تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

انگلیس به اتهام ترک اتحادیه اروپا ده‌ها میلیارد دلار جریمه شد/ تعرض رهبران سیاسی آمریکا به ۲۲۳ زن فعال در نهادهای امنیتی و نظامی/ گزارش روزنامه مصری از نقش اسرائیل در حملات تروریستی مصر ۱۳۹۶/۰۹/۰۸

13 views
۱۱ام آذر ۱۳۹۶
انگلیس به اتهام ترک اتحادیه اروپا ده‌ها میلیارد دلار جریمه شد
   ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
Image result for ‫انگلیس به اتهام ترک اتحادیه اروپا ده‌ها میلیارد دلار جریمه شد‬‎
مذاکره‌کنندگان انگلیس و اتحادیه اروپا به توافقی دست یافتند که طبق آن لندن برای برگزیت(ترک اروپا) باید ده‌ها میلیارد دلار جریمه پرداخت کند.
«دیلی تلگراف» و «فایننشال تایمز» به نقل از «منابع دیپلماتیک» گزارش داده‌اند که، لندن و بروکسل روی الزامات مالی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا توافق کرده‌اند. تلگراف در همین زمینه نوشته، طرفین اکنون پذیرفته‌اند که انگلیس بین ۴۵ تا ۵۵ میلیارد یورو (۵۳ تا ۶۳ میلیارد دلار) پرداخت خواهد کرد و رقم نهایی بستگی به میزان ضرری دارد که بریگزیت بر اتحادیه اروپا تحمیل می‌کند. در همین حال فایننشال تایمز نیز اعلام کرده که، انگلیس بدهی‌هایی به اتحادیه اروپا تا ۱۰۰ میلیارد یورو دارد. بنا بر اعلام این دو روزنامه‌، مذاکره‌کنندگان طی همین چند روز گذشته در بروکسل به این توافق دست یافته‌اند. حصول توافق گام رو به جلوی مهمی خواهد بود چرا که همزمان انگلیس برای نشست سران اتحادیه اروپا در ماه آینده میلادی آماده می‌شود.هردم از این باغ بری می‌رسد!
 تعرض رهبران سیاسی آمریکا به 223 زن فعال در نهادهای امنیتی و نظامی


223 نفر از زنان فعال در نهادهای امنیت ملی آمریکا و مراکز نظامی این کشور با انتشار یک نامه سرگشاده از آزار جنسی مقامات آمریکایی در نهادهای وابسته به امنیت ملی این کشور شکایت کرده‌اند.
ماجرای رسوایی اخلاقی مقامات آمریکا تمامی ندارد و هر روز گزارش‌های تازه‌ای از این رسوایی منتشر می‌شود.ماجرا ابتدا از رسوایی اخلاقی  هنرمندان هالیوود شروع شد.  اما پس از جهان سینما و رسانه به سرعت موج این سونامی به دنیای سیاست کشید و در هفته‌های اخیر انگشت اتهام به سمت برخی از مسئولان و شخصیت‌های سیاسی بلند شده است. در همین راستا گزارش‌های زیادی در مورد سیاستمداران آمریکایی منتشر شد که همگی از جرج بوش پدر و بیل کلینتون گرفته تا سناتور ال‌فرانکین رسوایی‌های متعدد جنسی داشته‌اند!  طبل این رسوایی  به کنگره آمریکا نیز رسید و با سابقه‌ترین عضو حزب دموکرات در مجلس نمایندگان این کشور را از قدرت به زیر کشید.
در ادامه انتشار خبرها درباره رسوایی‌های اخلاقی در کشورهای غربی، حالا خبرها حاکی از آزار جنسی زنان فعال در سازمان‌های امنیتی ملی آمریکا است. به گزارش نشریه آمریکایی«تایم»، 223 تن از زنان فعال در نهادهای امنیت ملی آمریکا، یک نامه سرگشاده را امضا و منتشر کردند؛ نامه‌ای که بر آزار جنسی آنها در این نهادها تصریح دارد.این زنان می‌گویند که در محیط کاری خود، آزار جنسی را تجربه کردند یا خانمی را می‌شناسند که تجربه آزار جنسی را داشته است.
در این نامه آمده: «این، فقط مشکل هالیوود، سیلیکان ولی، اتاق‌های تحریریه (روزنامه‌ها و شبکه‌ها) یا کنگره نیست.» زنانی که این نامه سرگشاده را امضا کرده اند، در نهادهای دولت فدرال آمریکا از قبیل وزارت خارجه، جامعه اطلاعاتی، اداره توسعه بین‌المللی آمریکا و پنتاگون خدمت کرده‌اند.


گزارش روزنامه مصری از نقش اسرائیل در حملات تروریستی مصر
Image result for ‫گزارش روزنامه مصری از نقش اسرائیل در حملات تروریستی مصر‬‎

چند روز پس از وقوع انفجار بی‌سابقه تروریستی در استان سینای مصر که طی آن نزدیک به 300 نمازگزار مسلمان جان خود را از دست دادند، روزنامه «المصری الیوم» دلایلی را آورده که نشان می‌دهد، اسرائیل در این حملات تروریستی دست داشته است. دولت مصر پس از این انفجار 3 روز عزای عمومی اعلام کرد.
روزنامه المصری الیوم در مقاله‌ای به قلم «عبدالناصر سلامه» با‌اشاره به حمله تروریستی بی‌سابقه‌ای که چند روز پیش در استان سینای شمالی به وقوع پیوست و طی آن تروریست‌ها به نمازگزاران حمله و بیش از 500 نفر را به خاک و خون کشیدند، نوشت: «دلایل زیاد و دیدگاه‌های روشنی وجود دارد که اسرائیل عامل اصلی حوادث سینا است.»
در این گزارش می‌خوانیم: «شیخ» عارف العکور» یکی از شیوخ قبیله العکور در روستای الروضه در العریش و سخنگوی شیوخ سیناء در برنامه زنده تلویزیونی گفته که این حادثه کار صهیونیست‌هاست و‌اشاره او به رژیم صهیونیستی است که درصدد تخلیه و‌اشغال سیناء هستند. باید اظهارات او را جدی گرفت و به حرف‌های دیگر شیوخ سیناء هم گوش داد که هرگاه چنین حادثه سنگین و بزرگی رخ می‌دهد، همه نگاه‌ها به سمت رژیمی می‌چرخد که بدتر و سبوعانه‌تر از آن رژیم در جهان وجود ندارد.»
به گزارش تسنیم، نویسنده این مقاله برای اثبات گفته‌های خود دلایلی هم می‌آورد از جمله اینکه، اسرائیل به منطقه سیناء به مثابه سرزمینی مقدس می‌نگرد و بر این اساس به کنترل آن تمایل دارد، موضوعی که ناآگاهانه یا آگاهانه در محافل دولتی مصر می‌توان شنید.در واقع رژیم صهیونیستی با تخلیه ساکنان سینا می‌کوشد این منطقه را به طرح سیاسی و امنیتی خود اضافه کند. به همین منظور در پی بی‌ثبات کردن و بی‌امنیت کردن این منطقه است تا موجب فرار سرمایه‌گذاران و گردشگران شود.
روزنامه مصری الیوم در بخش دیگری از گزارش خود آورده: «نشانه‌ها حاکی از آن است که بخش زیادی از گردشگرانی که مصر آنها را در سال‌های اخیر از دست داده، در درجه اول به همراه بخش کمی از سرمایه‌گذاران به سرزمین های‌اشغالی رفته‌اند و آنجا به مقصد امنی برای سرمایه‌گذاران و گردشگران تبدیل شده است. این وضعیت متزلزل مصر موجب شده تعداد اندکی از جوانان مصر به نفع این رژیم اقدام و با زنان اسرائیلی ازدواج کنند.
به نوشته این روزنامه مصری، «از سوی دیگر بی‌ثباتی داخلی مصر موجب کاهش توجه سیاسی و مردمی نسبت به مسائل عربی و منطقه‌ای و در رأس آن مسئله فلسطین و سوریه و دیگر مسائل منطقه شده است. در حالی که مصر همواره حامی مسائل عادلانه در منطقه و در رأس آن عاری‌سازی خاورمیانه از سلاح کشتار جمعی بوده و این کاهش نقش مصر و خلأ به‌وجود آمده موجب پیشروی روابط رژیم صهیونیستی با کشورهای عربی به خصوص در کشورهای خلیج‌فارس شده است.»
نویسنده به دلایل دیگری نیز‌اشاره می‌کند و می‌نویسد: «کسی نمی‌تواند انکار کند که تضعیف و نابودی ارتش مصر همچنان هدف رژیم صهیونیستی است. معنی آرزوهای دشمن قدیمی و طرح‌های علنی صهیونیست‌ها در مورد نیل تا فرات ضرورتا تخلیه منطقه از ساکنان و صاحبان قانونی آن یا نسل‌کشی آنها است. پس همزیستی مسالمت‌آمیز بین دو طرف محال است، زیرا همزیستی مسالمت‌آمیز بین دزد و صاحب خانه یا قاتل و مقتول محال است و بقای یکی ناگزیر منوط به نابودی دیگری است. بنا بر این با توجه به این دلایل می‌توان تاکید کرد که اسرائیل در اکثر حوادث غم‌انگیز در مصر دخالت دارد.

تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به انگلیس به اتهام ترک اتحادیه اروپا ده‌ها میلیارد دلار جریمه شد/ تعرض رهبران سیاسی آمریکا به ۲۲۳ زن فعال در نهادهای امنیتی و نظامی/ گزارش روزنامه مصری از نقش اسرائیل در حملات تروریستی مصر ۱۳۹۶/۰۹/۰۸


کد آمار