تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

رهبر انقلاب در پیام به اجلاس سالانه زکات: جمهوری اسلامی باید زکات را در سرلوحه برنامه‌های خود بگذارد ۱۳۹۶/۰۹/۱۰

14 views
۱۱ام آذر ۱۳۹۶
رهبر انقلاب در پیام به اجلاس سالانه زکات
جمهوری اسلامی باید زکات را در سرلوحه برنامه‌های خود بگذارد
  ۱۳۹۶/۰۹/۱۰
Image result for ‫رهبر انقلاب در پیام به اجلاس سالانه زکات‬‎
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای در پیامی به اجلاس سالانه‌ زکات با‌ اشاره به جایگاه برجسته و اهمیت والای این فریضه، از کم‌کاری در امر اقامه‌ زکات انتقاد و تأکید کردند: نظام جمهوری اسلامی باید این فریضه‌ بزرگ را در سرلوحه‌ برنامه‌های خود قرار دهد.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی بدین شرح است:
بسم ‌الله ‌الرّحمن ‌الرّحیم
فراهم‌سازیِ همایش سالانه برای ترویج زکات را باید یکی از بزرگ‌ترین توفیقات الهی و نشانه‌ فضل و رحمت پروردگار به جمهوری اسلامی دانست. اهمّیّت والای این فریضه‌ بزرگ که مکرّراً در قرآن در کنار نماز از آن یاد شده است، ایجاب می‌کرد که بسیار پیش از این به اقامه‌ آن پرداخته شود. ما مسئولان نظام جمهوری اسلامی باید از کم‌کاری خود در این باره آمرزش خداوند را طلب کنیم و به عفو او پناه بریم.
اکنون که به همّت برخی عزیزان، چند سالی است موضوع زکات پیگیری می‌شود، لازم است مسئولانِ همه‌ بخش‌های مرتبط دولتی، همکاری همه‌جانبه‌ خود را مبذول دارند. قرآن در ستایش مجاهدان راه حق، کارکرد آنان را پس از پیروزی، اقامه‌ صلات و ایتاء زکات و امر‌ به معروف و نهی از منکر می‌داند و در حقیقت، نخستین و مهم‌ترین وظایف آنان را در هنگام تشکیل حکومت معیّن می‌کند. این جایگاه برجسته‌ زکات است.
نظام جمهوری اسلامی برای تحقّق احکام اسلامی و تشکیل مجتمع اسلامی پدید آمده است، پس باید این فریضه‌ بزرگ را در سرلوحه‌ برنامه‌های خود گذارد. باید اعتراف کنیم که در این زمینه کار تحقیقاتی و معرفتی نیز در سطح نیاز و ضرورت انجام نگرفته است. بحث فقهی زکات، امروز می‌تواند آفاق گسترده‌تری از همه‌ آنچه در کتب گذشتگان هست، در پیش چشم باحثان و محقّقان بگشاید. فریضه‌ زکات در صدر اوّل، پس از هجرت به مدینه تشریع شده، در ‌حالی‌که عنوان زکات در آیات مکّی قرآن کریم بارها تکرار گردیده است. نکاتی از این قبیل که ما را به ژرف‌اندیشی در این مقوله‌ مهم فرامی‌خواند، کم نیست.
به هر حال امید است نهضت احیا و ترویج زکات در همه‌ سطوح به کارکردهای شایسته‌ خود منتهی شود و برکات بی‌پایان آن شامل مردم ما و کشور ما و نظام مقدّس جمهوری اسلامی گردد.
از جناب آقای قرائتی و دیگر دست‌اندرکاران صمیمانه سپاسگزارم.
والسّلام ‌علیکم ‌ورحمهًْ‌ الله
سیّدعلی خامنه‌ای  
 ۸ آذر ماه ۱۳۹۶

تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به رهبر انقلاب در پیام به اجلاس سالانه زکات: جمهوری اسلامی باید زکات را در سرلوحه برنامه‌های خود بگذارد ۱۳۹۶/۰۹/۱۰


کد آمار