تبلیغات

ads

آل‌خلیفه را انگلیسی‌ها به مردم بحرین تحمیل کردند ۱۹ / ۰۸ /۵ ۱۳۹

14 views
۲۱ام آبان ۱۳۹۵
عضو جدا شده از دربار آل‌سعود:
آل‌خلیفه را انگلیسی‌ها به مردم بحرین تحمیل کردند
      ۱۹  /  ۰۸ /۵ ۱۳۹

Image result for ‫«علی الشعیبی» از اندیشمندان جهان اسلام‬‎

وهابی جداشده از دربار آل‌سعود گفت، آل‌خلیفه را انگلیسی‌ها به بحرین آوردند و به مردم این کشور تحمیل کردند، همان‌طور که وهابیت را آوردند و به برخی کشورهای اسلامی تحمیل کردند.
«علی الشعیبی» از اندیشمندان جهان اسلام و کارشناس «وهابیت» که از وهابیت و دربار آل‌سعود جدا شده در اظهاراتی افشاگرانه اعلام کرد که «آل‌خلیفه از قبیله «بنی عتیبه» هستند و اصالت بحرینی ندارند. آنها در زمان «عبدالله مبارک الصباح» بنا به درخواست انگلستان به بحرین آمدند تا به کمک انگلیسی‌ها حکومت تشکیل دهند.»به گفته وی «آل‌خلیفه در گذشته از  کشور کویت به این کشور منتقل شدند و در آن زمان انگلیسی‌ها از آنان خواستند که از میان خویشان خود کسانی را به بحرین بفرستند تا به کمک انگلستان حکومتی تشکیل دهند. کشتی‌های انگلستان در آن  زمان در ساحل بحرین پهلو گرفته بودند.»
 علی الشعیبی در ادامه افزود: هنگامی که احمد بن محمد خلیفه و برادرش عبدالله به کمک انگلستان به بحرین آمدند، حاکمان بحرین شدند و مردم بحرین هم مردمی اهل مسالمت بودند همان‌طور که امروز هم می‌بینیم پنج سال است انقلاب مسالمت‌آمیز خود را آغاز کرده‌اند و تازیانه بالای سر آنها است و از تمام جهان کمک می‌خواهند و صبر عجیبی دارند.
به گزارش خبرگزاری «حوزه»  این کارشناس امور مذهبی همچنین گفت: «پس از آن در سال 1225 مردم بحرین از اوضاع موجود به ستوه آمدند و تعدادی از سران بحرین همراه زنان و فرزندان خود نزد بن سعود در الدرعیه آمدند تا با آل‌سعود صحبت کنند، اما در آنجا همه بازداشت شدند و تمام دارایی آنها را مصادره کردند و فرزندان آنها فرار کردند و این از اخلاق عرب به دور است چون رفتار راهزن‌ها و اوباش این‌گونه است. در آن زمان خیلی از مردم بحرین به عمان فرار کردند.»
 الشعیبی تصریح کرد:  «حکومت آل‌خلیفه در حال غروب است و به زودی نابود می‌شود و همه باید این واقعیت را بدانند و این به فضل خداوند متعال و برکت آگاهی مسلمانان است و البته رهبری انقلاب اسلامی ایران هم خیلی از مفاهیم را در جهان تغییر داد و به این خاطر است که وهابی‌ها نمی‌توانند یک شیعه یا سنی را به راحتی تکفیر کنند، چون همه می‌بینند که شیعه و سنی اهل نماز و روزه و حج هستند و همه می‌بینند شیعیان چگونه به تمام قرآن و احکام قرآن ایمان دارند و به راحتی نمی‌توانند نسل جدید مسلمان را فریب دهند. جوانان امروز مسلمان در عصر اطلاعات زندگی می‌کنند و به راحتی فریب نمی‌خورند.»

تبلیغات

مطالب مشابه با این مطلب

ارسال نظر به آل‌خلیفه را انگلیسی‌ها به مردم بحرین تحمیل کردند ۱۹ / ۰۸ /۵ ۱۳۹


کد آمار