تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

آیت‌الله مصباح یزدی : جامعیت بی‌نظیر رهبر معظم انقلاب(زلال بصیرت) ۱۳۹۶/۱۱/۲۵

10 views
۲۶ام بهمن ۱۳۹۶

جامعیت بی‌نظیر رهبر معظم انقلاب(زلال بصیرت)

   ۱۳۹۶/۱۱/۲۵

Image result for ‫آیت‌الله مصباح یزدی‬‎ 
یكی از اموری كه من در عمر هشتاد و چند ساله خود به تجربه ضرورت آن را درك  کرده‌ام و هر چه پیش می‌رویم، بیشتر آن را باور می‌كنم، لزوم اطاعت از رهبری نظام است؛ بنده بیش از 70 سال است که با معارف قرآن، روایات اهل‌بیت(علیهم‌السلام)، تاریخ اسلام‌ و سیره علما آشنا هستم، و به جرأت می‌گویم، در طول تاریخ اسلام، بعد از ائمه اطهار(ع)کسی به جامعیت رهبر معظم انقلاب سراغ ندارم و امتیازات ایشان بسیار چشمگیر و اعجاب‌آور است.
حجم کار روزانه ایشان، بسیار زیاد است؛ به حدی كه انجام همه آنها توسط یك نفر در طول روز عجیب به نظر می‌رسد.
طبیعتاً کار كردن با کسی که به وی مشکوک هستیم، برای هر فردی دشوار است؛ اما ایشان با وجود آنکه می‌دانند كسانی در پی دسیسه و توطئه هستند، اما با مهربانی با همه برخورد می‌کنند. از سوی دیگر تقید نسبت به انجام عبادات مستحبی، تعقیبات و زیارت‌هایی كه هیچگاه از برنامه ایشان حذف نمی‌شود و نشاط برآمده از این توسلات در سیمای ایشان متجلی است.
اگر فضائل ایشان را در یك کفه ترازو و فضائل همه رهبران عالم را در کفه دیگر ترازو قرار دهیم، باز هم به پای رهبری نمی‌رسند،اخلاص رهبری موجب می‌شود که خداوند توفیقات ویژه‌ای را به ایشان عنایت کند.
رهبر معظم انقلاب نماد اسلام و نظام اسلامی است و ما هر چه برای این نعمت ارزش قائل باشیم و به آن احترام بگذاریم، نشانه این است که اسلام و انقلاب را باور داریم و برای آن اهمیت قائل هستیم. ما علاوه ‌بر اینکه باید وظیفه خودمان را در این زمینه شناخته و به آن عمل کنیم، باید دیگران را هم به انجام این وظیفه دعوت کنیم.
احیای دین، مهم‌ترین وظیفه کنونی
کسی پیرو و دوستدار واقعی اهل بیت (ع) است که تعریف و تمجید، یا تقبیح مردم نسبت به وی برایش اهمیت نداشته باشد و او فقط به دنبال عمل به وظیفه و انجام دستور خدا باشد.
اکنون احیای دین و ارزش‌های دینی مهم‌ترین وظیفه است، متأسفانه گاهی به خاطر آموزش‌های ناصحیح، ارزش برخی امور بیش از ارزش دین وانمود می‌شوند؛ مثلاً گاهی گفته می‌شود كه آب و خاک بقدری ارزش دارد که بجاست انسان جانش را فدای آن کند! این در حالی است که جان آدم ارزشی فراتر از آب و خاک دارد؛ اگر آب و خاک ارزشی داشته باشد، از آن جهت است كه تعلق به اسلام پیدا كرده، همچنانکه اگر پرچم مقدس است، به این دلیل است كه نماد اسلام و نظام اسلامی است.
کمک به مظلوم وظیفه دیگر یك مسلمان است. امیرالمؤمنین(ع) در آخرین لحظات زندگی شریف خود به حسنین(ع) وصیت می‌کند که دشمن ظالم و یار مظلوم باشید؛ این امرنشان‌دهنده اهمیت کمک به مظلوم در فرهنگ اسلام است.
گدایی در خانه اهل بیت (ع)کیمیایی است که همه ما از دوران بچگی از پدر و مادر خود آموخته‌ایم؛ این گدایی، کسب پررونقی است که هیچ سرمایه‌ای لازم ندارد.
ما در انجام وظایفمان نباید به دنبال مطرح کردن اسم و رسم خود، گرفتن پست و مقام، یا به دست آوردن منافع مادی باشیم؛ اگر هدفمان این امور باشد، ما چه تفاوتی با کفار داریم؟! چقدر خسارت است که انسان از طریق خدمتی که به واسطه آن می‌تواند سرمایه عظیم سعادت ابدی را کسب کند، در پی منفعت زودگذر دنیوی باشد!
ویژگی‌های ممتاز آیت‌الله حائری شیرازی
 آیت‌الله حائری شیرازی، به عنوان نمونه‌ای از بزرگانی كه فقط به انجام وظیفه می‌اندیشند، بود. او دارای دو صفت ممتاز بود؛ اول اینکه اگر كاری را وظیفه خود تشخیص می‌داد، در انجام آن کوتاهی نمی‌کرد و حتی اگر دیگران هم آن کار را ناشدنی می‌دانستند، او دست از انجام وظیفه برنمی‌داشت. البته آدمی معصوم نیست و ممکن است در تشخیص خود ‌اشتباه کند؛ اما در هر حال وظیفه او همان است که فهمیده است.
 صراحت در اقرار به ‌اشتباه، ویژگی ممتاز و بی‌نظیر دیگر آیت‌الله حائری بود. صرف نظر از اینکه گاهی برخی مصالح ایجاب کند که انسان به ‌اشتباهش اعتراف نکند، معمولاً خودخواهی انسان اجازه نمی‌دهد که به خطاهای خود اقرار کند؛ علاوه‌بر اینکه چنین کاری برای عالمی مثل آیت‌الله حائری خیلی سنگین است؛ اما ایشان کمترین خودخواهی در وجودش نبود و از همین‌رو هیچ ابایی از اذعان به ‌اشتباه خود نداشت.
زمانی كه ایشان در مسجد وکیل به ایراد خطبه نماز جمعه می‌پرداخت، برخی از کسانی که قاعدتاً باید دوست ایشان می‌بودند، شعار می‌دادند: حائری مرگت باد! اما ایشان در پاسخ با لبخند می‌گفت: انشاء‌الله! چنین گذشتی به افسانه شبیه است و باید برای ما الگو باشد.
 بیانات آیت‌الله مصباح یزدی (دام ظله) در دیدار
 با جمعی از مسئولان وزارت دفاع؛ قم؛14 /10 / 1396 .

تبلیغات

پخش آهنگ و موزیک ویدئو در رادیو جوان و کانال ها و سایت های بزرگ و پر مخاطب تماس بگیرید : 09366000500

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به آیت‌الله مصباح یزدی : جامعیت بی‌نظیر رهبر معظم انقلاب(زلال بصیرت) ۱۳۹۶/۱۱/۲۵


کد آمار