تبلیغات

ads

آمریکا در رقه و ترکیه در الباب غیرنظامیان سوری را به خاک و خون کشیدند/ درگیری‌های خونین در میانمار هزاران غیرنظامی را به چین فراری داد/ با انتخاب ترامپ جامعه آمریکا دو تکه شد ۰۲/ ۰۹ /۵ ۱۳۹

17 views
۳ام آذر ۱۳۹۵


آمریکا در رقه و ترکیه در الباب غیرنظامیان سوری را به خاک و خون کشیدند

    ۰۲/  ۰۹ /۵ ۱۳۹

Image result for ‫آمریکا در رقه و ترکیه در الباب غیرنظامیان سوری را به خاک و خون کشیدند‬‎
حملات جداگانه جنگنده‌های آمریکایی و ترکیه به مناطق مسکونی در استان‌های «حلب» و «رقه» سوریه، شهادت 17 غیرنظامی و جراحت ده‌ها تن دیگر را به دنبال داشت.
در همین حال، کمک‌های رژیم آل سعوداز طریق ترکیه، به تکفیری‌های داعش در سوریه رسید.
جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی با بمباران روستای «صالحیه» در حومه شمالی شهر «رقه»، 10 شهروند سوری را به شهادت رساندند. در این حمله منازل مسکونی و یک کارگاه ریسندگی هم هدف قرار گرفت و براثر آن، سه کارگر و هفت نفر از اهالی روستا کشته شدند. تعدادی از اهالی روستای صالحیه نیز مجروح شدند.
از استان حلب نیز خبر رسیده، جنگنده‌های ترکیه با مشارکت پهپادهای آمریکایی، شهرک «الشیخ ناصر» واقع در شمال شرق شهر «الباب» را بمباران کردند. در این حمله نیز هفت غیر نظامی جان خود را از دست دادند و 10 نفر دیگر زخمی شدند. اواخر آبان ماه گذشته نیز جنگنده‌های ترکیه با بمباران روستاها و شهرک‌های «حساجک»، «الوردیه»، «حسیه»، «غول سروج»، «سد الشهبا»، «احرص» و «ام‌حوش» در شمال استان حلب، بیش از 150 غیرنظامی را کشتند.
کشتار غیرنظامیان توسط آمریکا و ترکیه در حالی صورت می‌گیرد که این دو کشور سوریه و روسیه را به جنایت جنگی در حلب متهم می‌کنند. همین دیروز نیز ایسنا به نقل از الجزیره گزارش داد، «سامانتا پاور» نماینده آمریکا در سازمان ملل، 12 افسر سوری را به ارتکاب جنایت متهم کرد! اظهاراتی که واکنش شدید «بشار الجعفری» نماینده سوریه در سازمان ملل را در پی داشت. الجعفری اظهارات پاور درباره افسران سوری را «دروغ، زشت و شرم‌آور» خواند.
کمک تازه عربستان
 به داعش رسید
پنجمین محموله بزرگ کمک‌های غذایی و دارویی سال جاری کشورهای حاشیه خلیج فارس به ویژه عربستان نیز همین دیروز پس از ورود به شهر «بوکمال» در شرق «دیرالزور» به دست داعش رسید.
به نوشته فارس، این کمک‌ها توسط چندین کامیون به مقصد فوق ارسال شده‌اند. ابتدا گروه‌های مسلح مرتبط با ترکیه و آمریکا در منطقه مرزی «اعزاز» به کامیون‌های فوق اجازه عبور نمی‌دادند، اما بعداً این اجازه داده شد. برخی کشورهای عربی و ترکیه تحت پوشش کمک‌های انساندوستانه، به تروریست‌ها کمک تسلیحاتی، دارویی و غذایی می‌کنند.
هیئت بلندپایه روسی
 در دمشق
از سوی دیگر یک هیئت روسی متشکل از معاونان نخست‌وزیر، و وزرای خارجه، دفاع، انرژی، کشاورزی و توسعه اقتصادی روسیه دیروز در دمشق با «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه دیدار کردند.
در این دیدار، «روابط تاریخی محکم میان روسیه و سوریه»، «هماهنگی موجود میان دو کشور در زمینه مبارزه با تروریسم» و «همکاری در زمینه‌های اقتصادی و بازرگانی توسط طرفین» بحث و بررسی شد.
بشار اسد در این دیدار تأکید کرد: «سیاست‌ها و مواضع روسیه چه در سطح بین‌الملل یا در خصوص جنگ تروریستی علیه سوریه، مؤید موقعیت مسکو به عنوان یک ابرقدرت بوده و این سیاست‌ها برپایه اصول، ارزش‌ها و پایبندی به حقوق بین‌الملل و احترام به حاکمیت کشورها و حق آنان در تعیین سرنوشت‌شان است.»
وی بااشاره به «اهمیت حمایت‌های روسیه از سوریه در زمینه‌های مختلف به ویژه در بعد اقتصادی»، تصریح کرد که «این مسئله به صورت ملموسی در کاهش رنج و درد ملت سوریه نقش داشته است؛ رنج و دردی که معلول جنگ تروریستی و تحریم‌های اقتصادی تحمیلی علیه ملت سوریه است.»
«دیمیتری روگزین» معاون نخست‌وزیر روسیه نیز به نوبه خود اعلام کرد «هدف حمایت‌های نظامی، اقتصادی و سیاسی روسیه از دولت و ملت سوریه، تقویت ایستادگی در برابر تروریسمی است که جنایات هولناکی علیه ملت سوریه مرتکب می‌شود و خطر آن نیز سایر کشورهای دنیا را تهدید می‌کند.»
سایر رویدادها
* یک مقام وزارت خارجه روسیه گفت، در حال حاضر 3200 شهروند روس در سوریه و عراق حضور دارند و در صفوف داعش علیه نیروهای دولتی می‌جنگند.
* نیروهای ارتش سوریه و مقاومت در شرق شهر حلب توانستند بازار «الشعبی» و میدان «الاطفائه» را از لوث تروریست‌ها پاکسازی کنند.
* مسکو از شورای امنیت سازمان ملل خواست اسامی تروریست‌های مسئول در کشتار غیرنظامیان سوریه را منتشر کند.
* «زهیر طراف» نماینده پارلمان سوریه از مشارکت احتمالی بسیج مردمی عراق در عملیات علیه داعش در شرق «حمص» (سوریه) خبر داد.درگیری‌های خونین در میانمار هزاران غیرنظامی را به چین فراری داد

Image result for ‫درگیری‌های خونین در میانمار هزاران غیرنظامی را به چین فراری داد‬‎

در پی درگیری‌های مسلحانه گروهی از اقلیت‌های چینی با نیروهای دولتی میانمار، بسیاری از مردم برای مصون ماندن از مخاطرات جنگ به سمت مرزهای چین متواری شدند.
بر اثر درگیری‌های چند روز اخیر ارتش میانمار با یک گروه شورشی مسلح در نزدیکی مرز چین، بیش از 3000 نفر از ساکنان این منطقه مجبور به فرار و کوچ به خاک چین شدند. به گزارش خبرگزاری‌ها به نقل از روزنامه دولتی «چاینا دیلی» شهروندان زخمی میانماری که از این کشور به چین فرار کرده اند، به بیمارستانی در اقلیم یونان واقع در جنوب غربی این کشور و هم مرز با میانمار انتقال داده شدند.یک گروه مسلح به نام ارتش «کوکانگ» در حال درگیری با نیروهای دولتی در منطقه مرزی در میانمار هستند و آنجا را یک منطقه خودمختار در نزدیکی مرز با چین اعلام کرده‌اند و این در حالی است که دولت چین در مورد این درگیری‌ها سکوت اختیار کرده است. برخی منابع نزدیک به دولت میانمار گفته‌اند این اقلیت مسلح از سوی چین حمایت می‌شوند. در این بین اما مسلمانان روهینگیا نیز از سوی نیروهای دولتی قتل‌عام می‌شوند!دولت میانمار طی روزهای اخیر بیش از 1250 خانه مسلمانان در استان راخین را با خاک یکسان کرده است. در میانمار به این گروه مسلح از اقلیت‌های چینی «شورشیان چینی» گفته می‌شود.تلویزیون مرکزی چین با پخش تصاویری این درگیری‌ها را تایید و همزمان اعلام  کرده که شماری از نیروهای پلیس مسلح چین در مناطق مرزی بخصوص در استان «یون نن» در جنوب غرب چین و نزدیک به مرز میانمار مستقر شده‌اند. وزارت خارجه چین با انتشار بیانیه‌ای از همه طرف‌های درگیر خواسته خویشتنداری نشان دهند و همزمان اعلام شده تلاش‌های دولت میانمار برای برقراری صلح در مناطق مرزی اقلیت‌نشین در سال‌های گذشته هنوز به نتیجه‌ای نرسیده است.
با انتخاب ترامپ جامعه آمریکا دو تکه شد

Image result for ‫با انتخاب ترامپ جامعه آمریکا دو تکه شد‬‎

یک مؤسسه نظرسنجی آمریکا براساس آخرین نظرسنجی خود اعلام کرده، انتخاب «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس جمهور، جامعه آمریکا را دوتکه (دوقطبی) کرده است.
مؤسسه «پیو» اعلام کرده: «تازه‌ترین نظرسنجی نشان می‌دهد، حامیان ترامپ به انتخاب خود افتخار می‌کنند، ولی هراس و اضطراب مخالفانش را فرا گرفته است.» به گزارش ایسنا، طبق این نظرسنجی، 74 درصد کسانی که به ترامپ رأی داده‌اند، به این کار خود افتخار می‌کنند و در مقابل، 90 درصد دموکرات‌ها احساس ناامنی می‌کنند و 76 درصد آنها نیز به خاطر انتخاب شدن ترامپ، دچار هراس شده‌اند.
کارشناسان می‌گویند، بخش اعظم کسانی که به ترامپ رأی داده‌اند، نسبت به شرایط موجود در آمریکا سرخورده و ناراحت هستند و حتی بسیاری از رأی دهندگان به ترامپ، به دنبال تغییرات بنیادی در عرصه سیاسی آمریکا هستند.
اول مرا اخراج کن!
حاکمیت جو عصبی در آمریکا به گونه‌ای است که علاوه بر مردم، مقامات این کشور را نیز دربرگرفته است. یکی از جالب‌ترین واکنش‌ها به رئیس جمهور شدن ترامپ، اظهارات «اندرو کومو» فرماندار ایالت نیویورک است؛ کومو خطاب به ترامپ گفته: «اگر به دنبال کوچاندن مهاجران از آمریکا هستید، اول مرا اخراج کنید! زیرا من از (اقلیت) «ماریوکومو» هستم.» ماریوکوموها مهاجرانی فقیر و بی‌پول و بی‌کار بودند و تنها در پی «رؤیای آمریکایی»، از ایتالیا به این کشور آمده‌اند.
وی این را هم گفته که: «اگر قرار به بازجویی از مهاجران و اخراج آنها از کشور باشد، دیگر چه کسی در امان خواهد بود؟ مسئله این است که همه ما مهاجر هستیم.»
پیش از این، ترامپ در گفت‌وگو با شبکه «سی.‌بی.اس» گفته بود که قصد دارد سه میلیون مهاجر غیرقانونی را فوراً از آمریکا اخراج کند. وی پس از پیروزی نیز بر اجرای این وعده خود تأکید کرد.
برنامه 100 روزه و خروج از ترانس - پاسفیک
ترامپ اما با انتشار یک ویدئو به صورت آنلاین، برنامه‌های خود طی 100 روز نخست دوره ریاست جمهوری خود را هم اعلام کرد.
ترامپ گفت، در نخستین روز شروع کار خود در کاخ سفید، آمریکا را از توافق تجاری موسوم به «ترانس- پاسفیک» خارج خواهد کرد. «شینزوآبه» نخست‌وزیر ژاپن هم گفت، ترانس- پاسفیک بدون آمریکا بی‌معنی است. این توافق سال 2015 میان 12 کشور که 40 درصد اقتصاد جهان را تشکیل می‌دهند، امضاء شده است. هدف این توافق، کاهش تعرفه‌ها و افزایش تجارت میان کشورهای عضو است. وی همچنین گفت برنامه‌های صدور ویزای آمریکا که باعث ضربه زدن به کارگران آمریکایی شده است را مورد بررسی و تحقیق قرار می‌دهد.
ترامپ به علاوه، وعده‌هایی را نیز در مورد سیاست‌های نظامی و دفاعی داد، ولی این بار در مورد ایجاد دیوار در خط مرزی آمریکا و مکزیک چیزی نگفت. ترامپ در زمان تبلیغات انتخاباتی، وعده ساخت چنین دیواری را داده بود.
جنبش استقلال کالیفرنیا
به گزارش تسنیم، اعضای جنبش استقلال کالیفرنیا که با پیروزی ترامپ به تکاپو افتاده‌اند، این بار سندی را برای برگزاری همه‌پرسی استقلال از آمریکا، به مقام‌های این ایالت پیشنهاد دادند. این خبرگزاری به نقل از «لس‌آنجلس تایمز» افزود: «اعضای جنبش موسوم به «یس کالیفرنیا» که از استقلال این ایالت از آمریکا حمایت می‌کنند، سند مذکور را تهیه و آنرا به دادستان کل ایالت کالیفرنیا ارائه کرده‌اند.
اعضای این جنبش در پی پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری، چنین تصمیمی را گرفته‌اند.»
«مارکوس رویز ایوانز» از پایه‌گذاران این جنبش اعلام کرده: «جنبش استقلال کالیفرنیا براین باور است که این ایالت در صورتی که تبدیل به یک کشور مستقل شود، کارایی و عملکرد بهتری خواهد داشت.» فعالان این جنبش همچنین معتقدند، عضویت کالیفرنیا در ایالات متحده، به ضرر منافع این ایالت در بخش‌های مختلفی چون اقتصاد، امنیت، مهاجرت، محیط زیست و آموزش خواهد بود.
این جنبش حتی اعلام کرده به دنبال تأسیس دفاتری در روسیه و سایر کشورهای دیگر است.تبلیغات

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به آمریکا در رقه و ترکیه در الباب غیرنظامیان سوری را به خاک و خون کشیدند/ درگیری‌های خونین در میانمار هزاران غیرنظامی را به چین فراری داد/ با انتخاب ترامپ جامعه آمریکا دو تکه شد ۰۲/ ۰۹ /۵ ۱۳۹


کد آمار