تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

اردوغان: من از داعش حمایت نکردم- اوباما حمایت کرد!/ قتل‌عام ۲۵۱۰ کودک یمنی دستاورد ۲۱ ماه تجاوز آل سعود به یمن/ کابینه جدید لبنان از پارلمان رأی اعتماد گرفت ۰۸/ ۱۰/ ۱۳۹۵

42 views
۹ام دی ۱۳۹۵


اردوغان: من از داعش حمایت نکردم

اوباما حمایت کرد!  

۰۸/ ۱۰/ ۱۳۹۵

Image result for ‫اردوغان: من از داعش حمایت نکردم‬‎
رئیس‌جمهوری ترکیه گفت، اسناد و مدارکی در دست دارد که حمایت آمریکا از گروه‌های تروریستی، به ویژه «داعش» را ثابت می‌کند. وی گفت آمریکا می‌گوید ترکیه از داعش حمایت می‌کند.
«رجب طیب اردوغان» گفت: «مدارکی دارم که نشان می‌دهد ائتلاف تحت رهبری آمریکا به گروه‌های تروریستی در سوریه از جمله داعش و شبه نظامیان کرد، کمک می‌کند.» این اظهارات جدید و متفاوت، آشکار می‌کند که اردوغان احتمالا در قبال بحران سوریه در حال تغییر موضع است.
شکست ائتلاف آمریکایی حامی تروریسم در بحران سوریه، و حمایت واشنگتن از کردهای مسلح شمال سوریه، در این تغییر موضع احتمالی ترکیه، نقش محوری داشته‌اند.
رئیس‌جمهور ترکیه در ادامه، تصریح کرد: «آنها (آمریکایی‌ها) قبلا ما را به حمایت از داعش متهم می‌کرده‌اند، ولی حالا خودشان به گروه‌های تروریستی، از جمله داعش، «یکان‌های مدافع خلق» و «حزب اتحاد دموکراتیک» (دو گروه مسلح کردی) کمک می‌کنند. مسئله (کمک آمریکا به تروریست‌ها) خیلی روشن است. ما مدارک اثبات شده به همراه تصویر، عکس و فیلم داریم.»
ترکیه متحد اصلی آمریکا در قبال بحران سوریه بوده و طبیعی است که اسناد موثقی را در ارتباط با حمایت آمریکا از داعش، در اختیار داشته باشد.
تلاش اردوغان برای رفع اتهام از دولت خود و مقصر دانستن آمریکا در ماجرای سوریه، به تنهایی نشان می‌دهد که حامیان تروریسم شکست‌ خورده‌اند و میان آنها شکاف افتاده است.
البته ناگفته نماند که «مارک تونر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم مقابل اظهارات اردوغان در مورد حمایت آمریکا از داعش، موضع گرفت و آن را «بی‌پایه» خواند. اما کارشناسان، این اظهارات تونر را اقدامی صرفا دیپلماتیک دانسته و می‌گویند اسناد کمک‌های شش ساله آمریکا به داعش و تروریست‌ها که در اختیار آنکارا قرار دارد، خدشه‌ناپذیر است و در صورتی که ترکیه بخواهد آنها را در اختیار محافل قضایی و رسانه‌ای قرار دهد، برای واشنگتن یک رسوایی بزرگ خواهد بود.
قتل‌عام 2510 کودک یمنی دستاورد 21 ماه تجاوز آل سعود به یمن

Image result for ‫قتل‌عام  کودکان توسط آل سعود در یمن‬‎

جدیدترین آمارها از جنایت آل‌سعود در یمن حاکی است، 2510 کودک یمنی در جریان حملات جنگنده‌های سعودی به یمن، به شهادت رسیده‌اند.
آل‌سعود با حمله به یمن در 21 ماه گذشته از همه نوع تسلیحات مدرن آمریکایی و انگلیسی برای نابودی این کشور استفاده کرده است. در این میان کودکان به دلیل ضعیف بودن بیشتر در معرض آسیب هستند. به گزارش فارس پایگاه خبری «یمن پست» اما در جدیدترین آمار خود از قربانیان جنایت عربستان در یمن اعلام کرده که در حملات هوایی ۲۱ماهه جنگنده‌های سعودی به یمن ۲۵۱۰ کودک شهید و بیش از ۱۶ هزار نفر هم زخمی شده‌اند. این در حالی است که پیش از این رسانه‌های یمنی اعلام کرده بودند بیش از 10 هزار یمنی قربانی حملات ائتلاف سعودی شده‌اند. اخیرا یونیسف نیز اعلام کرده بود که در هر هفته 1000 کودک یمنی در اثر بیماری و گرسنگی جان می‌بازند.
بمب‌های خوشه‌ای
در همین حال، «طه ابوطالب» رئیس «‌مرکز حقوقی توسعه یمن» در واکنش به گزارش سازمان بین‌المللی «دیدبان حقوق بشر» در خصوص استفاده عربستان از بمب‌های خوشه‌ای در استان صعده گفت که این سازمان فقط بخش کوچکی از اقدام عربستان برای استفاده از بمب‌های خوشه‌ای در یمن را منتقل کرده است. ابوطالب که با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت‌وگو می‌کرد افزود: «جنایت‌های عربستان در استفاده از بمب‌های خوشه‌ای برزیلی و آمریکایی فراتر از گزارش‌های منتشر شده در سازمان دیدبان حقوق بشر است.»
 از سوی دیگر «حسام قیس»، از فرماندهان کمیته‌های انقلابی یمن در گفت وگو با فارس و با اشاره به ناکامی تروریست‌ها برای پیشروی در جبهه نهم در شمال شرق صنعا اظهار داشت: «شبه نظامیان تروریست وابسته به عربستان در پی تحمل تلفات سنگین جانی و تجهیزاتی از نیروهای یمنی اقدام به تجدید نظر در نقشه‌های نظامی خود کرده‌اند.» وی با اشاره به ادامه ناکامی نیروهای منصور هادی و دیگر شبه نظامیان تروریست وابسته به ائتلاف سعودی گفت: «از همین رو عربستان کمک مالی و لجستیک خود به برخی تروریست‌ها را متوقف کرده است.» این فرمانده یمنی تصریح کرد: «عربستان به دلیل کسری بودجه، توقف کمک‌های مالی و غذایی خود برای نیروهای منصور هادی را رسما به فرماندهان مزدوران در مأرب ابلاغ کرده بود.» کابینه جدید لبنان از پارلمان رأی اعتماد گرفت

Image result for ‫کابینه جدید لبنان از پارلمان رأی اعتماد گرفت‬‎

پارلمان جدید لبنان به دولت جدید این کشور به نخست‌وزیری«سعد حریری» با اکثریت رای اعتماد داد و بیانیه وزارتی دولت را که در آن برحق مقاومت ملت لبنان در رویاروئی با اشغالگری رژیم اسرائیل و تجاوزهای آن و آزادسازی سرزمین‌های اشغالی تاکید شده، تایید کرد.
از میان 92 نماینده پارلمان لبنان که روز گذشته در رای گیری برای تایید بیانیه وزارتی دولت جدید این کشور شرکت کردند، 87 نماینده به این بیانیه رای «موافق»، چهار نماینده رای منفی و یک نماینده رای ممتنع دادند، پارلمان لبنان دارای 124 نماینده است. تایید بیانیه وزارتی در واقع رای اعتماد نمایندگان پارلمان لبنان به دولت این کشور هم محسوب می‌شود. .هر دولت در شروع کار خود بیانیه‌ای را که شامل سیاست‌ها و رویکردهای داخلی و خارجی آن است، تصویب می‌کند که به بیانیه وزارتی معروف است.
به گزارش ایرنا، نمایندگان پارلمان لبنان در دو جلسه صبح و عصر روز سه شنبه در‌باره مفاد این بیانیه دیدگاه‌های خود را به ویژه در‌باره حق مقاومت، مبارزه با فساد، قانون جدید انتخابات و تصویب بودجه سالانه مطرح کردند. در جلسه سه شنبه شب، «سعد حریری» خواستار رای گیری در‌باره بیانیه وزارتی در جلسه دیگر مجلس شد و «نبیه بری» رئیس‌پارلمان نیز با این درخواست موافقت کرد. نمایندگان پارلمان لبنان به همین دلیل روز چهارشنبه تشکیل جلسه دادند و بعد از سخنان حریری که تلاش کرد به شبهه‌ها و تشکیک‌ها در‌باره بیانیه وزارتی پاسخ دهد، رای خود را در خصوص این بیانیه اعلام کردند و به بیانیه وزارتی رای مثبت دادند. تحلیلگران معتقدند رای اعتماد به کابینه و تایید بیانیه وزارتی که بر حق مقاومت تاکید شده است پس از انتخاب میشل عون رئیس‌جمهور متحد حزب الله پیروزی دیگری برای جریان 8 مارس به رهبری حزب الله محسوب می‌شود.تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به اردوغان: من از داعش حمایت نکردم- اوباما حمایت کرد!/ قتل‌عام ۲۵۱۰ کودک یمنی دستاورد ۲۱ ماه تجاوز آل سعود به یمن/ کابینه جدید لبنان از پارلمان رأی اعتماد گرفت ۰۸/ ۱۰/ ۱۳۹۵


کد آمار