تبلیغات

ads

روحانی: دولت شعار نیستیم ۲۶/ ۰۸ /۵ ۱۳۹

21 views
۲۷ام آبان ۱۳۹۵

روحانی در جمع مردم کرج:
دولت شعار نیستیم    
  ۲۶/  ۰۸ /۵ ۱۳۹

Image result for ‫روحانی در جمع مردم کرج:‬‎

رئیس جمهور دیروز در سفر یك روزه خود به استان البرز در ورزشگاه مخابرات شهر کرج حضور یافت وگفت: دولت ما دولت شعار نیست،‌ بلکه دولت عمل است.
شهرستان‌های طالقان، نظرآباد، اشتهارد، فردیس و ساوجبلاغ نیز میزبان وزیران ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، اطلاعات، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون رئیس جمهوری بودند تا پروژه‌های عمرانی آنها از طریق ویدئو کنفرانس مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
حسن روحانی در جمع مردم استان البرز، شهرستان كرج را سرزمین امید و خطه آبادانی کشور خواند و اظهار كرد: بسیار خوشحالم  در ایامی که بوی عطر حسینی به مشام همه مردم ما می‌رسد، میهمان دلاوران این خطه، البرز قهرمان هستم.
وی گفت: اولین نکته‌ای که در حضور شما مردم غیور استان البرز و ملت ایران می‌خواهم عرض کنم عشق این مرز و بوم و این ملت به خاندان رسالت است.
روحانی تصریح كرد: راهپیمایی مسلمانان و شیعیان از ایران و کشورهای مختلف و عراق چه عظمتی را در عشق مسلمانان و شیعیان به اهل بیت (ع )و خاندان رسالت در افکار عمومی سراسر جهان تلالو می‌کند.
رئیس جمهور از عشق مردم در پیاده‌روی مردم و تلاش همه دستگاه‌های اجرایی، همه مردم، فرمانداران، استانداران، هلال احمر، بهداشت و درمان، نیروی انتظامی، ارتش، سپاه، ارشاد اسلامی، حج و زیارت، وزارت خارجه، وزارت کشور تشکر و قدردانی کرد و افزود: این همه ویزا، تامین آن همه وسایل در نوار مرزی برای مردم از سال گذشته تا امسال همت بلندی می‌خواهد که نتیجه تلاش و فداکاری همه نیروها و عشق به امام حسین(ع ) است.
وی بیان كرد: امیدوارم به زودی بتوانیم راه آهن ایران به راه آهن عراق را متصل کنیم و مردم وزائران اربعین وعاشورا بتوانند به راحتی به عتبات بروند.
روحانی یادآورشد: امام حسین (ع ) نمونه‌ای بودند که به ما نشان دادند هر کسی که همه سرمایه و همه عزیزان خود را در راه حق  فدا کند جاودانه خواهد شد وبرای همیشه در دل مردم جهان زنده می‌ماند.
 رئیس جمهور گفت: البرز استان جوان، جامعه البرز جامعه جوان و سرزمینی که سرزمین دلاوران در دوران دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و امروز قهرمانان و تلاشگران خطه آبادانی کشور، هستند.
وی با بیان اینكه گرچه همسایگی این استان با تهران، ضمن نعمت‌های فراوان، بار سنگینی هم بر دوش مردم این استان و شهرستان کرج گذاشته از جمله بار ترافیکی افزود: در نظرسنجی‌هایی که قبل از سفر استانی انجام می‌دهیم، استان البرز تنها استانی است که بعد از بیکاری، مسئله مشکل ترافیک را به عنوان مشکل دوم خود مطرح کرده است.
روحانی گفت: این نشان می‌دهد که دولت باید در طرح‌های حمل و نقل نسبت به این استان بیش از پیش فعال باشد.
رئیس جمهور با بیان اینكه افسار تورم در دولت مهار شد افزود: آن روزی که ما کار را شروع کردیم و تورم 45 درصدی بود، وقتی می‌گفتیم روزی باید به تورم تک رقمی زیر 10 درصد برسیم، عده‌ای به ما لبخند می‌زدند.
روحانی افزود: تورم را به یک رقمی رساندیم که این افتخار از آن ملت ایران است. به ما می‌گفتند از تورم می‌توان گذشت، اما رکود قابل گذشتن نیست، اما امروز موج خوبی در کشور شاهد هستیم.
وی  با اشاره به اینكه عده‌ای می‌خواهند مردم را به سمت یاس دعوت کنند اظهار كرد؛ در 7 ماه اول امسال 49/6 درصد تسهیلات بانکی برای بخش صنعت، کشاورزی، خدمات برای حرکت به سمت تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر شده است.
رئیس جمهور از راه اندازی 15 هزار واحد صنعتی در کشور طی 7 ماه گذشته خبر داد و  خاطرنشان کرد: 15 هزار واحد صنعتی متوسط و کوچک در طول این 7 ماه ایجاد شده است.
وی یادآور شد: امسال وعده شكستن ركود را به مردم دادیم که رشد 5 درصدی اقتصاد تا پایان امسال با کمک شما مردم تحقق می‌یابد.
روحانی بیان كرد: ما دشمنان فراوانی پیش رو داریم و دوستان بسیار زیادی هم پشت سر، ما دشمنی مثل فقر پیش رو داریم، ما دشمنی به نام بیکاری داریم، دشمنی به نام رکود داریم که روبروی ما صف کشیده، ما دشمنی به نام تورم در روبروی خود می‌بینیم، ما دشمنی به نام قهر طبیعت، خشکسالی، کم آبی در سراسر کشور پیش رو می‌بینیم.
وی با بیان اینكه وحدت به‌عنوان قدرت بزرگ در کنار ما است ادامه داد: ما مشکلات زیست محیطی، گرد و غبار، ریزگرد، آلودگی هوا، آلودگی آب، زمین و محیط زیست را پیش روی خود داریم. ما خصم خارجی را هم پیش روی خود داریم. گاهی هوای نفس عده‌ای هم به عنوان بدترین دشمن انسانیت با دروغ، تزویر و بداخلاقی و تهمت در جامعه به عنوان دشمن جلوه می‌کنند.
روحانی تأکید کرد: دولت ما دولت شعار نیست،‌ بلکه دولت عمل است، همان دولتی هستیم که تحریم‌ها را شکسته و طرف مقابل را مجبور به لغو تحریم‌ها کردیم.
وی خاطر نشان كرد: رهبری شجاع و آگاه در کنار ما است اتحاد قوای سه گانه و نیروهای مسلح در کنار ما است ؛ تلاش، کوشش و همه زحماتی که برای آبادانی ایران کشیده می‌شود به عنوان لشگر رحمت در کنار ما است.
روحانی افزود: از البرز این خبر خوش را به روستائیان کشور می‌دهیم که یک لایحه دو فوریتی امروز تقدیم مجلس کرده ایم که از مجلس مجوز برداشت 1/5 میلیارد دلار ازصندوق توسعه برای اشتغال روستائیان را بگیریم.
 وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه سال آینده تمام نیروگاه‌ها با گاز کار کنند گفت: نخستین اقدامی که دولت انجام داد این بود که سوخت بسیاری از مراکز صنعتی و نیروگاه‌های را که با سوخت مایع کار می‌کردند را گاز سوز کردیم و اکنون غیراز یکی دو ماه فصل سرما همه نیروگاه‌های ما با گاز کار می‌کنند و یکی دو ماه در فصل سرما مشکل داریم و تولید گاز ما در پارس جنوبی به گونه‌ای است که سال آینده هیچ مشکلی در زمینه گاز نخواهیم داشت.
رئیس جمهور یادآور شد: تولید گاز کشور نسبت به سال گذشته بیش از 100 میلیون مترمکعب افزایش یافته است و امسال شاهد بهره‌برداری از فازهای جدید در عسلویه هستیم و در زمینه تولید نفت و گاز حرکت خوبی در این 3 سال داشتیم و در منطقه غرب کارون چند پروژه نفتی افتتاح شد و تولید نفت در این منطقه از 40 هزار بشکه به 300 هزار بشکه در روز رسید و این کار بزرگی است که صنعت نفت ما انجام داده است.
روحانی به ساخت خودرو مشترک با کشور فرانسه اشاره کرد و گفت: یکی از قراردادهایی که ما بعد از برجام بستیم تولید مشترک اتومبیل و موتورهای جدید خودرو است که این کار آغاز و شروع شده است و در سفر من به فرانسه تفاهمات امضا و قراردادش امضا شد و  نخستین بخش ایران‌خودرو و پژو هستند که با سرمایه‌گذاری 400 میلیون یورو خودروهای جدید تولید می‌کنند و این پروژه ساخت حدود 200 هزار خودرو در سال است و آخر اسفندماه امسال به بازار می‌آید و در آغاز، تولید 40 درصد خودرو به دست ایرانی‌ها و 60 درصد توسط فرانسوی‌ها و در آینده 70 درصد توسط ایرانی و 30 درصد توسط خارجی‌ها است و این‌ها همان خودروهای یورو 5 و یورو 6 هستند و قرارداد دیگر بین سایپا و سیتروئن است که آن هم سرمایه‌گذاری 300 میلیون یورویی است.
روحانی گفت: برای ما اصولگرا و اعتدالگرا یکی هستند، همه جزو ملت بزرگ كشور هستند، همه استان‌ها برادر هستیم و باید دست به دست هم دهیم، دولت و ملت در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری کشور را بسازیم و در مسیر تعالی قرار بگیریم.

تبلیغات

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به روحانی: دولت شعار نیستیم ۲۶/ ۰۸ /۵ ۱۳۹


کد آمار