تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

تسلط کامل عراق بر تمام مرزهایش با سوریه پس از ۱۰۰ سال! / بن‌سلمان! از سرنوشت صدام عبرت بگیر /ایران تو و آل‌سعود را از صفحه روزگار محو می‌کند ۱۳۹۶/۰۹/۰۸

15 views
۱۱ام آذر ۱۳۹۶
به برکت مقاومت حاصل شد
تسلط کامل عراق بر تمام مرزهایش با سوریه پس از 100 سال! 
  ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
Image result for ‫تسلط کامل عراق بر تمام مرزهایش با سوریه پس از 100 سال‬‎
همزمان با پایان یافتن عملیات ارتش و بسیج مردمی در مناطق بیابانی شمال غرب عراق، «حیدر عبادی» گفت، برای نخستین بار پس از 100 سال، نیروهای مسلح توانستند بر مناطق مرزی عراق و سوریه مسلط شوند.
نخست‌وزیر عراق گفت: نیروهای امنیتی ما حدود 14 هزار کیلومتر (مربع) از اراضی منطقه موسوم به «جزیره» را از وجود عناصر داعش، پاکسازی کرده‌اند و ما توانستیم به حضور نظامی داعش در عراق، پایان بدهیم.
وی افزود، از صد سال پیش تاکنون حکومت‌های مرکزی عراق نتوانسته بودند به صورت کامل، به مرزهای عراق و سوریه برسند.
این اظهارات عبادی، به خوبی اهمیت عملیات جاری نیروهای ارتش و بسیج مردمی عراق علیه عناصر داعش در مناطق بیابانی و دور افتاده را مشخص و برجسته می‌کند.
طی روزهای اخیر عملیات نیروهای مسلح عراق متوجه منطقه صحرایی مشترک میان استان‌های الانبار، نینوا و صلاح‌الدین بوده و این نیروها توانسته‌اند منطقه صحرایی فوق را از عناصر داعش پاکسازی کنند.
عبادی در رابطه با مسئله حمایت از تروریست‌ها طی سال‌های اخیر در عراق نیز گفت: ما یک سال پیش کمیته مبارزه با تروریسم را تأسیس کرده و به نتایج خوبی هم رسیده‌ایم، که مهم‌ترین آنها، پیگیری معاملات، حساب‌های داخل و خارج، انتقال اموال و وضعیت کلی اینها است. این نخستین بار است که یک مقام بلندپایه عراق از پیگیری حقوق حامیان تروریسم در این کشور، حرف می‌زند و اگر این روند ادامه پیدا کند، پای کشورهای زیادی مثل عربستان، امارات، ترکیه و آمریکا، گیر خواهد بود.
 البته، چیزی که کار بازرسی را تسریع می‌کند، اعترافات افرادی مثل «حمد بن جاسم» نخست‌وزیر سابق قطر است؛ وی از حمایت‌های کشورهای حامی تروریسم از تروریست‌ها پرده برداشته است.
سایر رویدادها
* نخست‌وزیر منطقه خودمختار کردستان عراق حکم انتصاب «هفال ابوبکر» وابسته به حزب «گوران» (تغییر) را به منصب استانداری استان کرکوک امضاء کرد. بغداد دیروز در این رابطه، واکنشی
 نشان نداد.
* به نوشته پایگاه اینترنتی «میلیتاری تایمز» وابسته به وزارت دفاع آمریکا، این کشور در حال حاضر، 8892 نظامی در خاک عراق دارد.
هافینگتون پست:
 بن‌سلمان! از سرنوشت صدام عبرت بگیر
ایران تو و آل‌سعود را از صفحه روزگار محو می‌کند
Image result for ‫بن‌سلمان! از سرنوشت صدام عبرت بگیر‬‎

نشریه آمریکایی «هافینگتون‌پست» در یادداشتی در نسخه فرانسوی خود به ماجراجویی‌های منطقه‌ای «محمد بن سلمان»، ولی‌عهد جوان و خام عربستان پرداخته و نوشته، او باید از سرنوشت صدام دیکتاتور معدوم عراق درس بگیرد... اگر ایران با این کشور وارد جنگ شود، آن را از صفحه روزگار محو خواهد کرد.
«محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی که حالا دیگر باید وی را حاکم و همه کاره عربستان نامید، قمار خطرناکی را در غرب آسیا شروع کرده است که به باور بسیاری از کارشناسان این قمار ممکن است به محو این رژیم و کشور عربستان از نقشه جغرافیا منتهی شود.  شکست در پرونده‌‌های مهم منطقه‌ای مثل سوریه و یمن همزمان شروع بازداشت شاهزادگان سعودی به بهانه مبارزه با فساد، و در این میان تهدید ایران به رویارویی مستقیم وضعیتی را در عربستان ایجاد کرده است که کمتر امیدی می‌رود که بن سلمان از این گرد و غباری که راه انداخته جان سالم به در ببرد.
اخیرا «محمد ایوب»، نظریه‌پرداز برجسته روابط بین‌الملل در دانشگاه میشیگان نیز محمد بن سلمان را «یزید جدید منطقه خاورمیانه» توصیف و اقدامات و سیاست‌های او را یک قمار بزرگ خواند. وی حتی هشدار داد بن سلمان به سرنوشت یزید دچار خواهد شد. نشریه آمریکایی هافینگتون پست نیز به تازگی در یادداشتی با هشدار به محمد بن سلمان در مورد تبعات سیاست هایش در مورد ایران، سرنوشت صدام را به وی یادآور شده و نوشته: «محمد بن سلمان نباید فراموش کند همان کسانی صدام را به زیر کشیدند که زمانی او را به جنگ با ایران تشویق می‌کردند.» هافینگتون پست در یادداشت خود همچنین آورده: «آنچه ولیعهد سعودی این روزها انجام می‌دهد و جنگی که می‌خواهد علیه ایران به راه بیندازد، شبیه کاری است که صدام حسین در طی جنگ ایران و عراق انجام داد. صدام در آن زمان برای کار خود دلایل مذهبی می‌تراشید و خود را به عنوان پرچمدار سنی‌ها و حیثیت‌شان در برابر شیعیان معرفی می‌کرد. این امر هم اصلاً اتفاقی نبود که او خود را «سردار قادسیه» می‌خواند.»
 به گزارش فارس در ادامه این یادداشت نیز می‌خوانیم: «این آمریکایی‌ها بودند که صدام را برای حمله به جمهوری اسلامی جوان (تنها یک سال پس از انقلاب اسلامی) تشجیع کردند. آن روزها دولت در دست «رونالد ریگان» و بوش پدر، معاونش بود. شاه‌نشین‌های (حاشیه) خلیج (فارس) هم پول این نبرد را می‌دادند. امروز هم این ترامپ و اسرائیل هستند که محمد بن سلمان را برای مقابله با ایران، جلو می‌اندازند.اما بن سلمان یا نمی‌داند یا فراموش کرده که صدام را همان کسانی از تخت به زیر کشیدند که برای جنگ با ایران، به وی قوت قلب می‌دادند؛ این‌ها کسانی نبودند جز دار و دسته رامسفلد، دیک چنی و ولفوویتز. از بن‌سلمان هم استفاده خواهند کرد و پس از استفاده، مثل یک جوراب کهنه دورش می‌اندازند.»
ایران عربستان را محو می‌کند
هافینگتون پست در ادامه با هشدار به سعودی‌ها در مورد جنگ با ایران می‌افزاید: «بن‌سلمان نمی‌داند که جنگ با ایران می‌تواند باعث ایجاد هرج و مرج در خاورمیانه شود، هرج و مرجی که به محو شدن عربستان سعودی می‌انجامد. او همچنین نمی‌داند که آمریکایی‌هایی که امروز وی را برای جنگ تشویق می‌کنند، می‌توانند مانند پرونده عراق، باز هم کنترل اوضاع را از دست بدهند و آن روز، کل شبه جزیره عربستان بر روی طبقی دیگر از طلا، به ایران پیشکش خواهد شد.»
و بالاخره این یادداشت خواندنی اینگونه پایان می‌یابد که «متأسفانه کشورهای عربی از تاریخ درس نمی‌گیرند و همیشه از خشونت، وحشیگری و نفرت فرمان می‌گیرند. آنها هیچ‌یک از الزامات کار سیاسی را ندارند؛ الزاماتی همچون نکته‌بینی، مهارت، ظرافت و حتی رفتار ماکیاولیستی. سیاست برای آنها بیش از حد پیچیده است. آنها همیشه قربانی می‌شوند و همیشه قربانی خواهند شد.»

تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به تسلط کامل عراق بر تمام مرزهایش با سوریه پس از ۱۰۰ سال! / بن‌سلمان! از سرنوشت صدام عبرت بگیر /ایران تو و آل‌سعود را از صفحه روزگار محو می‌کند ۱۳۹۶/۰۹/۰۸


کد آمار