تبلیغات

ads

بی‌بی‌سی: سلاح‌های ارسالی آمریکا و عربستان به دست داعش رسید / اسرائیل در آتش – حیفا تخلیه شد، تل‌آویو در حال تخلیه/ «پاکسازی نژادی» هدف دولت میانمار از کشتار مسلمانان ۰۵/ ۰۹ / ۱۳۹۵

15 views
۶ام آذر ۱۳۹۵


بی‌بی‌سی: سلاح‌های ارسالی آمریکا و عربستان به دست داعش رسید

    ۰۵/ ۰۹ / ۱۳۹۵

Image result for ‫سلاح‌های ارسالی آمریکا و عربستان به دست داعش رسید‬‎
یک شبکه خبری انگلیسی اعلام کرد، تسلیحات آمریکا و عربستان به دست عناصر داعش رسید.
بی‌بی‌سی اعلام کرده تسلیحات و مهماتی که آمریکا و عربستان از کشورهای شرق اروپا خریداری کرده بودند، به دست داعش در عراق رسیده است. «جیمز بون» مسئول تیم تحقیقاتی در ارتباط با منابع ارسال سلاح برای تروریست‌ها در شمال عراق می‌گوید «تا به امروز جامعه بین‌المللی چشم خود را به روی این واقعیت که تسلیحات به مناطق درگیری منتقل می‌شوند، بسته است.»این تیم تحقیقاتی، فعالیت خود را در مناطقی که اخیرا آزاد شده‌اند (از جمله مناطق آزاد شده موصل) متمرکز کرده است. این تیم تحقیقاتی همچنین اعلام کرده که «با توجه به شماره سریال و شماره سری تولید جعبه‌های مهمات، می‌توان به منشأ این کمک‌های تسلیحاتی پی برد.»بی‌بی‌سی به نقل از تیم تحقیقاتی فوق افزود، «داعش علاوه بر اینکه مراکز تولید سلاح و خمپاره در اختیار دارد، از خارج نیز سلاح و مهمات دریافت می‌‌کند».
صهیونیست‌ها می‌گویند آتش‌سوزی عمدی است
اسرائیل در آتش /حیفا تخلیه شد، تل‌آویو در حال تخلیه

Image result for ‫اسرائیل در آتش /حیفا تخلیه شد، تل‌آویو در حال تخلیه‬‎

در پی وقوع آتش‌سوزی‌های وسیع، گسترده و بی‌‌سابقه در سرزمین‌های اشغالی، حیفا، اطراف بیت‌المقدس، و بخش‌هایی از تل‌آویو تخلیه و بیش از 80 هزار صهیونیست آواره شدند‌. آتش در حال گسترش بوده و چند کشور برای کمک به صهیونیست‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند.
این آتش‌سوزی از روز چهارشنبه و از تپه‌های جنگلی «جودیه» و «سامریا» در شمال شهر «حیفا» واقع در فلسطین اشغالی آغاز شده و به گفته منابع صهیونیستی بلافاصله 30 تیم آتش‌نشانی و چندین هواپیمای اطفای حریق برای مهار آن وارد عمل شدند. کابینه رژیم صهیونیستی وضعیت اضطراری فوق‌العاده اعلام کرده و با توجه به گستردگی ابعاد آتش‌سوزی و ناتوانی این رژیم در اطفای حریق‌، نیروهای ذخیره خود را برای مهار آتش فرا خوانده و از کشورهای روسیه‌، ترکیه، یونان،کرواسی‌، ایتالیا و قبرس نیز درخواست کمک کرده است.
بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اما مدعی شده که آتش‌سوزی احتمالا عمدی بوده است. برخی مقامات وزارت جنگ این رژیم‌، پلیس و دستگاه امنیتی رژیم صهیونیستی(شاباک) نیز اعلام کرده‌اند این آتش‌سوزی «عامدانه» بوده است که در پی آن وزیر امور داخلی و بازرس کل پلیس رژیم صهیونیستی تصمیم به افزایش نیروهای پلیس در مناطق جنگلی گرفتند. این ادعا‌ها در حالی صورت می‌گیرد که آتش‌سوزی به خانه فلسطینیان نیز آسیب زده و حتی خود آنها برای کمک به خاموش کردن بسیج شده‌اند. «یوناو یاهاو»، شهردار حیفا اما احتمال داده حریق بعد از آن آغاز شده باشد که فردی در یک محل پر از نفت و مواد آتش زا سیگار روشن انداخته است.
به گزارش خبرگزاری‌ها‌، نیروهای امداد و نجات رژیم صهیونیستی همچنان به تلاش‌های خود برای مهار آتش‌سوزی و خاموش کردن آن ادامه می‌دهند، ولی به خاطر نامساعد بودن شرایط جوی و ورزش شدید باد هنوز نتوانسته‌اند کاری از پیش ببرند. منابع خبری از بسته شدن فرودگاه‌های «بن گوریون» در «تل‌آویو» و حیفا به دلیل گسترش دامنه حریق خبر می‌دهند.همچنین این آتش‌سوزی به نزدیکی کرانه باختری هم رسیده است.
نزدیک به 10 هواپیما از کشورهای ترکیه، روسیه، قبرس، یونان، کرواسی و ایتالیا برای اطفای حریق  اعزام شده‌اند. و آمریکا نیز هواپیمای سوپرتانکر آتش‌نشان خود را به سرزمین اشغالی فلسطین اعزام کرده است.
جهنم سوزان و آوارگی هزاران صهیونیست
منابع محلی وضعیت آتش‌سوزی در فلسطین اشغالی را به «جهنم سوزان» تشبیه کرده‌اند، جهنمی که باعث شده دست‌کم 80 هزار شهرک‌نشین منازل خود را ترک کنند و آواره شوند. برخی منابع از زخمی شدن 130 نفر در این آتش سوزی‌ها خبر دادند. میزان تلفات احتمالی این آتش‌سوزی اعلام نشده است. کارشناسان می‌گویند که این آتش‌سوزی آسیب‌پذیری رژیم صهیونیستی و ناتوانی آن در مهار این آتش را به تصویر کشید. در سال 2010 نیز آتش‌سوزی گسترده‌ای در سرزمین‌های اشغالی رخ داد که در پی آن دست‌کم 43 نفر در آتش سوختند.
سخنگوی اداره آتش‌نشانی رژیم صهیونیستی در «حیفا»  اوضاع در این شهر را «وخیم» عنوان کرده و گفته جان مردم در خطر است و آتش ساختمان‌ها را تهدید می‌کند و هر کس می‌تواند این شهر را فوراً ترک کند. درپی افزایش ادعای اسرائیلی‌ها درباره عمدی بودن این آتش‌سوزی‌ها، نمایندگان عرب در پارلمان رژیم صهیونیستی تاکید کردند، سیاستمداران صهیونیست با سرزنش کردن اعراب در حال دمیدن به این آتش هستند.
واکنش فلسطین
تشکیلات خودگردان فلسطینی به رهبری محمود عباس با صدور بیانیه‌ای مقامات اسرائیلی را به بهره‌برداری سیاسی از سانحه متهم کرده و گفته، «چیزی که می‌سوزد درختان و سرزمین ما فلسطین است». تاکنون 12 نفر به ظن دخالت در آغاز این آتش‌سوزی دستگیر شده‌اند.
یک خاخام ارشد رژیم صهیونیستی نیز گفته، «این آتش‌سوزی مجازات خداوند به دلیل سیاست‌های نتانیاهو است.»
سازمان ملل اعلام کرد
 «پاکسازی نژادی» هدف دولت میانمار از کشتار مسلمانان

Image result for ‫«پاکسازی نژادی» هدف دولت میانمار از کشتار مسلمانان‬‎

بنابر اعلام عضو کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل دولت میانمار درصدد پاکسازی نژادی اقلیت مسلمان روهینگیا در خاک این کشور است.
طی هفته‌های اخیر دولت مورد حمایت غرب در میانمار صدها مسلمان را قتل‌عام و هزاران نفر را نیز آواره کرده است. این جنایت ضدبشری با  انفعال یا سکوت سازمان‌های مدعی دفاع از حقوق بشر و به خصوص سازمان ملل مواجه شده است. چندی پیش سازمان ملل تنها  در گزارشی اعلام کرد  که موارد متعدد نقض حقوق مسلمانان روهینگیا در میانمار «می‌تواند» جنایت علیه بشریت محسوب شود.
ظاهرا سازمان ملل هیچ کاری غیر از انتشار گزارش و محکومیت خالی بلد نیست چرا که بار دیگر جان «مک کیسک» عضو کمیساریای عالی امورپناهندگان این سازمان در مصاحبه‌ای اعلام کرده که دولت میانمار به دنبال پاکسازی نژادی  مسلمانان میانمار است
به گفته وی «نیروهای نظامی میانمار به «کشتار مردان» «سلاخی بچه‌ها»، «تجاوز به زنان» و «آتش زدن خانه‌های آنان» مشغولند و مجبورشان می‌کنند که از عرض رودخانه بگذرند و به بنگلادش بروند. منتقدان می‌گویند مسلمانان میانمار نیازی به شنیدن آنچه بر سرشان می‌آید ندارند بلکه منتظر اقدام عملی چنین سازمان‌هایی هستند.
از سوی دیگر با افزایش جنایت ها علیه مسلمانان میانمار، مسلمانان مالزی، تایلند و اندونزی دیروز (جمعه ) پس از اقامه نماز جمعه با برگزاری تجمعات اعتراض‌آمیز خواستار اقدام جدی دولت‌هایشان برای حمایت از مسلمانان این کشور شدند.
دولت میانمار برای رفع اختلافات و مشکلات میان مسلمانان و بوداییان، سیاست کوچ اجباری مسلمانان روهینگیایی را از منطقه آرکان اتخاذ کرده ‌است. به واسطه این سیاست اتخاذ شده از جانب دولت، نزدیک به 150 هزار نفر از مسلمانان آرکان به بنگلادش، 50 هزار نفر به تایلند و 40 هزار نفر به مالزی و تعداد قابل توجهی به دیگر کشورهای آسیایی مهاجرت کرده‌اند. در این بین شمار زیادی از مسلمانان نیز به طرز فجیعی قتل عام شده یا خانه و مزارع‌شان در آتش سوزانده می‌شود.

تبلیغات

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به بی‌بی‌سی: سلاح‌های ارسالی آمریکا و عربستان به دست داعش رسید / اسرائیل در آتش – حیفا تخلیه شد، تل‌آویو در حال تخلیه/ «پاکسازی نژادی» هدف دولت میانمار از کشتار مسلمانان ۰۵/ ۰۹ / ۱۳۹۵


کد آمار