تبلیغات

ads

سیستم ABC چیست؟ 🔹وظیفه این سیستم چیست؟

13 views
۲۵ام آبان ۱۳۹۵

ABC : Active Body Control

شرکت مرسدس- بنز با ارائه سیستم کنترل بدنه، سطحی جدید و منحصر به فرد از راحتی را در هنگام رانندگی تعریف می کند، سیستم کنترل بدنه خودروهای مرسدس- بنز اولین سیستم تعلیق دارای دید در جهان است.

در اوایل سال 2013 این فن آوری پیشرفته برای اولین بار در خودروهای لوکس کلاس S مرسدس- بنز قرار گرفت و یک سیستم سنسوری بسیار حساس را ارائه داد که مسیر مقابل خودرو را برای مشخص کردن برجستگی ها یا چاله های جاده اسکن کرده و سپس براساس آن میزان تعلیق خودرو را تنظیم می نماید.

زمانی که خودرو در حرکت است سیستم اسکن سطح جاده با استفاده از دوربین استریوی قرار گرفته در پشت شیشه جلوی خودرو، تصویری از سطح جاده تشکیل می دهد. این دوربین قادر است تا مسافت 15متری مقابل خودرو را اسکن نماید و ارتفاع برجستگی ها و عمق چاله های جاده را با دقت 3 میلیمتر اندازه گیری کند.

سپس اطلاعات اندازه گیری شده به سیستم تعلیق فعال منتقل می شود، بنابراین سیستم مذکور قادر خواهد بود پیشاپیش خود را براساس شرایط جاده تنظیم نماید. سیستم کنترل فعال بدنه (ABC) با حداکثر دقت ممکن میزان تعلیق هر چرخ را به طور جداگانه تنظیم می نماید و در نتیجه ارتعاشات و نوسانات بدنه خودرو ناشی از فرمان دادن ، ترمز کردن و یا افزایش سرعت تقریبا حذف می شوند.

در نهایت سیستم کنترل بدنه بدون در نظر گرفتن سطحی که بر روی آن می رانید قادر است یک سواری لوکس، روان و نرم به شما ارائه دهد.  


تبلیغات

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به سیستم ABC چیست؟ 🔹وظیفه این سیستم چیست؟


کد آمار