تبلیغات

ads

طنین صدای اذان در کلیساهای قدس – اسقف اعظم فلسطین: پخش اذان مایه افتخار ماست / جنوب موصل به طور کامل آزاد شد – پیشروی ارتش به سمت مرکز شهر/ روسیه: بسیج عراق موثرتر از ائتلاف آمریکا با داعش می‌جنگد ۳۰/ ۰۸ /۵ ۱۳۹

10 views
۱ام آذر ۱۳۹۵


طنین صدای اذان در کلیساهای قدس

اسقف اعظم فلسطین: پخش اذان مایه افتخار ماست

۳۰/  ۰۸ /۵ ۱۳۹

Image result for ‫«عطاءالله حنا»اسقف اعظم ارتدکس فلسطین‬‎
درپی ممنوعیت پخش اذان در مساجد شهر اشغالی قدس، کلیساهای شهر «الناصره» در فلسطین اشغالی اذان پخش کردند. اسقف اعظم فلسطین نیز پخش اذان از مساجد قدس را مایه افتخار مسیحیان دانست.
همزمان با برگزاری تظاهرات در مناطق مختلف کرانه باختری و فلسطین اشغالی در اعتراض به ممنوعیت پخش اذان از مساجد این منطقه، کلیساهای شهر الناصره در فلسطین اشغالی نیز اقدام به پخش اذان کردند. این درحالی است که شهروندان فلسطینی در شهرک قدیمی قدس با حضور در پشت بام‌ها اذان گفتند.
اسقف اعظم فلسطین نیز در واکنش به تصمیم کمیسیون قانون‌گذاری کابینه رژیم صهیونیستی مبنی بر جلوگیری از پخش اذان از گلدسته‌های مساجد بیت‌المقدس، ضمن محکومیت این اقدام، گفت که این قانون هرگز نمی‌تواند مانع پخش اذان از گلدسته‌ها و صدای ناقوس کلیساها شود و پخش اذان مایه افتخار مسیحیان است.
 به گزارش شبکه خبری فلسطین الیوم، «عطاءالله حنا»اسقف اعظم ارتدکس فلسطین در ادامه با «نژادپرستانه» خواندن این اقدام رژیم صهیونیستی افزود: «اقدام بعدی رژیم صهیونیستی قطعا جلوگیری از به صدا درآمدن ناقوس کلیساها در بیت‌المقدس با بهانه‌های پوچ خواهد بود.»
سراسقف فلسطین از جامعه جهانی و کشورهای عربی و اسلامی هم خواست تا برای لغو هرچه سریعتر این قانون نژادپرستانه اقدامی صورت داده و به رویکرد رژیم صهیونیستی که در قبال مردم فلسطین و ادیان مختلف در پیش گرفته، خاتمه دهند.
«مانوئل مسلم» کشیش فلسطینی و رئیس‌امور مسیحیان در سازمان آزادی‌بخش فلسطین نیز پخش اذان از کلیسا را مایه فخر و مباهات مسیحیان دانست و تأکید کرد ممنوعیت پخش اذان از مساجد قدس و فلسطین اشغالی 1948 تعدی به مسیحیان و مسلمانان است.
همچنین «احمد الطیبی» نماینده عرب مجلس نمایندگان رژیم صهیونیستی (کنست) در واکنش به قانون منع پخش اذان از گلدسته‌های مساجد بیت‌المقدس گفت: در صورت تصویب این قانون به دادگاه عالی اسرائیل شکایت خواهم کرد. گفتنی است یکی از نمایندگان عرب کنست نیز پیش از این در اعتراض به این قانون که هنوز تصویب نهایی نشده، در داخل پارلمان رژیم صهیونیستی اذان گفت.طرفداران تیم باشگاهی «وحدات» اردن نیز در بازی تیمشان مقابل تیم «الجزیره» ایستادند وهمه با هم یک صدا بانگ اذان سر دادند.رژیم صهیونیستی درصدد تصویب قانونی برای جلوگیری از پخش اذان از مساجد به بهانه ایجاد مزاحمت! برای شهرک‌نشینان صهیونیست است.
 جنوب موصل به طور کامل آزاد شد

پیشروی ارتش به سمت مرکز شهر

Image result for ‫جنوب موصل به طور کامل آزاد شد  پیشروی ارتش به سمت مرکز شهر‬‎

نیروهای مسلح عراق جنوب شهر «موصل» را به طور کامل آزاد کردند و آماده پیشروی به سمت مرکز این شهر هستند.
«شاکر جودت» فرمانده کل نیروهای امنیتی فدرال عراق طی بیانیه‌ای اعلام کرد، همه محورهای جنوبی استان نینوا تحت کنترل نیروهای دولتی درآمده است. وی وسعت مناطق آزاد شده در این استان را 1850 کیلومتر مربع ذکر کرد. عملیات آزادسازی موصل از بامداد 26 مهر به فرمان نخست‌وزیر عراق آغاز شده است.
به گفته وی، بیش از 11‌هزار و 100 غیر نظامی هم در این مدت از دست داعش خلاص شده‌اند.
از سوی دیگر، سرلشکر «معن السعدی» فرمانده تیپ «طلایی دوم» ضد تروریسم عراق گفت: «نیروهای عراقی پس از آزادسازی محله‌های «عدن»، «البکر»، «کرکوکلی» و «الاریجه» در شرق موصل، خود را برای حمله به مرکز این شهر آماده می‌کنند.»
به گفته السعدی، پیشروی نیروهای دولتی با احتیاط کامل صورت می‌گیرد، تا به غیرنظامیان آسیبی نرسد.
طبق خبرهای رسیده از شرق موصل، محله «العلماء والمعلمین» پس از درگیری شدید، به دست نیروهای دولتی افتاد.
در همین حال، «لیز گراندی» هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در عراق نیز گفت، شمار آوارگان در موصل به 62‌هزار تن رسیده است.
شهادت بسیجی
که دختر صدام برایش جایزه گذاشته بود
خبر دیگر اینکه یک فرمانده بسیج مردمی عراق که دختر «صدام» برای انگشت اشاره دست راستش! یک میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود، به شهادت رسید.
«سید جاسم آل شبر» فرمانده یکی از یگان‌های بسیج مردمی عصر جمعه در فرودگاه «تل‌عفر» هدف گلوله قرار گرفت و به شهادت رسید.
سید جاسم پیش از این در جریان نبرد علیه تکفیری‌های «داعش» و عناصر «بعثی» بارها مجروح شده بود و بالاخره، در آستانه اربعین شهادت سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) به درجه رفیع شهادت نائل آمد. بعثی‌ها غالباً بخش اصلی و فرماندهی تروریست‌های تکفیری را برعهده دارند.
به گزارش فارس، «رغد» دختر «صدام» دیکتاتور سابق عراق، فقط برای قطع کردن انگشت اشاره دست راست سید جاسم یک میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود. برخی گزارش‌ها حاکی است وی اکنون در اردن است. سید جاسم دومین شهید خانواده است و برادرش «سید مازن آل‌شبر» نیز قبلاً در عملیات آزادسازی تکریت شهید شده بود. بدن سید جاسم دیروز در کربلا و نجف تشییع و در این شهر به خاک سپرده شد.
فرار با آثار باستانی
خبرگزاری تسنیم اما نوشته یک منبع محلی در استان نینوا گفت، یکی از سرکرده‌های گروه تروریستی داعش به همراه دو دستیارش با سرقت مجموعه بزرگی از آثار باستانی و نسخه‌های خطی منحصر به فرد، از موصل به مکان نامعلومی گریخت.
این منبع که نام وی ذکر نشده گفت که مدتی است عناصر داعش مشغول غارت آثار باستانی شهر موصل، و انتقال این آثار به خارج هستند. ترکیه و انگلیس مشتریان اصلی این آثار عنوان شده‌اند.
روسیه: بسیج عراق موثرتر از ائتلاف آمریکا با داعش می‌جنگد


معاون وزیر خارجه روسیه نقش بسیج مردمی و ارتش عراق در مقابله با «داعش» را بسیار موثرتر از آمریکا دانست.
به گزارش فارس، «میخائیل بوگدانف» گفت نقش ارتش و بسیج مردمی عراق در مقابله با «داعش»، بسیار موثرتر از نیروهای ائتلاف آمریکایی است.
بوگدانف این را هم گفت که کشورش  از تمامیت ارضی عراق حمایت کرده و برای نیروهای عراقی تسلیحات و جنگ‌افزار ارسال می‌کند.پیش از این نیز مقامات کرملین جنگنده‌های آمریکایی را به بمباران مناطق غیرنظامی در موصل متهم کرده بودند. خبرهای رسیده از شمال عراق همچنین از نوعی هماهنگی میان داعش و آمریکایی‌ها حکایت می‌کرد؛ بدین ترتیب که یک فرمانده داعش از عناصر خود خواسته بود هواپیماهای آمریکایی را در آسمان موصل هدف قرار ندهند. برخی خبرگزاری‌ها سند این فرمان را منتشر کردند.


تبلیغات

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به طنین صدای اذان در کلیساهای قدس – اسقف اعظم فلسطین: پخش اذان مایه افتخار ماست / جنوب موصل به طور کامل آزاد شد – پیشروی ارتش به سمت مرکز شهر/ روسیه: بسیج عراق موثرتر از ائتلاف آمریکا با داعش می‌جنگد ۳۰/ ۰۸ /۵ ۱۳۹


کد آمار