تبلیغات

ads

آل‌سعود طی ۲ روز ۱۱۴ بار آتش‌بس را در یمن نقض کرد/ بن‌بست سیاسی تازه در لبنان/ جوانان فلسطینی با سنگ۳ نظامی صهیونیست را راهی بیمارستان کردند / شورش سرخ‌پوستان آمریکا در داکوتا/ پلیس ۴۰۰ معترض را دستگیر کرد ۰۱/ ۰۹ /۵ ۱۳۹

17 views
۲ام آذر ۱۳۹۵


آل‌سعود طی 2 روز 114 بار آتش‌بس را در یمن نقض کرد

  ۰۱/  ۰۹ /۵ ۱۳۹

Image result for ‫آل‌سعود طی 2 روز 114 بار آتش‌بس را در یمن نقض کرد‬‎
سخنگوی ارتش یمن اعلام کرده جنگنده‌های سعودی طی 48 ساعت ۱۱۴ بار آتش‌بس را در استان‌های مختلف یمن نقض کردند.
«شرف لقمان»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت، ائتلاف سعودی علیه یمن به رهبری عربستان از همان ساعات اولیه آغاز آتش‌بس انسانی ۴۸ ساعته (از روز شنبه اجرا شد) با حملاتی هوایی که در آنها از سلاح‌های ممنوعه بین‌المللی استفاده کرد، آن را ۱۱۴ بار نقض کرد. این جنگنده‌ها در استان تعز ۳۰ بار، در استان مأرب ۲۴ بار، در استان الجوف ۱۶ بار، در استان البیضاء ۱۰ بار، در استان الضالح 8 بار، در استان شبوة 7 بار و در استان صعده ۹ بار با انجام حملاتی هوایی و بمباران موشکی و آتش توپخانه خود آتش‌بس را نقض کرده و در استان حجه نیز 8 بار تلاش کردند نیروهای زمینی مزدور را در منطقه میدی با حمایت جنگنده‌های ائتلاف به تحرک وادارند. در استان‌های صنعاء و أب نیز هر کدام یک مورد نقض آتش‌بس از سوی عربستان ثبت شده است بن‌بست سیاسی تازه در لبنان

احزاب بر سر ترکیب کابینه به اختلاف خوردند

Image result for ‫بن‌بست سیاسی تازه در لبنان‬‎

منابع آگاه می‌گویند با توجه به اصرار جریان‌ها بر مواضع خود به نظر نمی‌رسد که این بن بست سیاسی به این زودی‌ها حل و فصل گردد.
روند تشکیل دولت جدید لبنان که بنا بر قول سعد حریری نخست وزیر لبنان قرار بود تا امروز (روز عید استقلال) به پایان برسد و کابینه تشکیل گردد، مجددا به بن بست خورده و یا دست کم با موانعی از جمله رقابت شدید طرف‌های سیاسی برای تصاحب وزارتخانه‌های مهم روبه رو شده است. به نظر می‌رسد با توجه به این شرایط تشکیل دولت با ترکیب 24 وزیر کارساز نیست زیرا به طور اساسی اعضای گروه 8 مارس را از حضور در دولت جدید منع می‌کند و به همین دلیل باردیگر زمزمه تشکیل دولت با 30 وزیر مطرح شده است.حزب الله برای عبور لبنان از این بن بست سیاسی پیشنهاد کرده دولت جدید با ترکیب 30 وزیر کار خود را به سرعت آغاز کند.جوانان فلسطینی با سنگ3 نظامی صهیونیست را راهی بیمارستان کردند

Image result for ‫اجوانان فلسطینی با سنگ3 نظامی صهیونیست را راهی بیمارستان کردند‬‎

جوانان فلسطینی با پرتاب سنگ به سمت اتوبوس حامل نظامیان صهیونیست در شمال قدس اشغالی سه نظامی صهیونیست را زخمی کردند.
به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از منابع صهیونیستی، جوانان فلسطینی یکشنبه شب و در تازه‌ترین عملیات انتفاضه قدس، به سمت اتوبوس حامل نظامیان صهیونیست در قدس اشغالی سنگ پرتاب کردند و سه نظامی صهیونیست را زخمی کردند. یکی از مجروحان به بیمارستان انتقال داده شد و دو نظامی دیگر در محل حادثه مداوا شدند.
حمله به اتوبوس نظامیان صهیونیست درحالی صورت گرفت که گروهی دیگر از جوانان فلسطینی به سمت یک اتوبوس دیگر صهیونیستی در نزدیکی «بیت امر» در شمال الخلیل حمله کردند و با پرتاب سنگ خسارت‌هایی به آن وارد کردند. انتفاضه سوم فلسطینی‌ها از 9 مهر سال 94 آغاز شده است و در این مدت فلسطینی‌ها با استفاده از سنگ، چاقو و بعضاً اسلحه 42 صهیونیست را به هلاکت رسانده و بیش از 500 تن را هم زخمی کرده‌اند.
انتفاضه اذان
تصویب قانون منع پخش اذان از مساجد در فلسطین اشغالی و بیت المقدس توسط کابینه رژیم صهیونیستی اما، موجب ایجاد یک جنبش فراگیر حامی اذان ، در سراسر سرزمین‌های فلسطین شده است؛ جنبشی که برخی کارشناسان منطقه از آن به عنوان «انتفاضه اذان» یاد کرده و آن را «مکمل انتفاضه قدس» می‌دانند. انتفاضه اذان، تاکیدی آشکار و معنادار بر هویت اسلامی و فلسطینی سرزمین فلسطین است. حتی فلسطینی‌های مسیحی هم به این جنبش پیوسته‌اند. اگر «انتفاضه قدس» تأکیدی بر بعد مسلحانه مقاومت علیه رژیم صهیونیستی است «انتفاضه اذان» مکمل آن و تأکیدی بر بعد غیر مسلحانه و جنگ نرم مقاومت علیه اشغالگری محسوب می‌گردد.
خبر دیگر از فلسطین اینکه، منابع صهیونیستی اعلام کردند که ارتش این رژیم یک افسر خود را به دلیل فرار از محل وقوع عملیات شهادت‌طلبانه فلسطینیان در قدس برکنار کرده است.   شورش سرخ‌پوستان آمریکا در داکوتا

پلیس 400 معترض را دستگیر کرد

Image result for ‫شورش سرخ‌پوستان آمریکا در داکوتا  پلیس 400 معترض را دستگیر کرد‬‎

پلیس آمریکا با یورش به اعتراضات بومیان در ایالت داکوتای این کشور 400 تن از معترضان را دستگیر کرد. پلیس آمریکا این اعتراضات را «شورش» نامیده است.
  دولت آمریکا قصد دارد خط لوله نفت ۱۲۰۰ مایلی را از غرب ایالت داکوتای شمالی به ایالت ایلینوی منتقل کند. اما قبیله سرخپوستی «استندینگ راک سیوکس» با ساخت این خط لوله ۸ / ۳ میلیارد دلاری مخالفت کرده چرا که معتقد است ذخایر آبی‌اش در نزدیکی مسیر این خط لوله قرار دارد و می‌ترسد روزنه‌ای در این خط لوله آب آشامیدنی آنها را آلوده کند. آنها همچنین نگرانند که این خط لوله مکان‌های مقدسشان را تهدید کند اما دولت تاکنون علی‌رغم گسترش اعتراضات کمترین توجهی به خواسته‌های سرخپوستان که طی روزهای اخیر شدت گرفته نداشته است.
در ادامه اعتراضات سرخپوستان و فعالان محیط زیست به ایجاد خط لوله انتقال نفت در داکوتای شمالی، خبرها از تشدید درگیری نیروهای امنیتی با معترضان حکایت دارد. به دنبال تلاش شبانه نیروهای امنیتی آمریکا برای متفرق کردن معترضان از محل ایجاد خط لوله، تنش ها بین دو طرف بالا گرفته و کار به بازداشت، درگیری و زد و خورد کشیده شد. معترضان هم این خط لوله را به آتش کشیده و پلیس نیز با «شورشی» خواندن آنها حداقل 400 تن را بازداشت کرد.
معترضان فقط به سرخپوستان آمریکایی منحصر نمی‌شود و فعالان محیط زیست هم در بین معترضان داکوتای شمالی حضور دارند.رهبران سرخپوستان از تلاش برای تامین مواد غذایی معترضان خبر داده‌اند. خبرگزاری راشا تودی نیز  گزارش داده در این درگیری‌ها 167 نفر زخمی شده‌اند.خبرها حاکی است که در بحبوحه درگیری نیروهای امنیتی با معترضان، چند کامیون هم به آتش کشیده شده است.
روز دوشنبه نیز تصاویری از اعتراضات بومیان مریلند منتشر شد که در میان آنها  پارچه‌نوشته‌ای به چشم می‌خورد که در آن جمله‌ای از مقام معظم رهبری نقش بسته بود: «هنگامی که شما (حاکمان آمریکا) مردم خود را استثمار و سرکوب می‌کنید، با چه جراتی در رابطه با آزادی و عدالت سخن می‌گویید؟». این بیانات در بخشی از نامه ایشان به جوانان غربی آمده بود که چندی پیش برای آنها منتشر شد.

تبلیغات

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به آل‌سعود طی ۲ روز ۱۱۴ بار آتش‌بس را در یمن نقض کرد/ بن‌بست سیاسی تازه در لبنان/ جوانان فلسطینی با سنگ۳ نظامی صهیونیست را راهی بیمارستان کردند / شورش سرخ‌پوستان آمریکا در داکوتا/ پلیس ۴۰۰ معترض را دستگیر کرد ۰۱/ ۰۹ /۵ ۱۳۹


کد آمار