تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

امیر کویت از نقش ایران در مبارزه با داعش قدردانی کرد ۱۳۹۶/۱۱/۲۵

11 views
۲۶ام بهمن ۱۳۹۶
برگزاری کنفرانس بین‌المللی بازسازی عراق با حضور ظریف در کویت
امیر کویت از نقش ایران در مبارزه با داعش قدردانی کرد
    ۱۳۹۶/۱۱/۲۵

Image result for ‫امیر کویت از نقش ایران در مبارزه با داعش قدردانی کرد‬‎
کنفرانس بین‌المللی بازسازی عراق دیروز در کویت با حضور وزیر خارجه کشورمان و مقاماتی از 70 کشور جهان آغاز شد و در حاشیه این کنفرانس امیر کویت در دیدار با ظریف از نقش ایران در مبارزه با داعش تشکر کرد.
کنفرانس بین‌المللی بازسازی عراق در کویت صبح دیروز با سخنرانی افتتاحیه شیخ صباح الاحمد الصباح امیر کویت در کاخ بیان آغاز شد. وی طی سخنانی عنوان کرد که حجم تخریب‌ها در عراق پس از حضور گروه‌های تروریستی در این کشور را درک می‌‌کنیم.
مقاماتی از 70 کشور در این کنفرانس حضور دارند. حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان، عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه امارات، ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق، خالد بن احمد آل‌خلیفه وزیر خارجه بحرین و نمایندگان دیگر کشورها و سازمان‌های بین‌المللی از جمله شرکت‌کنندگان در این کنفرانس هستند.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران بدین منظور عصر روز سه‌شنبه راهی کویت شد و قرار است در این نشست به ایراد سخن بپردازد.
این کنفرانس از روز دوشنبه (23 بهمن ماه) با مشارکت صدها شرکت بزرگ و سازمان بین‌المللی و موسسات مالی جهانی و با هدف حمایت از عراق در بازسازی ویرانی‌های باقی‌مانده این کشور از جنگ با داعش آغاز شد.
خالد جارالله، معاون وزیر امور خارجه کویت اعلام کرد که بیش از یک هزار شرکت و سرمایه‌گذار در این کنفرانس شرکت می‌کنند و مسئولان عراقی نیز پروژه‌های بزرگی را ارائه خواهند داد.
محمدجواد ظریف روز سه‌شنبه پس از ورود به کویت به منظور شرکت در کنفرانس بین‌المللی بازسازی عراق در جمع خبرنگاران عنوان کرد: «برای ما هم پیشرفت و هم ثبات عراق بسیار مهم
است.»
وی با بیان اینکه ایران همواره در کنار مردم عراق بوده است، گفت: «در زمان مبارزه با داعش و تکفیری‌ها در کنار مردم عراق بودیم، همین طور در بازسازی عراق، ایران از ابتدا در کنار مردم عراق بوده است. کشوری که به تعهداتش در کنفرانس قبلی بازسازی عراق کاملا عمل کرده است.»
ظریف افزود: «قرار بود ایران در حوزه انرژی کمک کند هم در حوزه گاز روابط برقرار کرده و هم در حوزه برق کمک کردیم. همین‌طور بخش خصوصی ایران به ویژه در حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی بسیار فعال بوده است، در شرایطی که کمتر کشوری در این حوزه فعالیت می‌کرد، شرکت‌های راهسازی ایران و سایر شرکت‌های ایران که در حوزه نیروگاهی بودند در عراق فعالیت جدی داشتند. در حوزه آب شرکت‌های ایران فعال بودند و ما مزیت نسبی نشان دادیم برای حضور جدی در بازسازی عراق، امروز هم بخش خصوصی ما کاملا آمادگی دارد در بازسازی عراق حضور فعال داشته باشد.»
رئیس ‌دستگاه دیپلماسی ادامه داد: «دولت جمهوری اسلامی ایران هم متعهد است هم دولتی و هم با حمایت از بخش خصوصی در این حوزه حضور داشته باشد.»
قدردانی امیر کویت از ایران
همچنین وزیر خارجه ایران ظهر دیروز با شیخ صباح احمد جابر الصباح امیر کویت دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار امیر کویت نقش جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با داعش و کمک به ثبات و توسعه اقتصادی عراق را حائز اهمیت دانست و از آن قدردانی کرد.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد همه مشکلات و اختلافات بین کشورهای منطقه با گفت‌وگو و تدبیر دولت‌های منطقه حل و فصل شود.
ظریف نیز در این دیدار تلاش‌های امیر کویت برای میانجیگری در بحران‌های کنونی منطقه را قابل تقدیر توصیف و ابراز امیدواری کرد که این تلاش‌ها به نتیجه مطلوب برسد.
طرفین همچنین بر ضرورت گسترش روابط دوجانبه و افزایش تماس‌های مستقیم بین مسئولان عالی‌رتبه دو کشور تاکید کردند.

تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به امیر کویت از نقش ایران در مبارزه با داعش قدردانی کرد ۱۳۹۶/۱۱/۲۵


کد آمار