تبلیغات

ads

داعش پیرمرد ۱۰۰ ساله حامی قدس را گردن زد/ بومیان آمریکایی با حمل پلاکاردهایی از جملات رهبر انقلاب علیه سیاست‌های دولت آمریکا تظاهرات کردند/ تظاهرات گسترده علیه فساد مقامات دولتی در کره جنوبی و مالزی ۳۰/ ۰۸ /۵ ۱۳۹

9 views
۱ام آذر ۱۳۹۵


داعش پیرمرد 100 ساله حامی قدس را گردن زد

   ۳۰/  ۰۸ /۵ ۱۳۹

Image result for ‫داعش پیرمرد 100 ساله حامی قدس را گردن زد‬‎
گروه تروریستی داعش در منطقه صحرای سینای مصر یکی از شخصیت‌های برجسته دینی در این منطقه را که نزدیک ۱۰۰ سال سن داشت، به شکل بی‌رحمانه‌ای به قتل رساند.
  منابع مصری می‌گویند تروریست‌های «انصار بیت‌المقدس» شاخه داعش در منطقه سینای مصر، یک پیرمرد 100ساله و نابینا به نام «شیخ‌سلیمان ابو‌حراز» را که از بزرگان صوفیه در صحرای سینا بود، از مقابل منزلش در محله مزرعه واقع در جنوب شهر العریش در مقابل دیدگان پسرانش ربودند و مدعی شدند که وی در کار سحر و جادو فعالیت می‌کند تروریست‌های داعش ویدیوی اعدام ابوحراز را روی صفحات خود در اینترنت منتشر کردند.به گزارش تسنیم، به نظر می‌رسد که شیخ «ابوحراز»  تهدیدی برای افکار گروه تروریستی انصار بیت‌المقدس و ایده‌های افراطی‌گرایانه آن بود و نفوذ زیادی در میان قبایل بادیه‌نشین داشت. وی قبلا چند بار توسط عناصر تندروی داعش تهدید شده بود.قتل شیخ سلیمان ابوحراز خشم مصری‌ها را به دنبال داشت و آنها این جنایت را محکوم کردند. ابو حراز همواره بر این مسئله تاکید داشت که اسرائیل و آمریکا قصد تقسیم منطقه و نابودی قدس و سلب حقوق مسلمانان در فلسطین را دارند.
 بومیان آمریکایی با حمل پلاکاردهایی از جملات رهبر انقلاب

علیه سیاست‌های دولت آمریکا تظاهرات کردند

هزاران تن از بومیان آمریکایی و ده‌ها فعال حقوق بشری آمریکا با برگزاری تجمعی اعتراضی مقابل ساختمان فرمانداری شهر «آناپولیس» در ایالت «مریلند»، خواستار احقاق حقوق مدنی تمامی اقشار و اقلیت‌های اجتماعی این کشور شدند.
در میان انبوه معترضین، پارچه نوشته‌ای به چشم می‌خورد که در آن جمله‌ای از مقام معظم رهبری نقش بسته بود: «هنگامی که شما (حاکمان آمریکا) مردم خود را استثمار و سرکوب می‌کنید، با چه جراتی در رابطه با آزادی و عدالت سخن می‌گویید؟». این بیانات در بخشی از نامه ایشان به جوانان غربی آمده بود که چندی پیش برای آنها منتشر شد.بومیان معترض می‌گویند آمریکا با ساخت خط لوله  انتقال نفت از طریق رودخانه میسوری باعث آلودگی این رودخانه می‌شوند. معترضان همچنین سیاست‌های آمریکا را باعث تضییع حقوق خود می‌دانند.
تظاهرات گسترده علیه فساد مقامات دولتی در کره جنوبی و مالزی

Image result for ‫تظاهرات گسترده علیه فساد مقامات دولتی در کره جنوبی و مالزی‬‎

فساد مقامات دولتی کره جنوبی و مالزی صدها هزار معترض را در این دو کشور به خیابان‌ها کشانده‌است.
در پی افشای نقش «چوی سون سیل» دوست «پارک گئون های» رئیس‌جمهور کره جنوبی در امور دولتی، موجی از  اعتراض‌ها علیه دولت و شخص رئیس‌جمهور، کره جنوبی به راه افتاده است. در تظاهرات گسترده روز شنبه، معترضان با سردادن شعارهایی خواستار استعفای رئیس‌جمهور شدند. خبرگزاری یونهاپ هم به نقل از افرادی که این تظاهرات را سازماندهی کرده بودند اعلام کرد  «به نظر می‌رسد حدود 500 هزار نفر در این تظاهرات شرکت کردند.» این تظاهرات در حالی ادامه دارد که رئیس‌جمهور کره جنوبی علاوه بر برکناری بسیاری از مقامات، به صورت مستقیم از مردم عذرخواهی کرده اما مردم همچنان خواستار کناره‌گیری وی هستند.
در همین حال، دادستان‌های کره جنوبی نیز اعلام کردند که در جریان تحقیقات خود دریافته‌اند رئیس‌جمهور در فعالیت مجرمانه دوست و مشاور پنهانی خود که به دخالت در امور دولتی و سوءاستفاده از روابط خود با رئیس‌جمهور کره جنوبی متهم است، مشارکت داشته است. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دادستان‌های کره جنوبی در تلاشند تا به زودی بتوانند از «پارک گئون های»، رئیس‌جمهور این کشور بازجویی کنند؛ در حالی که این مقام سیاسی به دلیل مصونیت قانونی نمی‌تواند مورد بازجویی قرار بگیرد. با این حال این وکلای حقوقی به طور رسمی «چوی سون سیل»، دوست قدیمی رئیس‌جمهور کره جنوبی را به مداخله در امور دولتی و وارد کردن فشار بر شرکت‌های مختلف برای اختصاص ده‌ها میلیون دلار به نهادها و شرکت‌های تحت نظارت خود متهم کردند.
مالزی
از سوی دیگر روز شنبه، هزاران نفر از مخالفان دولت مالزی با برپایی تظاهرات اعترض‌آمیز در شهر کوالالامپور، خواستار استعفای «نجیب رزاق» نخست‌وزیر این کشور به خاطر دست داشتن در پرونده فساد مالی شدند. تعدادی از رهبران مخالف و فعالان سیاسی در آستانه برپایی این تظاهرات، بازداشت شده بودند.

تبلیغات

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به داعش پیرمرد ۱۰۰ ساله حامی قدس را گردن زد/ بومیان آمریکایی با حمل پلاکاردهایی از جملات رهبر انقلاب علیه سیاست‌های دولت آمریکا تظاهرات کردند/ تظاهرات گسترده علیه فساد مقامات دولتی در کره جنوبی و مالزی ۳۰/ ۰۸ /۵ ۱۳۹


کد آمار