تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

ستاد حقوق بشر: دولت آمریکا باید پاسخگوی قتل جوان ایرانی باشد ۱۳۹۶/۰۹/۰۸

11 views
۱۱ام آذر ۱۳۹۶
ستاد حقوق بشر:
دولت آمریکا باید پاسخگوی قتل جوان ایرانی باشد
  ۱۳۹۶/۰۹/۰۸

Image result for ‫بیژن قیصر‬‎
ستاد حقوق بشر درخصوص قتل جوان ایرانی توسط پلیس آمریکا واکنش نشان داد و اعلام کرد: دولت آمریکا باید پاسخگوی قتل جوان ایرانی باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد حقوق بشر، ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با دریافت خبر جان باختن بیژن قیصر دوشنبه شب 27 نوامبر در بیمارستان، در اثر اصابت سه گلوله پلیس آمریکا به ناحیه سر وی در ویرجینیا، این اقدام پلیس آمریکا که کارنامه سیاهی از شلیک‌های مکرر به سوی افراد غیر مسلح را دارد، محکوم و اعلام کرد: دولت آمریکا باید پاسخگوی این قتل باشد و در این باره به افکار عمومی جهان توضیح دهد.
البته این ستاد طی نامه رسمی از دبیرکل سازمان ملل متحد و کمیسرعالی حقوق بشر خواهد خواست تا نسبت به وقوع چنین اقدام ناقض آشکار حقوق بشر، پیگیری کنند و گزارش لازم را ارائه دهند زیرا طبق اصول حقوق بین‌الملل و اسناد بین‌المللی به ویژه بند 1 ماده 6 میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی که مقرر می‌دارد: «حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است این حق باید به موجب قانون حمایت شود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه (بدون مجوز) از زندگی محروم کرد، باید حق زندگی مورد حمایت باشد.»
ستاد حقوق بشر همچنین از سفارت سوئیس در تهران خواهد خواست تا نگرانی و اعتراض ما نسبت به این موضوع مهم قتل فجیع جوان ایرانی بیژن قیصر، توسط پلیس آمریکا را به دولت آمریکا منعکس و نتیجه لازم را اخذ و به این ستاد ارائه کند.
 حسب اطلاع، این جوان ایرانی فارغ‌التحصیل دانشگاه ویرجینیا بوده و به عنوان حسابدار در شرکت پدرش کار می‌کرده است و در زمان وقوع قتل توسط پلیس (از طریق شلیک گلوله) در هنگام رانندگی، مسلح نبوده است.
ستاد حقوق بشر همچنین در پایان اعلام کرد انتظار جدی دارد هویت پلیس شلیک‌کننده معلوم گردد و مورد محاکمه و مجازات قرار گیرد.

تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به ستاد حقوق بشر: دولت آمریکا باید پاسخگوی قتل جوان ایرانی باشد ۱۳۹۶/۰۹/۰۸


کد آمار