کرده ‌اما برخلاف برنامه‌ای که سال گذشته ارائه کرده بود این بودجه، شامل یک کسری یک تریلیون دلاری است.
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا از بودجه خود برای سال آینده میلادی رونمایی کرد، بودجه‌ای که اگر عملیاتی شود به گفته کارشناسان کسری بودجه این کشور را به بیش از یک تریلیون دلار خواهد رساند. بودجه پیشنهادی ترامپ باید در کنگره این کشور تصویب شود که کنترل کل اعتبارات فدرال را در دست دارد و به ندرت بودجه‌های ریاست جمهوری را اجرا می‌کند.
بر اساس این گزارش ترامپ از برنامه بودجه 4/4 تریلیون دلاری خود برای سال آینده رونمایی کرده که بر خلاف برنامه‌ای که سال گذشته ارائه کرد، شامل کسری 1 تریلیون دلاری خواهد شد. افزایش کسری بودجه، بازتاب تاثیر اصلاحات اساسی مالیاتی سال گذشته است که برای کاهش درآمد سالیانه مالیاتی فدرال برنامه‌ریزی شده بود. در بودجه پیشنهادی ترامپ برنامه‌ریزی شده که تا درآمد سالانه مالیاتی بین سال‌های 2018 تا 2027 به میزان 3/7 تریلیون دلار کاهش یابد. در برنامه بودجه ترامپ، رشد سه درصدی، تداوم تورم پایین و نرخ سود کم در قبوض وزارت خزانه‌داری گنجانده شده است.
مدیر دفتر بودجه آمریکا اما با هشدار به افزایش این کسری بودجه گفته: «آمریکا امسال با کسری بودجه بزرگ‌تری مواجه خواهد شد و درصورت افزایش نرخ بهره، این کسری می‌تواند بسیار بیشتر شود.» میک ملوانی که با شبکه «سی‌بی‌اس» گفت‌و‌گو می‌کرد همچنین اعلام کرده که: «افزایش کسری بودجه، ایده‌ای بسیار خطرناک است اما این یک واقعیت در جهانی است که در آن زندگی می‌کنیم.» به گفته ملوانی،  مخارج اضافی می‌تواند کسری بودجه آمریکا را تا سال ۲۰۱۹ به 1/2 تریلیون دلار افزایش دهد و در نتیجه این ریسک وجود دارد که نرخ بهره به صورت جهشی افزایش یابد.
«دونالد ترامپ»، روز دوشنبه پیش از رونمایی از بودجه سال آینده میلادی خود در توئیتر خود نوشته بود: «هفته بزرگی برای زیرساخت‌ها خواهد بود. بعد از این همه حماقت برای هزینه کردن 7 تریلیون دلار در خاورمیانه، حالا وقت این است که در کشور خودمان سرمایه‌گذاری کنیم.»
رئیس‌جمهور آمریکا علیرغم این، در این بودجه خواستار اختصاص 24میلیارد دلار برای نوسازی بخش‌های سه گانه برنامه هسته‌ای این کشور شده است.  بر اساس گزارش‌ها در بودجه پیشنهادی ترامپ مبلغ پیشنهادی بودجه سال 2019 برای پنتاگون 686 میلیارد دلار است که هشتاد و نه میلیارد دلار آن به پشتیبانی مالی از جنگ‌ها اختصاص داده شده است. پنتاگون هم اعلام کرده که شش و نیم میلیارد دلار از بودجه سال 2019 را تنها برای مقابله با روسیه در اروپا اختصاص داده است.

تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به عربستان به زودی کنسولگری خود در بصره را پس از ۲۸ سال بازگشایی می‌کند / داعش ۱۱ روستا را در افغانستان تصرف کرد / رونمایی ترامپ از بودجه ۲۰۱۹ و کسری یک تریلیون دلاری آمریکا ۱۳۹۶/۱۱/۲۴


کد آمار