تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

بلایی که آمریکا به نام «برابری جنسیتی» بر سر زنان افغان آورد / اسرائیل بدترین رژیم آپارتاید است هرگز با مقامات این رژیم دست نخواهم داد/ ابراز نگرانی کشورهای متجاوز به یمن از اوضاع وخیم حاکم بر این کشور! ۱۳۹۶/۰۹/۰۸

7 views
۱۱ام آذر ۱۳۹۶

بلایی که آمریکا به نام «برابری جنسیتی» بر سر زنان افغان آورد

  ۱۳۹۶/۰۹/۰۸

Image result for ‫بلایی که آمریکا به نام «برابری جنسیتی» بر سر زنان افغان آورد‬‎
یک روزنامه آمریکایی نوشت، این کشور با پیگیری و اجرای طرح «برابری جنسیتی» در افغانستان، پیامدهای منفی بدی را متوجه مردم و زنان افغانستان کرده است.
آمریکایی‌ها که 17 سال قبل به افغانستان آمده‌اند، مصائب و مشکلات فراوانی را متوجه مردم این کشور کرده‌اند. یکی از این مشکلات وارداتی توسط آمریکا، چیزی است که «نیویورک تایمز» از آن پرده‌برداری کرده است؛ به نوشته این روزنامه، آمریکا برای اینکه برابری جنسیتی غربی را در افغانستان جا بیندازد، بیش از93 میلیون و 500 هزار دلار هزینه کرده تا زنان افغانستانی را مثل مردان افغانستانی، در نیروهای ارتش، پلیس و دیگر بخش‌های امنیتی، به‌کار بگیرد. اما این تکبر فرهنگی آمریکایی‌ها جامعه افغانستان را دچار تشتت کرده و بدبینی و جدایی میان‌ زن و مرد را به دنبال داشته است. بسیاری از زنان که فرمول آمریکا را پذیرفته و در هراس زندگی می‌کرده‌اند، مجبور به جلای وطن شده‌اند.نوه نلسون ماندلا در سرزمین‌های اشغالی:
 اسرائیل بدترین رژیم آپارتاید است هرگز با مقامات این رژیم دست نخواهم داد
Image result for ‫نوه نلسون ماندلا در سرزمین‌های اشغالی‬‎
نوه «نسلون ماندلا» سکوت جهانیان در برابر جنایات
رژیم صهیونیستی را شرم‌آور دانست و گفت که اسرائیل بدترین رژیم «آپارتاید» (جدایی ‌نژادی) است.
«زولیولیل ماندلا ماندلا» نوه «نلسون ماندلا» رهبر جنبش
 ضد آپارتاید در آفریقای جنوبی و رئیس‌جمهور سابق این کشور، که به فلسطین اشغالی سفر کرده، اظهار داشت، فلسطینی‌ها بدترین نوع آپارتاید را تجربه می‌کنند. وی گفت، اسرائیل بدترین رژیم آپارتاید است و سکوت جهانیان در برابر جنایات رژیم صهیونیستی، شرم‌آور است.
ماندلا ماندلا که حامی جنبش تحریم اسرائیل است، اکنون در فلسطین اشغالی (کرانه غربی) حضور دارد. وی تأکید کرد با مقامات فلسطینی دیدار خواهد کرد و گفت‌وگویی با صهیونیست‌ها نخواهد داشت.
به نوشته روزنامه «جروزالم پست»، ماندلا طی نشست خبری مشترک با «رامی الحمدالله» نخست‌وزیر دولت وحدت ملی فلسطین گفت: شهرک‌هایی که من در کرانه باختری دیدم، یادآور چیزی است که ما در آفریقای جنوبی از آن رنج کشیده‌ایم. ما نیز به وسیله شهرک‌های بسیاری، محاصره شده بودیم و اجازه نداشتیم آزادانه از مکانی به مکان دیگر برویم. به گزارش فارس، ماندلا خواستار تداوم حمایت از جنبش تحریم اسرائیل و قطع روابط آفریقای جنوبی با این رژیم شد. وی همچنین، طی مصاحبه‌ای با «رویال نیوز اینگلیش» گفت: چیزی که ما در آفریقای جنوبی تجربه کردیم، (تنها) بخشی از زجری است که فلسطینیان تجربه می‌کنند... فلسطینیان از سرزمین‌هایشان رانده می‌شوند و این نقض فاحش حقوق بشر است.
نوه رهبر جنبش ضد نژادپرستی آفریقای جنوبی همچنین اضافه کرد: اینکه جهانیان نشسته و نظاره‌گر جنایات رژیم آپارتاید اسرائیل هستند، بی‌آبرویی و رسوایی کامل است.
طی یکی دو دهه اخیر که رسانه‌ها از حالت یک طرفه بودن، خارج شده‌اند و پای رسانه‌هایی مثل اینترنت و ماهواره، به میان آمده، انحصار خبری غرب در ارتباط با رژیم صهیونیستی، شکسته شد و همین مسئله، افکار عمومی جوامع اروپایی و آمریکایی را متحول کرده است. این تأثیرپذیری افکار عمومی از رسانه‌های مستقل، در جنگ 51 روزه رژیم اسرائیل علیه مردم بی‌دفاع نوار غزه در سال 2014 به اوج خود رسیده و همه با چشمان خود می‌دیدند که جنگنده‌های صهیونیستی چگونه بمب‌های مخرب چند تنی را روی زنان و کودکان بی‌دفاع غزه می‌ریخته‌اند.
این موج بیداری غرب باعث شد که بسیاری از نهادهای غیردولتی و مردم‌نهاد غربی، کالاهای اسرائیلی را تحریم کنند. علاوه بر آن، دانشگاه‌های بیش از 30 کشور جهان نیز همکاری علمی و آکادمیک با رژیم صهیونیستی را قطع کرده‌اند.
در این میان و در حالی که همه آزادگان جهان و ملت‌های غربی نسبت به اسرائیل و جنایاتش، ابراز انزجار می‌کنند و می‌خواهند این انزجار خود را به شکلی بروز بدهند، وقتی کشتی‌گیری نمی‌خواهد به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران، مقابل نماینده رژیم صهیونیستی بایستد و از این طریق، انزجار خود را نسبت به کشتار زنان و کودکان توسط اسرائیل نشان می‌دهد، مورد لعن و طعن مطبوعات داخلی در کشورمان قرار می‌گیرد؛ این مطبوعات به جای اینکه پهلوان‌منشی یک قهرمان واقعی ایرانی را بستایند و به او احسن و بارک‌الله بگویند، ننگ پادویی اسرائیل را بر خود هموار کرده و با کمال بی‌وجدانی، رفتار جوانمردانه ورزشکار کشورمان را تخطئه و قربانی منافع سیاسی خود می‌کنند.


 ابراز نگرانی کشورهای متجاوز به یمن از اوضاع وخیم حاکم بر این کشور!

Image result for ‫ابراز نگرانی کشورهای متجاوز به یمن از اوضاع وخیم حاکم بر این کشور!‬‎
وزرای خارجه و نمایندگان کشورهای همدست عربستان در تجاوز و جنگ علیه یمن، طی نشستی در لندن، اوضاع مردم یمن را وخیم اعلام کردند!
وزرای خارجه کشورهای انگلیس، امارات، عربستان، عمان به همراه فرستادگان آمریکا و سازمان ملل طی نشستی در لندن، اوضاع مردم یمن را وخیم اعلام کردند و البته، همزمان با آن، از رژیم آل‌سعود نیز در جنگ یمن حمایت کردند و گفتند که عربستان حق دفاع از خود را دارد!
شرکت‌کنندگان در این اجلاس برای توجیه اقدامات عربستان، چیزهایی را در مورد شلیک موشک اخیر ارتش یمن به ریاض و حضور انصارالله در یمن، سرهم کردند و به عنوان خروجی اجلاس، در بیانیه پایانی درج کردند، تا مثلا به زعم خود، افکار عمومی را گول بزنند و حمایت خود را از عربستان توجیه کنند.
اما در ارتباط با اینکه ملت یمن در شرایط وخیم و فاجعه‌باری بسر می‌برد، چیز بیشتری غیر از این یک جمله، نگفتند.
واقعیت این است که یمنی‌ها اکنون به خاطر سه سال بمباران مداوم، در شرایط بسیار سختی به سر می‌برند و حتی با انواع و اقسام بیمار‌ی‌های واگیر و غیرواگیر، دست و پنجه نرم می‌کنند و بسیاری از کودکان و نوزادان یمنی به خاطر کمبود دارو و مواد غذایی، جان خود را از دست می‌دهند.
اما، وحشت و نگرانی انگلیس، آمریکا، امارات و عربستان، در خطر بودن جان یمنی‌ها نیست؛ آنها از این می‌ترسند که پیامدهای نسل‌کشی در یمن، گریبانشان را بگیرد.
همین چند روز قبل خبر رسید که پرونده جنایات امارات در یمن، به دادگاه لاهه رفت. در انگلیس و آمریکا نیز روزی نیست که مردم و نهادهای غیردولتی علیه حمایت‌های تسلیحاتی این دو کشور از رژیم آل‌سعود، تظاهرات نکنند.
اکنون به برکت رسانه‌های مستقل، همه می‌دانند که در یمن چه جنایاتی رخ داده و چه خطرهایی کل جامعه یمن را به خاطر جنگ تحمیلی ائتلاف عربستان، تهدید می‌کند.
بنابراین، اگر بگوئیم «قاتلان مردم یمن در نشست لندن، برای مردم یمن اشک تمساح ریختند»، عین واقعیت را گفته‌ایم. آمریکا و انگلیس به همراه چند کشور غربی دیگر، به عربستان و امارات سلاح های مرگبار و حتی ممنوعه می‌دهند و جنگنده‌های دو رژیم «آل‌سعود» و «آل نهیان» هم این بمب‌ها و موشک‌ها را روی مردم مظلوم و بی‌دفاع یمن می‌ریزند، و این جنایت شنیع و غیرانسانی همچنان ادامه دارد

تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به بلایی که آمریکا به نام «برابری جنسیتی» بر سر زنان افغان آورد / اسرائیل بدترین رژیم آپارتاید است هرگز با مقامات این رژیم دست نخواهم داد/ ابراز نگرانی کشورهای متجاوز به یمن از اوضاع وخیم حاکم بر این کشور! ۱۳۹۶/۰۹/۰۸


کد آمار