تبلیغات

ads

تشییع باشکوه پیکر خبرنگار شهید صداوسیما در مسجد بلال ۲۴/ ۰۸ /۵ ۱۳۹

10 views
۲۵ام آبان ۱۳۹۵

تشییع باشکوه پیکر خبرنگار شهید صداوسیما در مسجد بلال

       ۲۴/  ۰۸ /۵ ۱۳۹

Image result for ‫تشییع باشکوه پیکر خبرنگار شهید صداوسیما در مسجد بلال‬‎Image result for ‫تشییع باشکوه پیکر خبرنگار شهید صداوسیما در مسجد بلال‬‎
مراسم تشییع پیکر پاک خبرنگار شهید «محسن خزایی» صبح دیروز با حضور برخی مسئولان، دوستان و همکاران و خانواده این شهید در مسجد بلال سازمان صدا و سیما برگزار شد.
در این مراسم که رئیس‌مجلس شورای اسلامی، رئیس‌سازمان بسیج، رئیس‌سازمان صدا و سیما، وزیر بهداشت، سفیر سوریه در تهران و برخی دیگر از مسئولان حضور داشتند، دوستان و همکاران شهید خزایی برای آخرین بار با پیکر وی دیدار و وداع کردند.
به گزارش فارس، رئیس‌مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: عزیزان ما در صدا و سیما جزو نیروهای مسلح نیستند که وظیفه رفتن به جبهه را داشته باشند اما وقتی در کنار رزمندگان حضور پیدا می‌کنند نماد این است که ملت ما پای این آرمان‌ها ایستاده است.
علی لاریجانی افزود: ملتی که اهل مجاهدت باشد هیچ وقت خوار و ذلیل نمی‌شود و برای همه ملت ایران این افتخار است که شهدا و راه جهاد را فراموش نکرده‌اند و این سرافرازی برای ماست.
لاریجانی تصریح کرد: شهادت این شهید عزیز برای کشورهای دیگر دو پیام دارد، آن هم این است که ایران در مراوداتش و در راه انقلاب روشن و قاطع است و اگر یک امری را برای بشریت مهم بداند اهل معامله نیست، این پیام برای روابط دراز مدت یک انقلاب بسیار حائز اهمیت است.
وی افزود: در سوریه کسانی که می‌جنگند و دفاع می‌کنند هدفشان این است که به آرمان‌های اسلام تجاوز نشود و حادثه کربلا به نحو دیگری بروز نکند و به شعائر اسلامی توهین نشود.
رئیس‌قوه مقننه گفت: جریان تکفیری جریانی دست ساز است که کشورهای‌های بزرگ پشت این جریان هستند و وقتی این را مسئولین ایرانی می‌گفتند دیگران می‌گفتند شما حدس و گمان دارید اما امروز معلوم شد آمریکا و اسرائیل پشت این ماجراست، لذا اگر ملت ایران در سوریه می‌جنگد و در این جریان مقابل تکفیر است از روی خودآگاهی است و این در تاریخ ماندگار خواهد شد.
لاریجانی تأکید کرد: تروریست‌ها بدانند این راه را تک تک ایرانیان با قلب می‌پیمایند و به آن باور دارند و این آغازگر یک سلسله از مبارزه است، من به خانواده شهید خزایی می‌گویم شما باید سرتان را بالا بگیرید و خداوند این نعمت خانواده شهید را به هر کسی نمی‌دهد. همچنین رئیس سازمان صدا و سیما نیز در این مراسم گفت: خزایی یک خبرنگار تراز رسانه ملی بود که درک عمیقی از تحلیل‌ها و اوضاع منطقه داشت.
عبدالعلی علی عسگری افزود: خزایی خبرنگاری هنرمند و زیبا شناس بود که فصاحت و بلاغت داشت. او شهادت طلب بود و می‌دانست راهی که می‌رود به سوی شهادت است.
فرزند شهید محسن خزایی نیز گفت: پدرم وظیفه خود را با همه وجود انجام می‌داد و پیامش همیشه به ما این بود که از ولایت جدا نشویم و می‌خواست مظلومیت مدافعان حرم در سوریه را به ملت ایران نشان دهد.
گفتنی است، شهید« محسن خزائی» از خبرنگاران رسانه ملی که چندی پیش برای پوشش آخرین وضع میدان نبرد رزمندگان با تکفیری‌ها به حلب سوریه رفته بود، روز شنبه در زمان تهیه گزارش بر اثر اصابت ترکش خمپاره تروریست‌های تکفیری به ناحیه سر به شهادت رسید. از این شهید والامقام سه فرزند به نام‌های محمد هادی 19 ساله، مهدی 15 ساله و زینب 3 ساله به یادگار مانده است.
پیکرشهید خزایی پس از تشییع باشکوه از مقابل مسجد بلال تا درب ورودی سازمان صدا و سیما، برای خاکسپاری راهی زادگاهش زاهدان شد.

تبلیغات

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به تشییع باشکوه پیکر خبرنگار شهید صداوسیما در مسجد بلال ۲۴/ ۰۸ /۵ ۱۳۹


کد آمار